Czy jest jakiś sposób, aby dodać książkę ePub do iBooks bez iTunes?


18

Kupiłem książkę i mam ją w formacie ePub i PDF. Mogę łatwo dodać plik PDF do iBooks z Safari. Nie mogę jednak znaleźć sposobu na przeniesienie książki ePub do iBooks bez iTunes. Nie mam laptopa z iTunes, gdzie synchronizuje się mój iPhone, więc w tej chwili nie ma takiej opcji.

Czy w ogóle można dodać książkę ePub do iBooks bez iTunes?

Odpowiedzi:


18

Jeśli prześlesz plik epub do siebie, otwarcie załącznika w iBooks będzie możliwe w Poczcie iOS.


8

Teraz możesz użyć Dropbox.

Umieść epub w Dropbox i otwórz je za pomocą aplikacji Dropbox na iPadzie.

Dropbox nie będzie mógł otworzyć epub, ale możesz wybrać, aby otworzyć go w ibooks lub innych obsługiwanych aplikacjach.


Korzystam z tej opcji, aby wysyłać ebooki do aplikacji Nook, oprócz iBooks.
KatieK,

5

GoodReader jest w stanie to zrobić. Możesz dodać zakładkę w Safari, która zapisze połączony plik ePub w „systemie plików” GoodReadera, skąd możesz stuknąć plik ePub i otworzyć go w iBooks.

Nawiasem mówiąc , GoodReader tworzy całkiem dobre narzędzie szwajcarskiego noża wojskowego do zarządzania plikami na iPadzie zepsutym więzieniem.


2
Komentarze nie są właściwym sposobem, aby to zrobić, ale GoodReader świetnie się bawi!
CousinCocaine


2

Wystarczy pobrać aplikację, taką jak „iFlashDrive”, w ten sposób możesz skopiować pliki ePub z dowolnego komputera z iTunes, nawet jeśli nie jest to synchronizacja z iTunes. Następnie skopiuj pliki na iPada / iPhone'a. W iFlashDrive wybierasz „Wyślij pocztą e-mail”, a następnie naciśnij „anuluj”, a następnie przejdź do aplikacji Mail i wybierz Mail z wersji roboczych i usuń go. Teraz idź do Kosza, a stamtąd możesz otworzyć załącznik w iBooks :)


2

Potrzebny jest jakiś sposób, aby uzyskać go na swoim urządzeniu: w tym celu dostępnych jest wiele opcji (niektóre zostały wymienione powyżej).

Osobiście użyłem dwóch metod, aby to osiągnąć. Pierwszy jest łatwy: umieść plik w Dropbox.

Drugi jest nieco bardziej skomplikowany, ale preferowany, ponieważ nie wymaga zewnętrznej aplikacji ani usługi na komputerze Mac ani urządzeniu iDevice.

 1. Otwórz terminal
 2. cd do katalogu, w którym znajduje się ePub (lub przeciągnij katalog w oknie Terminal)
 3. Wpisz (lub skopiuj / wklej) python -m SimpleHTTPServer
 4. Otwórz w swoim iDevice Safari
 5. Wprowadź adres IP komputera Mac (można go znaleźć w panelu „Sieć” w „Preferencjach systemowych”) oraz numer portu otwarty przez SimpleHTTPServer (domyślnie 8000). Np. Jeśli twój adres IP to 192.168.0.187, wpisz 192.168.0.187:8000 w pasku adresu Mobile Safari.
 6. Katalog można przeglądać jako prostą listę: wszystkie pliki są pokazane jako linki. Kliknij tytuł ePub, który zostanie pobrany na Twoje urządzenie. Mobile Safari oferuje aplikacje, które mogą otwierać pliki ePub (do tego używam tylko iBooków).
 7. Zamknij serwer w terminalu na komputerze Mac, naciskając klawisz „CTRL-C”.

Świetna odpowiedź, metoda SimpleHTTPServer działa jak urok. Zauważ, że domyślny port otwarty przez serwer to 8000, więc jest to również potrzebne w kroku 5. Pozwoliłem sobie na edycję powyższej odpowiedzi, aby to uwzględnić.
Dave Hartnoll,

1

W tej chwili nie można dodawać ePub do iBooks bez korzystania z iTunes (przynajmniej w przypadku iDevices nieobsługiwanych przez jailbreak).

Możesz użyć Stanza, która obsługuje tę funkcję.

Być może pewnego dnia Apple doda tę funkcjonalność.


Jeśli prześlesz plik do siebie, możesz to zrobić. Zobacz moją odpowiedź poniżej.
CajunLuke

Jednak Stanza jest najlepszym
czytnikiem e

1

Możesz do tego użyć iTools . Jest bezpłatny i pozwala importować / eksportować pliki PDF i ePUB dla iBooks. Ale umożliwia także import / eksport zdjęć i filmów. Działa w systemach Windows i Mac OS X.

iTools nie musi być instalowany i może być nawet używany jako aplikacja przenośna.

Pamiętaj: iTunes musi być zainstalowany i mieć zaufanie do telefonu iPhone / iPada.

Zobacz także: Kopiuj PDF lub ePUB bez iTunes


0
 1. Uzyskaj dowolną liczbę bezpłatnych lub płatnych aplikacji do czytania książek na iPhonie. Marvin jest dobrym przykładem takiej bezpłatnej aplikacji.

 2. Na komputer pobierz aplikacje CopyTrans, która jest bezpłatną wersją beta, która może dodawać pliki i dokumenty do aplikacji na iPhone'a

 3. Podłącz iPada i pozwól aplikacjom iOS załadować się w oknie programu

 4. Kliknij aplikację Marvin lub aplikację czytnika zainstalowaną na iPadzie

 5. W prawej części okna programu kliknij Dodaj dokumenty i przejdź do pliku książki ePub na komputerze

  wprowadź opis zdjęcia tutaj

Źródło: Jak przenieść książki ePUB i dokumenty PDF na iPada


0

AirDrop

AirDrop to nowa technologia firmy Apple (2011) do szybkiego i łatwego udostępniania plików między komputerami i urządzeniami za pośrednictwem wspólnej sieci Wi-Fi lub Bluetooth . Działa na wielu późniejszych modelach komputerów Mac i urządzeń z systemem iOS. Począwszy od systemu OS X Yosemite i nowszych komputery Mac mogą komunikować się z urządzeniami iOS za pośrednictwem AirDrop (wcześniej dwa osobne światy).

 1. Na komputerze Mac w aplikacji Finder wybierz Go> AirDrop.
 2. Poczekaj długą chwilę, gdy komputer Mac bada sieć. Każdy działający iPad lub iPhone aktualnie działający w tym samym wifi powinien pojawić się w oknie Findera.
 3. Na komputerze Mac w Finderze przeciągnij pliki .epub na wybrane urządzenie, które pojawiło się w oknie Findera. Na urządzeniu z systemem iOS pojawia się komunikat informujący, że kopiowanie jest w toku.
 4. Na urządzeniu z systemem iOS w wyświetlonym panelu dotknij, która aplikacja powinna akceptować pliki. Prawdopodobnie chcesz dotknąć iBookselementu.

Gotowy.


-2

tak, istnieje sposób na wysyłanie plików ePub do iBooks bez iTunes.

copy trans manager;) pozwoli ci synchronizować muzykę i książki bez kłopotów z iTunes


-3

Kupiłem element o nazwie „SanDisk Wireless Flash”, który pozwala mi ładować lub kopiować z dowolnego urządzenia iDevices (pady, telefony itp.). Jest to małe urządzenie USB, które tworzy niewielką strefę WiFi (najwyżej kilka metrów). Najpierw podłącz go do komputera i upuść na nim dowolne dane. Następnie łączysz się z urządzeniem przez aplikację bezprzewodową na urządzeniu, która pozwala zobaczyć, co jest na urządzeniu bezprzewodowym i pobrać, co chcesz: książki, zdjęcia, filmy, dokumenty itp. Kupiłem urządzenie o pojemności 32 GB, ale jest co najmniej 64 GB.

Było cudownie, gdy chcę udostępniać dane rodzinie i znajomym. Pomaga także zwiększyć pojemność pamięci używanego urządzenia iDevice za niewielką opłatą finansową. Jestem całkowicie zadowolony z mojego.


Jak można użyć tego urządzenia do rozwiązania problemu opisanego w pytaniu?
nohillside

-4

Użyj menedżera plików i skopiuj epub do właściwego folderu. Powinien tam być przy następnym otwarciu aplikacji.


1
Który menedżer plików poleciłbyś na iPada?
nohillside

Byłoby to użyteczne, gdybyś określił, który folder - czy jest na urządzeniu, na komputerze, czy skonfigurowany przez iTunes? W szczególności iTunes nie będzie po prostu skanować folderu, w którym przechowuje pliki, musisz dodać go do biblioteki iTunes, aby znać i synchronizować publikację z urządzeniem z systemem iOS.
bmike
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.