Wyłączyć pamięć podręczną systemu plików dla urządzeń USB?


11

Możliwa duplikat:
Wyłącz komunikat „dysk nie został prawidłowo wysunięty”

Kiedy mam urządzenie USB, takie jak karta SD, napęd USB lub zewnętrzny dysk twardy, zawsze muszę go odmontować, w przeciwnym razie OS X będzie narzekał na niewłaściwe wysunięcie urządzenia.

W systemie Windows rozwiązanie tego problemu jest trywialne: wyłącz pamięć podręczną systemu plików dla napędów USB, aby można je było natychmiast i bezpiecznie usunąć.

Czy OS X ma sposób na wyłączenie pamięci podręcznej?


2
FWIW, rzekomy duplikat absolutnie nie jest dokładnym duplikatem. To pytanie dotyczy wyłączenia pamięci podręcznej zapisu, aby można było bezpiecznie usunąć urządzenie; druga polega na wyłączeniu wiadomości i zignorowaniu ryzyka.
Reid

1
Otwórz ponownie to pytanie. To nie jest duplikat.
dokładnie

Uzgodniony, a nie duplikat z powodów wymienionych przez @Reid. Znalazłem ten post, szukając „os x disable write cache”.
Johann

myślę, że bezpiecznie jest powiedzieć, że osx nie ma tej funkcji. osx wykonuje tak wiele pracy za kulisami, że trudno nam go ograniczyć, nawet na zamontowanych woluminach ..... ale istnieje sposób na zamontowanie poza wyszukiwarką - z dostępem do interfejsu ftp / web jako / disk1s2 ?
neuralstatic

Odpowiedzi:


2

W Q&A SuperUser inny użytkownik zadał podobne pytanie. Rozwiązanie jest nieco trudne / skuteczne:

Powinno to być możliwe poprzez ręczne zamontowanie napędu za pomocą terminala. Będziesz musiał wysunąć dysk po podłączeniu go, a następnie ponownie zamontować go w terminalu za pomocą opcji noasync.

Najlepszym sposobem na to jest uruchomienie mount w terminalu i zdjęcie urządzenia, abyś wiedział, co ponownie zamontować. Następnie umount / dev / disk1s1 (gdzie disk1s1 jest nazwą urządzenia), a następnie zamontuj -o noasync / dev / disk1s1. Ta metoda miałaby również zastosowanie do większości dystrybucji Linuksa.

Jak widać, łatwiej jest po prostu pamiętać o wysunięciu.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.