Dlaczego mój MacBook Pro osiąga wysokie temperatury podczas pracy?


10

Mam MacBooka Pro siedzącego na biurku, który ma stale ponad 160 stopni. W niektórych miejscach na obudowie jest prawie za gorąco, aby go dotknąć.


Co się stało z twoim gorącym komputerem Mac? Czy możemy dodać jakieś szczegóły do ​​istniejącej odpowiedzi, aby pomóc Ci wybrać rozwiązanie?
bmike

Odpowiedzi:


9

160 stopni Fahrenheita, jeśli jest to temperatura procesora, jest normalne dla MBP.

MBP są zaprojektowane tak, aby działały dość gorąco, z aluminiową obudową, ponieważ główny radiator obudowy czasami nagrzewa się niewygodnie.

Jeśli chcesz rozwiązać problem:

  • używam stojaka na laptopa (używam Belkin Cushtops, są naprawdę wygodne),
  • umieść laptopa na stabilnej, przewodzącej ciepło powierzchni (ludzka skóra, koce lub miękkie krzesła są złe - dobre są drewniane / plastikowe / metalowe stoły),
  • otwórz obudowę i wyczyść kurz (może sprawić, że ~ 10 stopni Celsjusza chłodniej)
  • lub użyj mniej aplikacji wymagającej wideo lub procesora =)

2
Jestem właścicielem kota, więc co kilka miesięcy muszę otworzyć komputery i zdmuchnąć z nich kolekcję sierści kota. Jeśli masz zwierzęta, które się rzucają, być może warto to sprawdzić.
Scott,

Och, to ma sens z aluminiową obudową ... Chyba nigdy o tym nie myślałem! Dzięki!
longda

4

Jeśli jesteś zainteresowany, miałem dużo szczęścia, ręcznie regulując temperaturę mojego MBP nieco lepiej dzięki smcfancontrol . Uważam, że utrzymywanie wentylatorów domyślnie na poziomie 3000 obr / min (zamiast normalnego 1000) nie powoduje żadnego hałasu z otoczenia w porównaniu z tym, co już jest w moim biurze, i utrzymuje nieco niższą temperaturę. Używam go również, aby wyprzedzająco podkręcić wentylatory do 6000 obr / min, kiedy wiem, że zamierzam zrobić coś, co sprawi, że będzie gorąco.


3
Wystarczy FYI, używanie smcfancontrol przez dłuższy czas może zużyć tuleję wentylatora, co prowadzi do problemów cieplnych w późniejszym czasie.
Josh K

To prawda, że ​​sterowanie wentylatorem SMC może być problematyczne, jeśli jest intensywnie używane. Użyję tego tylko wtedy, gdy robię coś intensywnie wykorzystującego procesor przez krótki czas. W przeciwnym razie uważam, że system jest mądrzejszy ode mnie do określania optymalnych prędkości wentylatora.
Scott,

1
Niestety, przegrzanie stało się problemem dla mojego (obecnie 4-letniego) MBP, a smcfancontrol jest jedyną rzeczą, którą znalazłem, która powstrzymuje go przed blokowaniem i wymaganiem twardego cyklu zasilania. W przeciwnym razie samo otwarcie iPhoto może zawiesić komputer. Cokolwiek powyżej 70 stopni C i jestem w strefie zagrożenia zamknięcia.
David,

1
@ David: Wtedy czujnik może być zły lub uszkodzony. Zabierz to do jabłka.
Josh K

Zgodził się z Joshem. To nie jest normalne zachowanie, więc na starszej maszynie najprawdopodobniej jest to oznaka awarii sprzętu.
Scott,

2

To jest w zasięgu. Żetony mogą dochodzić do 205 * F według osób w moim lokalnym sklepie Apple (miałem to samo pytanie).

Wystąpi wyzwalacz termiczny, jeśli zrobi się zbyt gorąco, co spowoduje szarpnięcie zasilania komputera. Prawdziwy ból, gdy pracujesz nad czymś i nie zauważasz mocy cieplnej.


Dobrze wiedzieć ... nie chciałbym, żeby coś się na mnie odwróciło w środku czegoś!
longda,

2

Krótka odpowiedź: z powodu kiepskiego układu nVidia. Zobacz tutaj, aby uzyskać więcej informacji i nie zapomnij użyć jakiejś aplikacji, aby zobaczyć swoje rzeczywiste szczegóły temperatury. Zobaczysz, że pali się dioda GPU. Reszta powinna być przystojniakiem, co najmniej 12 stopni Celsjusza poniżej tego kawałka ... niezwykłej technologii nVidia, którą na zawsze zapamiętam dla tego snafu.

Długa odpowiedź: obecnie mam jedną z 17-calowych MBP sprzed Unibody, z wadliwymi nVidias. O tak, jestem bardzo szczęśliwy, że ledwo mogę to utrzymać.

Początkowo działał w temperaturze około 75 stopni Celsjusza, kiedy go używałem. Po wprowadzeniu diety smcfancontrol i domyślnym utrzymywaniu fanów na obrotach do 4500, wszystko było okropne, ale nadal działało w temperaturze około 69 stopni i paliło moje przedramiona (choć uwielbiam to w zimie).

Krótko mówiąc: kupiłem bezprzewodową klawiaturę, sprowadziłem fanów do standardowego 2000 roku, 4 tygodnie później jestem dumnym właścicielem MBP z martwym chipem nVidia. Na szczęście miałem Apple Care, więc wszystko zostało naprawione dosłownie bez żadnych pytań. Nowa tablica logiczna miała diodę GPU pracującą w 63 stopniach przez pierwsze dwa tygodnie (z wyłączonymi wentylatorami). Teraz ich domyślna temperatura osiągnęła 72 stopnie przy wentylatorach przy 4000. Myślę, że zamierzam wyłączyć smcfancontrol, ustawić domyślnie 2000 ponownie i pozwolić mu się zapalić.

Zastanawiam się, ile martwych nVidii muszę dostać, aby Apple zastąpił mój notebook wersją, w której nie ma gównianej karty nVidia.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.