Zewnętrzny wyświetlacz w MacBooku Pro Retina (Mountain Lion) pozostaje pusty po przekroczeniu limitu czasu ekranu lub wybudzeniu się ze snu


14

Mam siatkówkę MacBook Pro z systemem Mountain Lion z 23-calowym zewnętrznym wyświetlaczem podłączonym przez port Thunderbolt (adapter DVI / Display Port). Mam monitor skonfigurowany jako rozszerzenie mojego wewnętrznego wyświetlacza (ułożonego tuż powyżej, tak jak w rzeczywistości jest umieszczony na moje biórko).

Aranżacja działa bardzo dobrze. Czasami jednak (ok. 30–40% czasu) wyświetlacz zewnętrzny pozostaje pusty, jeśli upłynął limit czasu ekranów MacBooka Pro lub MacBook Pro przejdzie w tryb uśpienia, a następnie obudzę MacBooka Pro (naciskając klawisz). MacBook Pro nadal uważa, że ​​zewnętrzny wyświetlacz jest podłączony, ponieważ ekran pozostaje w trybie rozszerzonym, a aplikacje też tam są (choć niewidoczne, jeśli zostały umieszczone tam, zanim ekran / MacBook Pro poszedł spać). Jeśli odłączę / ponownie podłączę port wyświetlacza (Thunderbolt), przechodzi on tylko do wewnętrznego, ale nie mogę odzyskać zewnętrznego wyświetlacza, dopóki nie uruchomię ponownie komputera Mac. Jakieś pomysły?


Miałem ten sam problem z Lionem i nadal występuje po Mountain Lion. Ponowne uruchomienie monitora nie pomaga, jedynie przełączenie między portem Thunderbolt lub restartem MBP przywraca ekran zewnętrzny. Myślę, że jeden port piorunów działa bardziej stabilnie niż drugi. To musi być problem z MBPro lub OS.

Mam teraz dokładnie ten sam problem. Zmieniłem monitor 23 "z połączenia VGA na DVI. Teraz korzystam z adaptera Apple mDP-> DVI na moim MBP. Podczas gdy nie miałem problemu z adapterem VGA, DVI jeden utrzymuje ekran zewnętrzny pusty podczas budzenia przez dotknięcie klawisza na MBP (tylko ekran śpi, a nie MBP). Muszę przełączyć źródła na monitorze, aby go obudzić. Dość denerwujące. Czy byłoby to związane z faktem, że adapter jest pasywny? Nie potrzebuję aktywnego ponieważ mam „prostą” rozdzielczość FullHD na moim zewnętrznym monitorze. Mam nadzieję, że uda nam się rozwiązać ten ...
LudoMC,

I nie ma poprawy w Yosemite, ale czy można to naprawić tylko za pomocą oprogramowania?
LudoMC

I w końcu rozwiązałem problem z bez nazwy MiniDP -> adapter HDMI, który działa poprawnie ...
LudoMC,

Odpowiedzi:


2

Aby przywrócić wyświetlanie bez ponownego uruchamiania, udało mi się to zrobić:

  • Odłącz wyświetlacz
  • Poczekaj, aż wyświetlacz przejdzie w tryb uśpienia (najpierw ustaw limit czasu na 1 minutę)
  • Ponownie podłącz wyświetlacz

Aby całkowicie uniknąć tego problemu, nabrałem zwyczaju odłączania wyświetlacza przed opuszczeniem komputera Mac.


1

Uznałem, że istnieje silna korelacja (choć niezbyt wysoka sigma) między monitorem znajdującym się na porcie Thunderbolt # 2 i występowaniem tego problemu.

Port Thunderbolt 2 znajduje się najbliżej Ciebie, gdy siedzisz przed klawiaturą (Route String 3).

To wydaje się wskazywać na problem sprzętowy, czy nie można tego naprawić w oprogramowaniu układowym / oprogramowaniu, nie jest znany. Nie wiadomo także, czy problem występuje na wszystkich portach 2, czy ogólnie na tych portach występuje problem z jakością (być może nie wszyscy użytkownicy Retina MacBook mają ten problem?).

To z pewnością niepokojące, ponieważ wystartowałem z 3k sprzętu, który chcę przetrwać 3 lub 4 lata i istnieje duże prawdopodobieństwo, że po prostu będę miał ten problem na zawsze.


-2

Otwórz Preferencje systemowe / Oszczędzanie energii. Ustaw opcję Uśpienie komputera na „Nigdy” i wybierz czas, w którym wyświetlacz będzie spał.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.