Jak odświeżyć losowe tapety na nieaktywnych przestrzeniach?


1

Mam 5-6 pulpitów w kontroli misji i na każdej z nich mam losowe tapety, które zmieniają się co 30 minut. Stałam się bardzo zirytowana faktem, że OS X nie zmienia pulpitu na przestrzeni, której nie używam, dopóki nie przejdę do tego miejsca. Jestem zmęczony widzeniem zanikających tapet za każdym razem, gdy przełączam się na pulpit.

Jedyne, co wymyśliłem, to uruchomienie killall Dock ale to dość brutalne i nie chcę go cały czas uruchamiać.

Czy istnieje sposób, aby OS X odświeżył wszystkie pulpity naraz? Czy są jakieś defaults write sztuczki w Lion lub Mountain Lion?


Obecnie nie znam żadnych ustawień domyślnych, ale odświeżam za pomocą GeekTool i powłoki.
Homework

Jak to zrobić z geektoolem?
bootle

Odpowiedzi:


1

Znalazłem kolejna odpowiedź który dostarcza dwa jabłka. Jedna odpowiedź daje skrypt Apple, który uruchamia zmianę obrazu na bieżącym pulpicie. Inny przykład pokazuje, jak to zrobić, iterując wszystkie pulpity.

Może mógłbyś stworzyć hybrydowy skrypt miksujący oba (rozwiązanie, które działa i rozwiązanie dla wszystkich komputerów). Następnie ustaw preferencje systemu na losowe tapety zmieniające się co X sekund. Będzie to działało na bieżącym pulpicie, tak jak teraz to robisz, więc może mógłbyś rzucić cronem, który po X sekundach - 5 nazywa to nowym jabłkiem, który wymusza przełączenie na wszystkich komputerach?

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.