Jak wyłączyć powiadomienia App Store w Mountain Lion


77

App Store na Mountain Lion przesyła powiadomienia o aktualizacji za pośrednictwem Centrum powiadomień. Niestety dzieje się tak również w przypadku użytkowników, którzy nie są administratorami systemu (a więc nie mogą uruchomić App Store). Jak mogę to wyłączyć?

Centrum powiadomień ma preferencje, w których można sprawdzać aplikacje, ale App Store nie pojawia się na tej liście.


Czy nie ma opcji System Preferences -> Notificationswyłączenia App Store?
Hoshts,

4
App Store nie pojawia się na liście aplikacji.
Thilo,

Facet. Przepraszam za to. W pracy, więc nie mogłem tego sprawdzić.
Hoshts,

4
Dodatkowa brzydota: nie można w ogóle odrzucić powiadomienia bez otwarcia App Store (z którego nie mogą korzystać nawet użytkownicy niebędący administratorami), a także po pewnym czasie nie znikają.
Thilo,

Może się okazać, że możesz przeciągnąć powiadomienie w prawo, aby tymczasowo je odrzucić bez uruchamiania App Store, ale wyskakuje ~ pół godziny później ...
Chris Burgess

Odpowiedzi:


31

Teraz możesz po prostu przejść do Preferencji systemowych> App Store i wyłączyć „Automatycznie sprawdzaj dostępność aktualizacji”.

Żadnych bałaganów z zaporami ogniowymi i po prostu działa z App Store. Pamiętaj więc, aby sprawdzać co jakiś czas ręcznie, aby dowiedzieć się, kiedy masz aktualizacje!


1
To nie działa na 10.8, czy ktoś może potwierdzić, czy to działa na 10.8.1 lub 10.8.2?
nylund

18

Właśnie odkryłem brakujące rozwiązanie tutaj: http://osxdaily.com/2012/11/15/stop-software-update-mac-os-x/

Możesz selektywnie wyłączać powiadomienia o określonych aktualizacjach oprogramowania, na których ci nie zależy (np. Bezużyteczne aktualizacje aplikacji), klikając z wciśniętym klawiszem Control w aktualizacji w App Store, aby odsłonić ukrytą opcję „Ukryj aktualizację”.

Jest to najlepsze rozwiązanie dla tych, którzy chcą utrzymać Centrum powiadomień aktywne dla wszystkich innych jego zastosowań (alarmy kalendarza itp.), A także chcą otrzymywać powiadomienia o krytycznych aktualizacjach oprogramowania. Powinno trwale wyciszyć powiadomienia o niektórych aktualizacjach oprogramowania (dopóki oprogramowanie nie pojawi się z nową aktualizacją).

(Mam nadzieję, że działa to również w przypadku, gdy użytkownicy niebędący administratorami otrzymują powiadomienia o aktualizacjach, na których nie mogą działać).

Zrzut ekranu z artykułu OSxdaily:

wprowadź opis zdjęcia tutaj


2
Można kopiować / przechwytywać ekran bezpośrednio ze źródła, w rzeczywistości lepiej jest używać linku, ponieważ na dłuższą metę wiele linków zostanie usuniętych lub zmienionych.
gosmond

Czy użytkownicy, którzy nie są administratorami (i nie mogą uruchomić App Store), mogą dostać się do App Store, aby kliknąć przycisk „Ukryj aktualizację”?
DW

2
Działa to w przypadku poszczególnych aktualizacji systemu (w grupie „Aktualizacja oprogramowania”), ale menu w ogóle nie pojawia się w przypadku innych aplikacji na liście. :(
jmk 27.09.13

@jmk id prawo. nie działa z aplikacjami. :(
skywinder

10

Najlepszym rozwiązaniem, jakie do tej pory znalazłem, było + kliknięcie ikony menu powiadomień w prawym górnym rogu i wyłączenie powiadomień. Jednak resetuje się to każdego dnia.


Skąd do cholery to masz? (nie mówiąc źle, tylko Apple po prostu nie wdrożyło nic wspólnego z Mac App Store)
Jonathan.

Spowoduje to wyłączenie wszystkich powiadomień, nie tylko Mac App Store.
TJ Luoma

10

Odkryłem, że preferencje dla centrum powiadomień znajdują się w bazie danych sqlite w ~/Library/Application Support/NotificationCenter/pliku o nazwie z identyfikatorem GUID, więc nie jestem pewien, czy jest taki sam dla każdego konta, ale był to jedyny plik w katalogu i ma .dbrozszerzenie . Użyłem następującego polecenia sql

update app_info set flags = 134 where bundleid = 'com.apple.appstore'

Nie jestem w 100% pewien, czy to działa, czy nie, ale możesz spróbować, uruchamiając

sqlite3 ~/Library/Application\ Support/NotificationCenter/*.db "update app_info set flags = 134 where bundleid = 'com.apple.appstore'"

w terminalu.

Znaczenie flag

Jak sugerowano, oto, co udało mi się dowiedzieć o wartości flag, modyfikując wpisy w Preferencjach systemowych i obserwując wynikającą z tego zmianę wartości flagi.

Wartość flagi wydaje się być maską bitową o długości co najmniej 16 bitów, jak poniżej

|   |   |   |   |   |   |   |   |   | M |   | A | b | S | B | H |

Znaczenie pól to

M Ustaw, jeśli opcje zostały zmodyfikowane w stosunku do wartości domyślnych
A Ustaw, czy dla aplikacji mają być wyświetlane ostrzeżenia
b Ustaw, czy banery powinny być wyświetlane dla aplikacji
S Ustaw, jeśli zaznaczona jest opcja „Odtwarzaj dźwięk podczas odbierania powiadomień”
B Ustaw, jeśli „Aplikacja Badge ikona ”jest zaznaczone
H Ustawione, jeśli„ Pokaż w centrum powiadomień ”nie jest zaznaczone

Nie udało mi się znaleźć żadnego znaczenia dla pozostałych pól. Wartość 134 to pierwotna wartość, którą miał wpis w sklepie z aplikacjami (czyli 150), ale z wyczyszczonym bitem alertu. Myślałem, że jednym z dodatkowych bitów ustawionych we wpisie w AppStore był ten, który spowodował, że był ukryty w okienku preferencji, ale nawet po wyczyszczeniu nie pojawił się.


Czy masz dokumentację dotyczącą tej bazy danych, a zwłaszcza znaczenia różnych wartości dla atrybutu flags? Byłbym raczej niechętny, aby uruchomić to bez odniesienia.
nohillside

2
@patrix Niestety nie ma dokumentacji, właśnie zauważyłem, jak zmieniły się flagi, kiedy zmodyfikowałem styl alertu dla innych elementów i zastosowałem te zmiany do wpisu dla sklepu z aplikacjami. Dodam trochę informacji o tym, co wydedukowałem z odpowiedzi.
Geoff Reedy

Flagi dla App Store są resetowane przez cały czas (modyfikowanie ich, gdy nie jest zalogowany do GUI, nie pomogło), więc to nie działa
Tobias

@Tobias szkoda! W przeciwnym razie wydawało się fajnym hackem. Zastanawiam się, która aplikacja resetuje flagi, a jeśli jest zakodowana na stałe ... Co by się stało, gdyby usunąć plik com.apple.appstore?
kawalkada

9

Niedawno odkryłem, że możesz odrzucić poszczególne powiadomienia, klikając powiadomienie o aktualizacji sklepu z aplikacjami i przeciągając / przeciągając w prawo. Robię to około 20 razy dziennie, ponieważ nie mam czasu na ponowne uruchamianie komputera iMac każdego dnia w celu aktualizacji oprogramowania.


2
Ponadto za pomocą myszy Magic Mouse (i prawdopodobnie gładzika) możesz przesuwać palcem po górze bez klikania w prawo, aby uzyskać takie samo zachowanie.
Ethan Lee

2
+1. To właśnie teraz robię. I tak, robię to około 20 razy dziennie, ponieważ ciągle wraca.
Thilo,

Jaki masz komputer Mac, który wymaga codziennego restartu w celu aktualizacji? 99,999999% moich aktualizacji nie wymaga ponownego uruchomienia lol
Alexander

Gest machnięcia jest jak 5-minutowa drzemka, jak sądzę
Alexander

4

Wyłączanie powiadomienia App Store

Otwórz folder Aplikacje i przejdź do aplikacji App Store. Kliknij aplikację prawym przyciskiem myszy i wybierz „Pokaż zawartość opakowania”. Wybierz folder zawartości. W tym folderze zobaczysz aplikację o nazwie „Info.plist”. Skopiuj to na pulpit lub inny folder. Otwórz ten plik w edycji tekstu. W tym pliku znajdują się różne opcje. Przewiń w dół do opcji określającej stan. NSUserNotificationAlertStyle alert Zmień „alert” na „none”.

Zapisz plik i skopiuj go z powrotem do lokalizacji, w której go znalazłeś. Aby dokonać zmiany, musisz uwierzytelnić się za pomocą hasła administratora, ponieważ zmieniasz chroniony plik systemowy. Może być konieczne ponowne uruchomienie aplikacji App Store lub komputera Mac. Uznanie za ten pomysł można znaleźć na imgur.


W wersji 10.9.2 pokazuje <key> NSUserNotificationAlertStyle </key>
Ruskes

lub zmień „alert” na „banner”, jeśli nadal chcesz, aby powiadomienie się wyświetlało, ale chcesz, aby można je było wyłączyć bez otwierania App Store jak zwykłe powiadomienia.
honi,

3

Znajduje się w:

Preferencje systemowe <Bezpieczeństwo i prywatność <Zapora ogniowa <Opcje zapory ogniowej (może być konieczne jej aktywowanie) +<<AppStore

Kliknij strzałkę po prawej stronie, aby wyświetlić menu rozwijane, aby wybrać opcję „blokuj wszystkie połączenia przychodzące” i utrzymuję to w ten sposób, dopóki nie zdecyduję, że nadszedł czas, aby wszystko zaktualizować.


2
Spowoduje to całkowite zablokowanie automatycznych aktualizacji, a nie tylko ukrycie powiadomienia. Administratorzy zdecydowanie nie powinni korzystać z tej opcji, chociaż może być OK dla OP.
Quantum7

Jest ekstremalny, ale zatrzymuje wiele problemów (Apple czasami spamuje twoje połączenie internetowe - miałem okresy, w których Apple ponownie sprawdza ten stan co 30 sekund , powodując problemy, gdy próbujesz użyć komputera do dowolnego procesora + b / w intensywne (np. kompilacje rozproszone)
Adam

2

Eee… z jakiegoś powodu nie mogę odpowiedzieć <key>Buscarowi tam, który mówi o całej sprawie NSUserNotificationAlertStyle </key>, w odpowiedzi na „App Store jest denerwujący”.

Jeśli przejdziesz do info.plist w zawartości pakietu i wygląda on na cały XML-y, myślę, że sztuczka polega na znalezieniu tej linii z NSUserNotificationAlertStyle wewnątrz <key>tagu, a następnie poszukaj <string>tagu, który powinien umieszczać słowo „alert”. Po prostu zmień „alert” na „none” ... Myślę, że to zadziała. Uruchomi się ponownie i przetestuje teraz.


1

Aktualizacja: To nie działa, z jakiegoś powodu klucz wydaje się być ignorowany.

Myślę, że możesz zmienić domyślne zachowanie App Store.app, zmieniając pozycję NSUserNotificationAlertStyleplist z alertna banner. Właśnie zastosowałem tę zmianę, ale nie byłem w stanie zweryfikować jej działania, ponieważ nie było jeszcze żadnych aktualizacji.

Oto co zrobiłem:

sudo nano /Applications/App\ Store.app/Contents/Info.plist

Znajdź alert: ^w alert<

zamień na banneri zapisz^x y


2
Powinieneś być w stanie usunąć własne odpowiedzi, jeśli są one nieprawidłowe.
nohillside

1

Jeśli chcesz pójść o krok dalej i trwale wyłączyć Centrum powiadomień, otwórz Terminal (znajduje się w Aplikacje / Narzędzia) i wpisz następujące polecenie, a następnie klawisz powrotu:

sudo defaults write /System/Library/LaunchAgents/com.apple.notificationcenterui KeepAlive -bool false

Będziesz musiał wpisać hasło administratora, aby kontynuować wysyłanie prośby o wyłączenie Centrum powiadomień. Możesz ponownie włączyć centrum powiadomień, zastępując „fałsz” w powyższym zestawieniu słowem „prawda”.

Po wykonaniu tej czynności wpisz następujące polecenie, aby zamknąć Centrum powiadomień:

killall NotificationCenter Po wylogowaniu i ponownym zalogowaniu się na komputerze Mac ikona Centrum powiadomień na pasku menu będzie niedostępna.

LUB

Możesz po prostu ukryć aktualizację w Mac App Store lub skądkolwiek pochodzi powiadomienie.

Podziękowania: http://www.maclife.com/article/howtos/how_disable_notification_center_mountain_lion


-1

Wypróbuj: Preferencje systemowe, App Store i wyłącz Aktualizacje automatyczne. Prosty


Chociaż pytanie może być bardziej szczegółowe na temat potrzeby. Twoja odpowiedź jest nieprawidłowa. Nie ma opcji „Wyłącz automatyczne aktualizacje”.
markhunte

-1

Otwórz Preferencje systemowe> Aktualizacje oprogramowania, a następnie usuń zaznaczenie pola „Zostaniesz powiadomiony, gdy aktualizacje będą gotowe do zainstalowania” .


Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.