Jak wyłączyć ten komunikat: „dysk nie został prawidłowo wysunięty”?


41

Czy jest jakiś sposób, aby wyłączyć komunikat „dysk nie został prawidłowo wysunięty”?

Używam KVM i muszę przełączać się między dwoma systemami i mieć kartę pamięci, która jest w KVM. Problem polega na tym, że bardzo denerwujące jest otrzymywanie wiadomości za każdym razem, gdy przełączam się z jednego komputera na drugi. Wiem, że mogę odmontować (i prawdopodobnie powinienem), ale zmieniam cały czas, więc odmontowanie jest niewygodne, a na karcie pamięci nie ma nic wrażliwego.


2
Przepraszam, nie mam odpowiedzi. Pamiętaj jednak, że ta wiadomość ma przypominać, że dane są przechowywane w pamięci i jeszcze nie są zapisywane na dysku. Jest to szczególnie ważne, gdy często się zmieniasz.
DerMike,

4
Robiłem to przez długi czas i nigdy niczego nie straciłem. Nie twierdzę, że tak się nie stanie, ale jestem gotów zaryzykować.
Sindre Sorhus

2
Okej, muszę zapytać: każdy wie, dlaczego otrzymaliśmy trzy prawie identyczne pytania w ciągu 10 godzin - to 6090 i 6108 (i tak, dwa ostatnie zostały zamknięte jako duplikaty).
Dori

1
@Dori Nadszedł czas po Bożym Narodzeniu, więc nowe komputery Mac lub aparaty z kartami SD :) Chociaż chciałbym zauważyć, że moje pytanie dotyczyło konkretnie pamięci podręcznej zapisu, czyli o co zwykle chodzi w ostrzeżeniu (ignorowanie problemu takiego jak Symlinks / otwórz pliki systemowe na dysku)
Michael Stum

1
Słyszę, co mówisz, że wolisz zaryzykować zgubienie karty pamięci. Pomyślałem, że dam ci znać, że tak się dzieje; Znalazłem to forum, ponieważ nie wysunąłem karty pamięci przed rozłączeniem i nie byłem w stanie uzyskać dostępu do filmów, które właśnie zrobiłem o wartości 1,8 GB. Tym razem na szczęście Narzędzie dyskowe było w stanie to naprawić.

Odpowiedzi:


13

Znacznie lepiej to zrobić:

sudo launchctl unload -w /System/Library/LaunchDaemons/com.apple.UserNotificationCenter.plist

Co po prostu zatrzyma działanie usługi UserNotificationCenter, pozostawiając pliki systemowe nienaruszone!

Uwaga: jak zauważono w komentarzach, spowoduje to wyłączenie wszystkich powiadomień systemowych, w tym również tych, gdy programy żądają dostępu do usług systemowych, takich jak kontakty


Czy po ponownym uruchomieniu komputera Mac będzie nadal rozładowywany?
Sindre Sorhus

1
Zwalnianie plist launchctl utrzymuje się podczas restartu, więc uważam, że tak. To powiedziawszy, prawie nigdy nie uruchamiam się ponownie, więc jeszcze tego nie testowałem!
James

2
(Uruchomiłem się ponownie i nadal działa poprawnie)
James

3
To rozwiązanie ma negatywny efekt uboczny: ukryje także wyskakujące okienka „Aplikacja XY chce dostępu do twoich kontaktów”. Aby cofnąć:sudo launchctl load -w /System/Library/LaunchDaemons/com.apple.UserNotificationCenter.plist

3
Tak, to jest bardzo niebezpieczne. Najprawdopodobniej powstrzyma Cię przed otrzymywaniem powiadomień z systemu. W 2011 r. Powiadomienia nie były wielkim problemem, ale w pewnym sensie są dzisiaj w 2015 r.
Ahmet Alp Balkan

10

Z pewnością nie jest to elegancka odpowiedź, ale możesz wyłączyć UserNotificationCenter.app znaleziony w / system / library / coreservices - zastąp go inną aplikacją lub plikiem o tej samej nazwie. Zapobiegnie pojawianiu się ostrzeżeń (w tym, że twój dysk jest pełny), więc uważaj na to, ale z mojego doświadczenia wynika, że ​​robi to, czego szukasz.

Dawno temu zrobiłem to z moim komputerem Mac i zapomniałem o tym, dopóki nie zadałeś pytania. Podziękowania dla Macpadawon pod adresem http://macosx.com/forums/mac-os-x-system-mac-software/297194-disable-device-removal-message.html za odpowiedź - w tym samym miejscu znalazłem odpowiedź kilka lata temu.


Łał. Dobry chwyt. Z pewnością nie zrobiłbym tego na moim systemie, ale miło jest wiedzieć, że da się to zrobić. Przypuszczam, że aplikację można zastąpić pustym plikiem.
Harv

Zrobiłem to na trzech różnych komputerach Mac bez problemów, chociaż przez większość czasu po prostu również odmontowywałem rzeczy.
Ciaocibai

2
Przynajmniej nie zauważyłeś żadnych problemów, prawda? Przepraszam, nie mogłem się oprzeć. :-)
DerMike

9

Ten Applecript zamknie je dla ciebie. Wklej go do Script Editor, a następnie zapisz jako aplikację. Następnie udziel dostęp do tej aplikacji w (Preferencje systemowe> Bezpieczeństwo i prywatność> Dostępność). Następnie możesz użyć aplikacji, takiej jak ControlPlane https://www.controlplaneapp.com/, aby uruchomić aplikację po przebudzeniu, zamykając je wszystkie automatycznie! ** Uwaga: Musisz również przyznać dostęp do AccessPlane.

tell application "System Events"
tell process "NotificationCenter"
  set numwins to (count windows)
  repeat with i from numwins to 1 by -1
    tell window i
      set temp to value of static text 1
    end tell
    if temp contains "Disk Not Ejected Properly" then
      click button "Close" of window i
    end if
  end repeat
end tell
end tell

Piękne, wolę to niż całkowite wyłączenie Centrum powiadomień.
NetOperator Wibby


-2

AKTUALIZACJA!

O MÓJ BOŻE! QuantumG jest geniuszem! Oto włamanie ( i mam na myśli włamanie z prawdziwego życia ) za wyłączenie tej irytującej wiadomości i pozostawienie pozostałej części systemu powiadomień nienaruszonego ...

http://quantumg.blogspot.com/2015/04/disabling-os-x-device-removal-warnings.html

Ostrzeżenie : To wskazówka, a nie dla osób o słabym sercu! Wymaga włamania się do plików systemowych Mac OSX i może spowodować uszkodzenie komputera Mac.

Edytowane dla jasności.

Problem z dyskami flash lub innymi dyskami USB jest następujący; za każdym razem, gdy zapisujesz dane na dysku ... DOWOLNY dysk w systemie, dane są najpierw zapisywane w buforze w pamięci. Później, gdy komputer się do niego zbliży, opróżni bufory do urządzenia (dysku twardego, dysku SSD lub dowolnego urządzenia USB). Może to być natychmiastowe (przynajmniej dla nas zwykłych śmiertelników) lub może potrwać kilka sekund. Możliwe opóźnienie oznacza, że ​​jeśli szarpniesz urządzenie USB przed opróżnieniem buforów, możesz skończyć z uszkodzonym dyskiem lub zestawem uszkodzonych plików na dysku.

Jeśli czytasz tylko z urządzenia, NIE MA POTRZEBY opróżniania buforów zapisu, zanim szarpniesz się do zawartości twojego serca, ponieważ są one puste i nie muszą być opróżniane do urządzenia.

Więc ... Irytujące ostrzeżenie MAC OS X najprawdopodobniej NIE jest istotne. Jest to ważne tylko wtedy, gdy niedawno napisałeś do urządzenia i nie dałeś mu wystarczająco dużo czasu na opróżnienie buforów (maksymalnie kilka sekund). NIGDY nie trzeba czekać na opróżnienie buforów, jeśli tylko czytasz z urządzenia USB.

Dlatego Apple POTRZEBUJE zapewnienia sposobu wyłączania poszczególnych wiadomości dla zaawansowanych użytkowników. Nie traktuj wszystkich jak n00b, na których nie można polegać, aby wiedzieć, jak działa ich komputer.

A tym, którzy narzekają, że się mylę, jest sposób na wyłączenie wiadomości poprzez wyłączenie CAŁEGO PODSYSTEMU POWIADOMIENIA, są po prostu błędne. Wyłączenie całego podsystemu powiadomień nie jest akceptowalnym rozwiązaniem, podobnie jak wyjęcie baterii z telefonu komórkowego NIE jest akceptowalnym rozwiązaniem do odbierania zbyt wielu połączeń telemarketingowych. Podsystem powiadomień jest ważny i nie należy go wyłączać tylko dlatego, że OP znajduje jeden z wielu niezliczonych komunikatów, które mogą być denerwujące.

Jest to problem, który Apple może właściwie rozwiązać tylko dzięki temu, że użytkownicy mogą zrezygnować z określonych wiadomości.


1
Więc nie jestem pewien, czy ta wędrówka naprawdę kwalifikuje się jako odpowiedź na pytanie ... jednak odpowiedź została już podana, że ​​robi dokładnie to, co wędrujesz, nie można zrobić - wiadomości można wyłączyć. Ponieważ jednak nie próbuje to udzielić odpowiedzi na pytanie, oznaczę to jako przeznaczone do usunięcia.
Charlie74

@ Charlie74 To próba ustalenia punktu, więc go nie usuwam. Pod koniec będę edytować niejasny czat. Jeśli OP chce być jasne, prosimy o pozytywne wyjaśnienie, dlaczego OS X ma certyfikat POSIX - en.wikipedia.org/wiki/POSIX#POSIX-certyfikowany, a nie oparty na POSIX.
bmike

@ Charlie74 Wyjaśniłem swoją odpowiedź, ale aby się bronić, nigdy nie powiedziałem, że nie da się tego zrobić. Po prostu zasugerowałem, że wyłączenie podsystemu powiadomień w celu zatrzymania jednego z może setek problemów, o których Twój Mac może potrzebować powiadomić, nie jest akceptowalnym rozwiązaniem. Jest tylko nieznacznie lepszy niż „Przestań używać komputera Mac, a głupia wiadomość nie będzie Ci już przeszkadzać”. Tylko Apple może zaoferować akceptowalne rozwiązanie, ale jeszcze tego nie zrobili.
Phillip H. Blanton

To podejście nie działa z powodu konieczności podpisania plików binarnych. Wyłączenie podpisywania kodu byłoby gorsze niż wyłączenie systemu powiadomień.
Edward Anderson

Zgadzam się z Edwardem. Więc nadal NIE MA ŻADNEGO ROZWIĄZANIA.
Phillip H. Blanton
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.