Czy mogę zainstalować system Linux i Windows na komputerze Mac, aby trzykrotnie uruchomić sprzęt?


12

Jestem całkiem nowym użytkownikiem systemów operacyjnych itp., Więc wybacz mi, jeśli moje pytanie jest głupie. Czy można zainstalować system Linux i Windows na komputerze Mac, aby działać równolegle z systemem OS X? Zaraz rozpocznę nowe badanie i chciałbym dla niego nową siatkówkę MacBook Pro, ale do moich badań zdecydowanie zamierzam programować w C # i do tego wolę Windows. Niedawno zacząłem odkrywać C ++ i naprawdę uwielbiam Linuksa i chciałbym tworzyć dla niego pewne aplikacje, dlatego też chciałbym mieć tam Linuksa.

Podsumowanie pytania: Czy na MacBooku Pro Retina można zainstalować system Windows i Linux obok systemu Mac OS X, aby móc wybrać system operacyjny, który chcę uruchomić?

Odpowiedzi:


9

Możliwe jest zainstalowanie ich na wielu partycjach i wielu uruchomieniach. Ale wynikowa konfiguracja będzie trochę „sztywna”.

Robienie OS X i Windows jest łatwe. Dodanie Linuksa do miksu jest trochę bardziej skomplikowane.

Sugeruję, aby nie uruchamiać systemu wielodostępowego i instalować OS X jako główny system operacyjny, a następnie używać rozwiązania do wirtualizacji, takiego jak Parallels Desktop lub VMware Fusion. Dzięki nim możesz w zasadzie uruchomić cały system operacyjny, taki jak Windows lub ulubiona dystrybucja Linuksa, tak jakby to były aplikacje OS X.


1
VirtualBox to kolejne świetne rozwiązanie do wirtualizacji
ephsmith

+1 Używam Parallels przez ostatni tydzień (mój iMac dostałem tylko nieco ponad tydzień temu). Do tej pory nie spotkałem niczego, co nie działa dobrze w Parallels. Mój przyjaciel prowadzi dystrybucję Linuksa z Oracle pod Parallels i nie miał problemów. Na początku myślałem o użyciu BootCamp, ale nie wygląda na to, żeby to było konieczne.
MetalMikester

Czy WUBI (Ubuntu współistniejący z partycją Windows) działałoby dobrze na komputerze Mac?
Thorbjørn Ravn Andersen

9

Zalecam sprawdzenie REFIt dla menedżera rozruchu partycji na komputerze Mac. Działa doskonale do potrójnego uruchamiania komputera Mac z solidną dokumentacją.

http://refit.sourceforge.net/doc/

Najpierw zainstaluj ponownie, a następnie zainstaluj system Windows za pomocą BootCamp Assistant na Macu. Będziesz musiał ponownie podzielić dysk Mac na partycje i zainstalować Linuksa (ustawienia zależą od dystrybucji). Powinien działać po wyjęciu z pudełka. Jeśli potrzebujesz dodatkowej pomocy, pisz na www.superuser.com3

Technicznie jest to możliwe przy użyciu domyślnego narzędzia Apple Boot Manager, Boot Camp. Musisz jednak podjąć dodatkowy wysiłek, aby zainstalować Linuksa, ponieważ Boot Camp obsługuje system Windows tylko oficjalnie (ale, jak powiedziałem, niektórzy już to zrobili).


3

Mam MacBooka Pro z trzema uruchomieniami (koniec 2013 r.) Z systemem operacyjnym Sierra, Windows 10 i Ubuntu 16.04.

Najpierw instaluję macOS, potem Ubuntu, a następnie Windows 10

Sformatuj dysk SSD w trybie odzyskiwania i wykonaj czystą instalację systemu Mac OS. Uruchom system Mac OS i użyj UNetbootin, aby utworzyć rozruchowy dysk USB Ubuntu. Uruchom system macOS i utwórz jeszcze 3 partycje. Mam dysk SSD 500 GB. partycja 1 mac os 210 GB. partycja 2 Windows 10 (gruby 32) 117 GB. partycja 3 Linux 67,4 GB. partycja 4 obszar wymiany linuxa 5 GB.

 • Zamknąć. Uruchom system macOS i zainstaluj REFInd.
 • Zamknij, włóż dysk rozruchowy USB z Linuksem i Uruchom do napędu USB (Ubuntu 16.04 LTS) i zainstaluj Linux na partycji Linux (punkt instalacji /). Zainstaluj obszar wymiany na partycji obszaru wymiany.
 • Wyłącz i wyjmij napęd linuksa. Upewnij się, że Linux uruchamia się.
 • Zamknąć.
 • Uruchom system macOS i skonfiguruj REFI tak, jak chcesz (lub pozostaw go w magazynie).
 • Włóż pusty napęd 8 GB do Bootcampa i uruchom system macOS. Za pomocą Bootcamp zainstaluj system Windows 10 na partycji Windows 10 - pamiętaj, aby sformatować partycję Windows 10 podczas instalacji.
 • Pamiętaj, aby pozostać przy komputerze podczas instalacji i ponownego uruchamiania systemu Windows podczas instalacji, upewniając się, że uruchomiłeś system na dysku Windows, a nie na pendrivie. Sterowniki Bootcamp zostaną zainstalowane i uruchomione ponownie. Upewnij się, że komputer uruchamia się na ikonę dysku twardego systemu Windows, a nie na pendrive.
 • Po zakończeniu usuń dysk USB systemu Windows utworzony przez bootcamp. Jest to teraz rozruchowy dysk instalacyjny systemu Windows do późniejszych instalacji.

Gotowy.

Jedynym problemem jest to, że masz dużą aktualizację Mac OS lub przeładowujesz Mac OS, ponieważ pliki rozruchowe będą zmianami w standardowym programie ładującym Mac OS.

Sklonowałem dysk rozruchowy EFI i ponownie go skopiowałem, gdy Mac OS wszystko popsuje. W przeciwnym razie musisz powtórzyć cały proces po zainstalowaniu dużej aktualizacji systemu operacyjnego do Mac.

Kupiłem dysk USB 8 GB na bootowalny dysk Windows bootcamp, dysk USB 4 GB na dysk startowy gparted, dysk 8GB na dysk bootujący Linux, 128 GB karty SDXC JetDrive Lite do tworzenia kopii zapasowych w systemie Mac OS. 128 GB pamięć USB do tworzenia kopii zapasowych systemu Windows 10 i 64 GB do kopii zapasowej systemu Linux

(Upewnij się, że masz UNetbootin, Windows 10.iso, Ubuntu.iso, gparted i rEFInd gdzieś na partycji Mac przed utworzeniem kopii zapasowej macOS. W ten sposób nie musisz ponownie pobierać wszystkich tych plików, a wszystkie pliki będą dostępne dla w razie problemów zainstaluj ponownie wszystko).

Moje partycje to:

  0:   GUID_partition_scheme            *500.3 GB  disk0
  1:            EFI EFI           209.7 MB  disk0s1
  2:         Apple_HFS OS Sierra        310.0 GB  disk0s2
  3:         Apple_Boot Recovery HD       650.0 MB  disk0s3
  4:    Microsoft Basic Data WINDOWS 10       117.0 GB  disk0s4
  5:      Linux Filesystem LINUX          67.4 GB  disk0s5
  6:         Linux Swap             5.0 GB   disk0s6

-3

Istnieje kilka metod. Najprostszym sposobem jest użycie programu takiego jak rEFIt, który jest menedżerem menu rozruchowego innej firmy. Ale to NIE jest najlepsza opcja, moim zdaniem, ponieważ podczas każdego rozruchu trzeba przejść przez nowe menu rozruchu. Zrobiłem samouczek przy użyciu nieco bardziej skomplikowanej metody, ale wyniki są tego warte, ponieważ ta metoda nie wymaga żadnych aplikacji innych firm. Tworząc hybrydowy główny rekord rozruchowy (MBR) dla partycji boot camp, będziesz mógł dodać dwa lub więcej systemów operacyjnych do partycji bootcamp.

Aby uruchomić system Linux lub Windows, wystarczy nacisnąć klawisz alt / Option, aby uzyskać dostęp do partycji bootcamp, jak zwykle. W przeciwnym razie uruchomi się w systemie Mac OS X.

Ale zanim zaczniesz, upewnij się, że masz dobrą kopię zapasową. Jest to bezpieczna metoda, jeśli jesteś ostrożny, ale nigdy nie wiesz ...

Jeśli masz czas i wygodnie korzystasz z terminala, istnieje lepszy sposób na trzykrotne uruchomienie komputera Mac.

http://www.youtube.com/watch?v=O40UG1guLeo


Odpowiedzi na Ask Different muszą być czymś więcej niż tylko linkiem lub odniesieniem do filmu na YouTube. Można podać link, ale proszę streść go lub fragmentuj w odpowiedzi. Chodzi o to, aby odpowiedź była samodzielna.
nohillside
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.