Terminal używa jednego motywu dla pierwszego okna i innego motywu dla późniejszych okien


22

Chcę ustawić motyw „Homebrew” jako domyślny w terminalu. Zmieniłem ustawienie w preferencjach: wybrałem „przy uruchomieniu, otwieram”: „nowe okno z ustawieniami”: „Homebrew”.

Oto zrzut ekranu:

zrzut ekranu panelu preferencji „uruchamiania” Terminala

Terminal używa „Homebrew” tylko w pierwszym oknie. Następnie wykonuję polecenie cmd-W, aby zamknąć okno, a cmd-N, aby uzyskać nowe okno. Pojawi się nowe okno z motywem „Podstawowy”! Ale jeśli zrobię cmd-Q i zrestartuję Terminal, to ponownie wyświetli się okno „Homebrew”. Dlaczego motywy końcowe nie działają poprawnie?


„Przy uruchomieniu” oznacza „przy uruchamianiu terminalu”, a nie „przy otwieraniu nowego okna”.
Chris Page

Odpowiedzi:


42

Przejdź do Terminal → Preferencje → Ustawienia → Profile, wybierz motyw Homebrew i kliknij przycisk „Domyślny”. Następnie zamknij Terminal i uruchom ponownie, aby potwierdzić, że działa.


1
dzięki, to naprawdę pomaga! W każdym razie zachowanie aplikacji wydaje się nieprawidłowe, mam opcję „Nowe okno otwiera się” ustawioną na „Ten sam profil”, a nie „Domyślny profil” i otwiera domyślną, a nie taką samą. Nie jest jasne, dlaczego mają taką samą / domyślną opcję, jeśli obie faktycznie są domyślne?

Cześć, co jeśli domyślny przycisk jest wyszarzony? Zgadujesz, dlaczego tak może być? Jeśli to kwestia moich uprawnień (to jest komputer do pracy), krzyczę.
pgblu,

co dziwne, to działa. Ale nie z motywem „jednolitych kolorów”. Ten ostatni zmienia kolory przy każdym nowym uruchomieniu oO
Ufos

2

W High Sierra, Terminal, Preferencje, Ogólne, a następnie Nowe okno, wybierz profil i

Dolna połowa:

Nowe okno otwiera się z Same

Nowa karta otwarta z tym samym


1
To nie wydaje mi się wystarczające; prawie co drugi raz uruchamiam aplikację i zaczyna się ona od domyślnego profilu „Podstawowego” i muszę ponownie uruchomić aplikację, aby można było użyć mojego wybranego profilu. Myślę, że to błąd ze strony Apple ...
Nicolas Miari

Czy istnieje sposób na zastosowanie nowego motywu do istniejącego, obecnie otwartego okna?
Qasim
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.