Czy muszę kupować aplikacje Apple za pośrednictwem Mac App Store, aby otrzymywać tam aktualizacje?


12

Kiedy Apple ogłosiło iLife '11, kupiłem kopię, ale teraz widzę, że jest ona również dostępna w Mac App Store. Jeśli chcę korzystać z wbudowanego mechanizmu aktualizacji Mac App Store, aby go zaktualizować, czy muszę go ponownie kupić za pośrednictwem Mac App Store?


To nie trwało długo. Mac App Store został wydany, co niecałe dwie godziny temu?
Philip Regan,

@Philip Chciałem tam zadać pytanie, aby ludzie szukający odpowiedzi przybyli tutaj. Oczywiście polega to na uzyskaniu odpowiedzi na pytanie w pewnym momencie ...
Tryb samolotowy

Nie myśl, że to było wykopalisko czy coś takiego. Mam zamiar kryć się za tym pytaniem. Nadal jestem zaskoczony, gdy widzę, że coś takiego się dzieje nawet po tak długim czasie, z jakiegokolwiek powodu.
Philip Regan,

@Philip Przepraszam za zamieszanie związane z pytaniem. Zmodyfikowałem tytuł, aby - mam nadzieję
tryb samolotowy

Odpowiedzi:


9

Tak, musisz ponownie kupić, aby uzyskać aktualizacje za pośrednictwem Mac App Store. Via Daring Fireball :

Mac App Store może wyświetlać zakupione u nas oprogramowanie jako „Zainstalowane”, mimo że są to dwie różne licencje. Nie otrzymasz automatycznych aktualizacji Mac App Store, chyba że dokonasz zakupu w Mac App Store. Aby ponownie włączyć przycisk „Kup” w Mac App Store, po prostu przeciągnij aplikację do kosza. Nie wpłynie to na twoje preferencje / strony.

Innymi słowy, w przypadku aplikacji, które używają tego samego identyfikatora pakietu zarówno dla wersji Mac App Store, jak i wersji innych niż App Store, Mac App Store nie zainstaluje aktualizacji już zainstalowanych wersji innych niż App Store, ale rozpozna je jako jest już zainstalowany. Jeśli chcesz otrzymywać aktualizacje za pośrednictwem Mac App Store, musisz ponownie kupić aplikację za pośrednictwem App Store.

Szczerze mówiąc, jestem tym naprawdę zaskoczony.

AKTUALIZACJA: Polecam przeczytanie postu na blogu Cabela Sassera w Panic na ten temat, ponieważ zapewnia on pełniejszy obraz tego, co się dzieje, i zawiera pewne informacje związane z programistami.


Wiemy, że jest to prawdą w przypadku aplikacji innych firm, ale nadzieja rodzi się w wiecznym życiu Apple ma w zanadrzu swoje własne aplikacje. Na pewno byłoby miło móc kupić fragmentarycznie iLife.
Ian C.

2
Aby dodać zamieszanie, ten artykuł mówi, że aktualizacja TextWrangler była możliwa i udana za pośrednictwem App Store. Wygląda na to, że całkowicie zależy to od systemu licencjonowania używanego w aplikacji. W tym przypadku była to darmowa aplikacja, więc nie ma licencji na zachowanie, możliwa aktualizacja za pośrednictwem App Store. cultofmac.com/mac-app-store-can-update-existing-installed-apps/…
Ian C.

@bike: Twoja edycja powinna zostać skomentowana. Chociaż doceniam wysiłek, myślę, że czasami twoje zmiany idą trochę za daleko.
Philip Regan

1

Tak. O ile nie kupisz aplikacji za pośrednictwem App Store, nie będą to oficjalne aplikacje App Store. Oznacza to brak ponownej instalacji, jeśli kiedykolwiek trzeba, brak instalacji na innych komputerach Mac itp. I nie będziesz otrzymywać aktualizacji za pośrednictwem App Store, będziesz otrzymywać aktualizacje za pośrednictwem Aktualizacji oprogramowania (które można znaleźć w Preferencjach systemowych).

Jeśli jednak zaktualizujesz system do wersji Mountain Lion, która pojawiła się w zeszłym tygodniu, aktualizacja oprogramowania została zintegrowana z App Store. Tak więc całe twoje oprogramowanie Apple, niezależnie od tego, czy zostało zakupione przez App Store, jest aktualizowane w jednym miejscu.


1

Nie , nie musisz ponownie kupować aplikacji Apple za pośrednictwem Mac App Store, jeśli chcesz korzystać z wbudowanego mechanizmu aktualizacji Mac App Store w celu jej aktualizacji.

Za pomocą funkcji aktualizacji App Store możesz wykonywać aktualizacje aplikacji Apple, które kupiłeś na płycie CD / DVD (przed pojawieniem się App Store). Mimo że aplikacja nie jest wyświetlana jako Zainstalowana normalnie, zmienia się ona na Aktualizuj, jeśli aktualizacja jest dostępna. Tak jest przynajmniej w przypadku Aperture.


Włączenie aktualizacji oprogramowania do App Store na Mountain Lion sprawia, że ​​wydaje się bardziej ujednolicony dla osób, które mają mieszankę aplikacji pochodzących ze sklepu i tych z nośników fizycznych, które są aktualizowane ze starszych serwerów aktualizacji.
bmike
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.