Jak mogę znaleźć mój adres IP - nie router mojej firmy, ale moje maszyny lokalne?


16

Prowadzę serwery szynowe na portach 3000 i 5000.

Do czego używam (lub jak mogę znaleźć) adres IP mojego komputera Mac?

Nie ten używany do przeglądania stron internetowych, który jest hostem dostarczonym przez moją firmę, ale raczej komputer lokalny.

Wyobrażam sobie, że byłby to 192.168.xx?

Odpowiedzi:


7

Nie mogę uwierzyć, że nikt nie zasugerował najprostszej ze wszystkich metod, tylko 2 kliknięcia (lub 3, jeśli adapter nie znajduje się na górze listy).

Kliknij Preferencje systemowe, kliknij Sieć.

Wyświetli adres IP karty w obszarze Status po prawej stronie kart sieciowych. Jeśli twoje urządzenie nie znajduje się na górze (domyślnie wybrane), po prostu kliknij urządzenie z zielonym statusem. Będzie to Wi-Fi lub Ethernet.


Nawiasem mówiąc, pokazuje mi to tylko adres IP IPv4, podczas gdy mój Mac ma również włączony IPv6 (dając mi jeden adres tymczasowy i jeden prywatny ustalony, wszystkie ładnie pokazane na ifconfigkarcie TCP / IP po kliknięciu Zaawansowane w sieci ustawienia - chociaż ten ostatni nie mówi, który adres IPv6 jest, który).
Arjan,


6

Alternatywnie możesz spróbować uruchomić

ifconfig

w terminalu. Domyślnie wyświetli się lista interfejsów z adresami IP oraz wiele innych szczegółów, takich jak adresy fizyczne. Można go również użyć do skonfigurowania ustawień karty sieciowej, strona man znajduje się tutaj: http://linux.die.net/man/8/ifconfig

lub możesz uruchomić man ifconfigna terminalu.

W twoim przypadku prawdopodobnie szukasz en0lub en1, sprawdź inetadres IP.


6

Istnieje kilka metod ...

... ale niektóre metody dają różne rodzaje adresów IP. Upewnij się, że wiesz, jakiego rodzaju adresu IP potrzebujesz. W wielu (większości?) Celach wymagany jest publiczny adres IP.

  • Twój publiczny adres IP jest tym, który widzą osoby w Internecie. (To zwykle mają na myśli ludzie, jeśli nie określają, jakiego rodzaju adresu IP).
  • Twój lokalny adres IP jest tym, którego router używa do komunikowania się z tobą w sieci lokalnej.

Uwaga: w niektórych sytuacjach lokalny adres IP może być taki sam, jak publiczny adres IP.

Oto kilka sposobów uzyskania każdego rodzaju adresu IP:

# 1: Z paska menu Wi-Fi - podaje LOKALNY adres IP

Przytrzymaj optioni kliknij ikonę WiFi w pasku menu w prawym górnym rogu ekranu. Zobaczysz specjalne menu zawierające między innymi Twój adres IP.

czyjś zrzut ekranu

# 2: Z Preferencji sieci - podaje LOKALNY adres IP

Istnieją dwa sposoby uzyskania dostępu do Preferencji sieciowych:

  1. Kliknij ikonę WiFi w pasku menu, a następnie wybierz „Preferencje sieciowe”
  2. Przejdź do Preferencji systemowych (w Docku u dołu ekranu lub wyszukując go w Spotlight), a następnie otwórz „Sieć”.

Zobaczysz swój adres IP, jak pokazano: czyjś zrzut ekranu okna Preferencji sieciowych

# 3: Z terminala (Metoda A) - podaje LOKALNY adres IP

Uruchom swój ulubiony terminal (np. Mac OS X jest wyposażony w terminal o nazwie Terminal) i wpisz następujące polecenie:

  • ipconfig getifaddr en0 jeśli jest podłączony przez połączenie bezprzewodowe.
  • ipconfig getifaddr en1 jeśli podłączony przez Ethernet.
  • ipconfig getifaddr en3 jeśli jest podłączony za pomocą adaptera Thunderbolt-Ethernet.

# 4: Z terminala (Metoda B) - podaje swój PUBLICZNY adres IP

Uruchom swój ulubiony terminal (np. Mac OS X jest wyposażony w terminal o nazwie Terminal) i wpisz curl http://ipecho.net/plain; echo.

# 5: Z przeglądarki - podaje PUBLICZNY adres IP

Istnieje wiele witryn, z których możesz korzystać, podając ci swój publiczny adres IP. Najprostszym jest prawdopodobnie wyszukiwanie w Google hasła „jaki jest mój adres IP” .


wow, klawisz opcji Hold jest tak ładnie ukryty, ale ujawnia tak wiele informacji. dzięki za udostępnienie
computingfreak

2

Zainstalowałem iStat Menues. Teraz widzę wszystkie adresy IP, ten od mojego operatora nazywa się „publicznym ip”, a w sieci Wi-Fi w „iStat Menues”.

Może także współpracować z widgetem iStat Nano. Wypróbowałem tylko pełną wersję. Muszę tylko kliknąć element paska menu, aby uzyskać informacje.

wprowadź opis zdjęcia tutaj


1

Wszystkie te odpowiedzi są dobre ... Chciałbym dodać jedną rzecz. Jeśli próbujesz uzyskać adres IP komputera Mac, aby uzyskać dostęp do serwera uruchomionego lokalnie na tym samym komputerze Mac, możesz użyć http://127.0.0.1/(lokalny adres IP sprzężenia zwrotnego) lub http://localhost/. Jest zawsze taki sam i możesz z niego korzystać bez połączenia z żadną siecią.

Jeśli próbujesz umożliwić innym łączenie się z serwerem na komputerze Mac, prawdopodobnie łatwiej będzie podać im nazwę hosta, którą możesz ustawić w okienku Preferencje systemowe udostępniania (przynajmniej tak długo, jak długo używają systemu obsługującego Bonjour) . Następnie możesz uzyskać dostęp do czegoś takiegohttp://mymacbook.local/


Dostęp poprzez nazwę systemu wymaga Bonjour na „innym” komputerze.
nohillside

0

Możesz także przejść do „Informacje o tym komputerze Mac” i kliknąć szary tekst w „Mac OS X”, aż wyświetli się lokalny adres IP systemu operacyjnego przed Lion .

Ponadto w przypadku wersji Mac OSX wcześniejszych niż Lion akcja ta działa również na ekranie logowania.


Uwaga dla przyszłych czytelników: Inne odpowiedzi tutaj nie są błędne; ta odpowiedź to tylko najprostszy sposób na znalezienie informacji (IMHO).
Matt.

Nigdy nawet nie wiedziałem, że taki sposób istnieje, więc pomyślałem, że spróbuję i nie działa dla mnie w wersji 10.8, wyświetla wersję, numer seryjny i wersję, nic więcej.
AlanJC,

@AlanJC Zakładam, że masz połączenie z Internetem, prawda? Może być tak, że zostało to przerwane w ML :(
Matt

Tak, podłączony do Wi-Fi na skraju lotniska, na początku 2011 r. 15 "Mb. Nie będę za tym tęsknił, ponieważ nigdy nie wiedziałem, że istniał w pierwszej kolejności.
AlanJC

-1 Tak, pokazuje mi numer seryjny numeru wersji i kompilację, ale nie ip
Michael Durrant,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.