Testowanie aktualizacji pamięci RAM MacBooka Pro


9

Jakie są najlepsze możliwe testy pamięci RAM, które można uruchomić na MacBooku Pro (na początku 2011 roku z systemem Mountain Lion) po uaktualnieniu pamięci RAM z 4 GB do 16 GB?

Widzę tam sporo narzędzi i sam test sprzętu Apple CD.

Uznałem, że zapytam tutaj, mając nadzieję na uzyskanie znacznie bardziej wykształconej, doświadczonej i skonsolidowanej odpowiedzi.

Odpowiedzi:


6

Jako ktoś, kto musi codziennie testować pamięć RAM (Apple Certified Macintosh Technician od 2,5 roku), przekonałem się, że najlepszym narzędziem do testowania pamięci RAM jest Memtest .

Jest też naprawdę łatwy w użyciu! Najpierw skopiuj go, /usr/bina następnie uruchom w trybie pojedynczego użytkownika . Następnie wpisz, mount -uw /aby zamontować dysk wewnętrzny (do celów logowania), a na koniec wpisz, memtest all -L 3aby uruchomić pakiet Memtest.

Jeśli chcesz wykonać więcej pętli, zmień 3 na żądaną liczbę (np. memtest all -L 5), Uważam, że 3 do 5 pętli jest najlepsze, ponieważ daje RAM czas na rozgrzanie (przejściowe awarie pamięci RAM mogą być związane z ciepłem).

edycja : Chciałem tylko dodać, że Apple Hardware Test jest bezużyteczny, więc nigdy nie używaj go do testowania sprzętu, zwłaszcza pamięci RAM.


Link prowadzi do strony, która nie działa. Przez osxdaily.com/2011/05/03/memtest-mac-ram-test znalazłem ten bezpośredni link: cdn.command-tab.com/2008/memtest_422.zip . „Test sprzętu Apple jest bezużyteczny”: Co konkretnie jest w tym bezużyteczne?
Matthew Cornell,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.