Czy istnieje przeglądarka plików e-mail .eml, która może również zapisywać załączniki?


10

Szukam darmowej przeglądarki plików .eml, która po prostu odczytuje pliki e-mail i wyodrębnia załączniki.

Nie chcę używać aplikacji Mail.app, ponieważ wymaga ona konfiguracji konta - po kliknięciu pliku .eml aplikacja Mail.app otwiera okno konfiguracji konta - czego nie chcę robić - nigdy nie korzystam z poczty .app - używam Gmaila.

Czy istnieje przeglądarka plików e-mail .eml (w tym wypakowywanie załączników)?


2
Czy nie możesz założyć fikcyjnego konta e-mail w Mountain Lion's Mail.app, a następnie odznaczyć opcję „włącz to konto” tak, jak w Lionie i wcześniejszych wersjach?
nazwa użytkownika

+1 Dobra uwaga, zobaczę, jak to pójdzie.
therobyouknow

Odpowiedzi:


11

Aby wyodrębnić załączniki z terminala, możesz użyć kilku różnych metod. Prawdopodobnie najłatwiej jest

perl -MMIME :: Base64 -ne 'print decode_base64 ($ _)' <file.eml> out

gdzie file.emljest dany plik e-mail i outnazwa załącznika.

To samo można osiągnąć za pomocą base64polecenia, ale najpierw trzeba wykonać prace porządkowe na oryginalnym pliku e-mail - usunąć wszystko z pliku eml przed załącznikiem zakodowanym w base64. Polecenie byłoby czymś takim

base64 -D -i file.eml -o out

Jeśli podejmiesz drugie podejście, zalecamy operację na kopii oryginalnego pliku.

Oczywiście do czytania plików eml możesz prawdopodobnie użyć catswojego ulubionego edytora. Działa w mgnieniu oka, ale z pewnością nie jest najłatwiejszym sposobem radzenia sobie z pocztą e-mail.


Przeniesiono zaakceptowaną odpowiedź do MailRaider Pro - to narzędzie spełnia oba wymagania w łatwiejszej w obsłudze aplikacji. Ale dziękuję za poświęcony czas i wkład - twoje rozwiązanie jest również przydatne.
therobyouknow

3

Dostępna jest darmowa przeglądarka .eml online, za pomocą której można wyodrębnić wiadomości i załączniki z plików .eml, .msg i winmail.dat: http://www.encryptomatic.com/viewer


Uważam, że jest to bardzo pomocne. Jest to dla mnie najprostszy i najszybszy sposób na przeglądanie okazjonalnych jednorazowych wiadomości e-mail EML bez instalowania żadnego oprogramowania. Dziękuję Ci.
nc.

Przekazywanie danych prywatnych osobom trzecim jest wygodne, ale niebezpieczne. Uwaga na informacje zawarte w wiadomościach e-mail i ryzyko ich ujawnienia z zewnątrz.
Jason Salaz

2

Spójrz na FileInfo dla pliku EML: http://www.fileinfo.com/extension/eml . Sparrow może również otworzyć plik EML, ale nie jestem pewien, czy musisz skonfigurować konto. Jeśli chcesz tylko wyświetlić plik, skorzystaj z Quick Look, ale nie możesz zapisać załącznika.


To wygląda jak jeden z najlepszych klientów e-mail na dowolnej platformie.
therobyouknow,

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.