Jak zatrzymać zamrażanie / blokowanie MacBooka Pro (Retina) podczas dialogu logowania / uwierzytelniania po przebudzeniu?


11

Kroki ku reprodukcji:

  1. Rób wszystko
  2. Zamknij pokrywę komputera
  3. Poczekaj chwilę
  4. Otwórz pokrywę komputera
  5. Pojawi się monit o zalogowanie się do ostatnio zalogowanego użytkownika, bateria i czas MOŻE aktualizacja, ale trackpad i klawiatura są zablokowane i brak odpowiedzi. Komputer wymaga wymuszonego ponownego uruchomienia.

EDYCJA: 5a. Prawdopodobnie wszystko jest normalne i nie dochodzi do blokady / zamrożenia.

EDYCJA 2:

Gdy wystąpi problem, nie ma żadnego ruchu obrotowego ani migającego kursora. Wręcz przeciwnie, obracający się kursor oczekiwania zazwyczaj wskazuje, że jeśli na niego poczekam, komputer obudzi się normalnie, miga kursor i pozwala mi się zalogować.

EDYCJA 2a: Uruchomienie oprogramowania może się różnić. Brak wskazania łączności Wi-Fi, ponieważ ikona może być włączona lub nie, ale mogę, ale nie musi, być połączony z Wi-Fi w czasie snu i może mieć dostęp do Wi-Fi w chwili przebudzenia - nie ma sposobu na określenie, czy obraz jest faktycznie zgłaszanie stanu, ponieważ obraz może zostać zamrożony.

EDYCJA 2b: Jak najlepiej mogę powiedzieć, im dłużej czekam na ponowną aktywację maszyny, tym większe prawdopodobieństwo blokady.

10,8 na Pro Retina (MacBookPro10,1 z NVIDIA GeForce GT 650M i Intel HD Graphics 4000).

Wszelkie pomysły dotyczące diagnozowania lub naprawiania?


Tego typu problemy najlepiej rozwiązać przy pomocy fizycznego dostępu do maszyny, w przeciwnym razie zajmie to długą listę kroków, aby nawet zdiagnozować problem. Najlepiej będzie zabrać komputer do AppleCare.
duci9y

1
Może to być problem z oprogramowaniem innej firmy… czy próbowałeś uruchomić system? Tryb bezpieczeństwa ?
myhd

Przypuszczam, że mógłbym tego spróbować; rodzaj trudnego testu do wykonania, ponieważ nie ma gwarancji, że zachowanie rzeczywiście nastąpi. Pomyśl o tym, powinienem to powiedzieć w pytaniu.
Philip

@ GrahamPerrin Powinienem mieć ten gładzik i wbudowaną klawiaturę.
Philip

Czy w pytaniu możesz udoskonalić - lub rozwinąć - swoje punkty 5 i 5a? Kiedy wystąpi problem, czy istnieje obracający się kursor oczekiwania? Czy kursor miga w polu hasła? - i tak dalej.
Graham Perrin

Odpowiedzi:


5

Zamierzam zrobić dzikie ukłucie w ciemności i powiedzieć, że jest to związane z wysoce udokumentowany błąd „Mountain Lion wake bug” (przynajmniej tak to nazwałem.)

Zostało to omówione w różnych wątkach na forach wsparcia Apple, ale prawdopodobnie najbardziej udanym, jaki znalazłem, było ten . Miałem też problem i odkryłem, że w tym wątku była jedna prosta poprawka.

Zasadniczo, teoria (i jestem w 99% pewna, że ​​jest poprawna) polega na tym, że błąd dotyczy bonjour , a niektóre aplikacje, które używają bonjour w lwie górskim, powodują zawieszenie procesów Wi-Fi, a tym samym zawieszenie OSX. W każdym razie program, który robił to dla mnie, i prawdopodobnie to, co uważałem za najbardziej powszechne, to Transmit, niesamowity mały klient FTP Panic. Niestety, ikona paska menu Panics, która może być bardzo przydatna, okazała się najgorszym sprawcą, ale wyłączała się „Pokaż dysk transmisyjny w pasku menu” w preferencjach transmisji rozwiązał problem.

Jeśli nie używasz Transmitowania lub nadal masz problem, uruchom to forum i miejmy nadzieję, że znajdziesz jedną z pozostałych poprawek.

PS. Apple wie o problemie i myślę, że pracują nad poprawką.


Ciekawy. Nie używam Transmit, ale sprawdzę Twój link.
Philip

To dość długi wątek, więc możesz chcieć dać sobie pół godziny i zacząć od początku. Gdybym musiał zgadywać, sugerowałbym, żebyś miał jakąś inną aplikację, która używa bonjour i powoduje zawieszenie procesu wifi, a tym samym zawieszenie systemu.
JamiePatt

To na pewno wydaje się wiarygodne.
Philip

Przez kilka dni nie powtarzałem tego zachowania, zapukaj w drewno. Przyjmę to za najbardziej wiarygodne wyjaśnienie, chyba że / dopóki ktoś nie zaproponuje lepszego.
Philip

Czy w wątku wystąpiły jakieś konkretne działania? Lub aplikacje, których już nie używasz?
JamiePatt

2

Czy dzieje się to cały czas, czy tylko po pewnym czasie oczekiwania? Chodzi mi o to, czy maszyna śpi dłużej niż około 10 minut?

Jeśli tak, spróbuj tego w Terminal.app:

sudo pmset -a standby 0

Spowoduje to wyłączenie trybu gotowości, o którym można przeczytać więcej na HT4392 . Może to również wyłączyć Power Nap.


Prawdopodobnie „tylko po pewnym czasie”, chociaż nie zachowałem dokładnego zapisu. Czy możesz zaproponować rozwiązanie, które nie wymaga wyłączania przydatnych funkcji?
Philip

to nie pomogło. Transmit wydawał się moim największym problemem.
Paul Solt

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.