Jak zsynchronizować iMessages na iPhonie, iPadzie i Macu Mountain Lion na iOS 5?


10

Jedną z nowych funkcji Mountain Lion jest aplikacja Wiadomości - i „fakt”, że wszystkie wątki Wiadomości są spójne na wszystkich urządzeniach.

Naprawdę chciałbym, aby moje wątki, które mam na telefonie, były automatycznie synchronizowane z moim iPadem i ML Mac. Rozumiem, że wiadomości SMS nie będą synchronizowane. Jedynym zastrzeżeniem, które zauważyłem, jest to, że należy go uruchomić na komputerze Mac.

Jak zsynchronizować iMessages na iPhonie, iPadzie i komputerze Mac z systemem iOS 5 (lub starszym)?


Jeszcze jedna uwaga: wiadomości dotyczą numerów telefonów (choć nadal iMessage). Mogę wysyłać wiadomości na numer telefonu z komputera Mac lub iPad, ale może muszę przełączyć się na adresy e-mail?
bassplayer7

W przypadku tych urządzeń synchronizujących z iOS 6 sytuacja zmieniła się nieco od tego pytania. Tutaj jest podobne pytanie, które powinno działać jako zaktualizowany przewodnik.
bassplayer7

Apple powinien umożliwiać przechowywanie wszystkich wiadomości w jednym miejscu (iCloud) zamiast na każdym urządzeniu przechowywanie odebranych wiadomości.
ma11hew28,

Odpowiedzi:


6

Pojawiło się kilka raportów online, że synchronizacja wiadomości jest nieco wadliwa, jeśli nie skonfigurujesz jej dokładnie. Oto kilka rozwiązań, które powinny sprawić, że wszystko ładnie się zsynchronizuje:

Po pierwsze, musisz mieć skonfigurowane wszystkie urządzenia z tym samym Apple ID

Urządzenia z systemem iOS (iPhone, iPod Touch, iPad):

 1. Przejdź do Ustawienia> Wiadomości.
 2. Upewnij się, że iMessage jest włączony.
 3. Stuknij w Odbierz w.
 4. Sprawdź swój Apple ID. Zanotuj ten identyfikator Apple ID.
 5. Stuknij w identyfikator dzwoniącego.
 6. Użyj swojego adresu e-mail. Jeśli użyjesz swojego numeru telefonu (zakładając, że korzystasz z iPhone'a), urządzenia inne niż telefon (w tym Mac) mogą nie widzieć (i prawdopodobnie nie będą) wiadomości.

Wersja Mac:

 1. Przejdź do aplikacji Wiadomości.
 2. Przejdź do Preferencji> Konta.
 3. Dodaj ten sam Apple ID, który był używany na urządzeniach z iOS.

 

W skrócie: wszystko musi być spójne. Użyj tego samego Apple ID wszędzie i adresu e-mail jako identyfikatora dzwoniącego, aby uzyskać najlepsze wyniki.

Jeśli nadal nie ma synchronizacji, spróbuj wykonać następujące czynności.

 1. Usuń wszystkie poprzednie rozmowy: niektóre osoby zgłosiły , że musiały usunąć wszystkie swoje rozmowy, zanim coś się zsynchronizuje.
 2. Upewnij się, że masz numer telefonu dodany do konta Apple ID online .

TAK fajnie - dzięki za świetną odpowiedź !!! Odkryłem, że używam mojego numeru telefonu na iPhonie jako identyfikatora dzwoniącego. Wszystkie pozostałe ustawienia wydają się prawidłowe. Zrobiłem kilka testów tego AM i wydaje się, że synchronizacja działa! Nie synchronizuje poprzednich wiadomości (zrozumiałych), ale wydaje się, że bardzo dobrze synchronizuje bieżące!
bassplayer7

Mam iPhone'a 4 i nie mam opcji dostosowania ID dzwoniącego ... Zaktualizowałem iPhone'a do iOS 6, więc nie jestem pewien, co jeszcze mogę zrobić.

@ Lipca, w rzeczywistości nazywa się to „Send & Receive” (przynajmniej w iOS 6). Aby się tam dostać, przejdź do Ustawienia> Wiadomości> Wyślij i odbierz.
bassplayer7
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.