Jaki jest zalecany sposób oznaczenia kontaktu jako zmarłego w aplikacji Kontakty w Lion lub Mountain Lion?


9

Śmierć jest smutnym faktem z życia i przez lata umarły niektóre z moich starych kontaktów. Nadal chcę przechowywać w moich Kontaktach ich szczegóły, urodziny, dzień śmierci, notatki, małżonka, dzieci itp. I szukam zalecanego sposobu oflagowania tych rekordów, aby wskazać, że dana osoba nie żyje. Chcę wiedzieć, jak sobie z tym poradzili inni ludzie.

Odpowiedzi:


6

Miałem tę samą „potrzebę”. Chyba wszyscy prędzej czy później. Oto co zrobiłem.

Menu karty> Dodaj pole> Daty. Następnie wybierz kontakt w polu Data i wybierz niestandardowy.

Możesz także zmienić ogólny nowy szablon kontaktu w tym samym menu Koszyk.

Mam nadzieję, że to pomoże.


Chciałbym, żeby Apple miał RFC 6474 zaimplementowany w aplikacji Kontakty. Będziesz wtedy mógł dodać miejsce urodzenia, miejsce śmierci i datę śmierci do vcard.
bounav,

4

Jak sugeruje CDK, moim rozwiązaniem było dodanie nowej niestandardowej daty.

Mój problem polegał na tym, że co roku nie chciałem otrzymywać przypomnień o urodzinach tej osoby. Na koniec usunąłem datę urodzin i dodałem nową niestandardową datę „urodzenia”, więc iCal nie rozpoznaje jej i nie ma więcej powiadomień o tym.


3

Można również dodać specjalny symbol komentarze kontaktów, (ja używam «†», znany również jako U + 2020 Dagger ), a następnie utworzyć inteligentną grupę, w której kryterium jest Note> contains> (Alt-T).


0

Jak powiedzieli inni, możesz dodać niestandardową datę deceased, która pomoże ci zachować rejestr. Ale to nie oznacza ich zbyt dobrze do ogólnego oglądania. Nie można filtrować według obecności lub nieobecności niestandardowego pola (przynajmniej nie w wersji 10.7).

Chciałbym również wstawić słowo kluczowe do notatek, aby użyć go jako filtra, coś w rodzaju #deceased. Następnie możesz skonfigurować filtrowaną grupę, Not deadktóra ma maskować wszystkich biednych ludzi. I odwrotnie, Dead and gonegrupa pomoże ci wspomnieć.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.