Czy istnieje sposób na całkowite wyłączenie Docka?


42

Chcę, żeby Dock całkowicie zniknął. Nie korzystałem z niego w ostatnich trzech wersjach systemu OS X (10.5 do chwili obecnej). Chcę, żeby to całkowicie zniknęło, a zamiast tego LaunchBar. Czy istnieje sposób na zabicie Docka, aby się nie ładował ani nie uruchamiał?


Zdaję sobie sprawę, że to było dawno temu, ale twój komentarz do oryginalnej odpowiedzi poniżej wskazuje, że zrezygnowałeś z tego pomysłu. Czy w międzyczasie wypróbowałeś inne rozwiązania? Ta 1000 sekund jest niesamowita. Używam mojego startera dostępnego za pomocą gestu tabliczki dotykowej, co zdecydowanie wolę niż korzystanie ze stacji dokującej. Może mógłbyś zaktualizować swój oryginalny post, podsumowując, jak potoczyły się sprawy od momentu zadania pierwotnego pytania.
Geoff Pointer,

Nie, nigdy nie wypróbowałem innych rozwiązań, ponieważ żadne z nich nie zrobiłoby wszystkiego, czego szukałem. Po prostu uważam, że biorąc pod uwagę wszystkie inne bardziej precyzyjne metody interakcji z Finderem, dok jest przestarzały. Nie chciałem wydawać na to zasobów.
Everett,

Zgadzam się co do doku i teraz używam mojego Maca bez niego. Oczywiście nadal tam jest i nadal można go zobaczyć w aplikacji, ale moja nieruchomość na ekranie jest teraz całkowicie wolna. Co jeszcze martwi Cię w korzystaniu z rozwiązania Joonas?
Geoff Pointer

Odpowiedzi:


40

Proces Docku w systemie OS X jest odpowiedzialny za więcej niż tylko Docka na ekranie. Robi wiele rzeczy w tle, w tym Dashboard. Co najważniejsze, Finder nie będzie działał poprawnie, jeśli proces Docka nie jest uruchomiony, więc całkowite wyłączenie go jest praktycznie niemożliwe bez złamania OS X w tym procesie.

Najlepsze, co mogę zasugerować, to ukrywanie doku i zmniejszenie jego rozmiaru do minimum, aby zmniejszyć jego prawdopodobieństwo.

Możesz także ustawić go w miejscu, w którym jest najmniej prawdopodobne, aby przeszkadzał - jak zapewne wiesz, możesz umieścić go po lewej, prawej lub dolnej części ekranu. Ale możesz także przypiąć go do określonego rogu, po prostu użyj defaults write com.apple.dock pinning -string startpolecenia. Wpisz tę komendę w Terminalu (wymienić startze endzmianami, które idzie w rogu, lub middlewrócić do ustawień domyślnych), a następnie killall Dockzrestartować doku i zastosować zmianę.


5
Dziękujemy za wyjaśnienie DLACZEGO to nie może się zdarzyć. Teraz wiem, że muszę przestać czekać na ten pomysł. Dziękuję Ci.
Everett,

Ten pomysł zdecydowanie nie jest stratą czasu, jest bardzo dobre rozwiązanie szczegółowo opisane poniżej przez Joonas, które wypróbowałem i działa dokładnie tak, jakby Dock całkowicie zniknął. Jeśli naprawdę chcesz to sprawdzić na chwilę, istnieje odpowiednik klawiatury do przełączania Docka, który możesz dostosować w Preferencjach systemowych: Klawiatura: Skróty.
Geoff Pointer

40

Ten artykuł z Lifehacker.com.au sugeruje ustawienie opóźnienia automatycznego ukrywania Docka na 1000 sekund:

defaults write com.apple.dock autohide-delay -float 1000; killall Dock

Aby przywrócić domyślne zachowanie:

defaults delete com.apple.dock autohide-delay; killall Dock

Autor mówi, że ustawia opóźnienie na dwie sekundy, aby nadal mógł dostać się do Doku w tych rzadkich przypadkach, gdy jest to potrzebne.1
@AlexFord Spróbuj opuścić obudowę d w Docku.
Brian Gordon

2
@ Reb.Cabin defaults write com.apple.dock autohide-delay -float 2; killall Dock wykonuje pracę. Właśnie to zrobiłem.
Benjamin R,

1
Jeśli to zrobisz, możesz również otworzyć dok za pomocą ctrl+up-arrow
Ian Dunn

4
Działa w Sierra, a OPT+ CMD+ Dpokazuje dok, jeśli naprawdę go potrzebujesz.
Charlotte

7

Ta odpowiedź tak naprawdę nie dodaje zbyt wiele do tego, co już tu jest, ale czułem, że w odpowiedziach oferujących rozwiązania umożliwiające jej ukrycie brakowało pewnych informacji.

Osobiście używam uBar i bez żadnych problemów użyłem następującego zestawu poleceń terminalowych. Mogę tylko potwierdzić, że korzystałem z nich bez żadnych problemów od czasu El Capitan. Na pewno nie pamiętam więcej.

Żeby było jasne, ukrywa to tylko Docka, dzięki czemu nigdy nie będziesz musiał poradzić sobie z nim przypadkowo.

Dla tych, którzy nie wiedzą, te wiersze kodu powinny być uruchamiane w terminalu. Można go znaleźć tutaj: /Applications/Utilities/Terminal.app. Wystarczy otworzyć Terminal i wkleić wiersze i nacisnąć Enter.

# Hide Dock
defaults write com.apple.dock autohide -bool true && killall Dock
defaults write com.apple.dock autohide-delay -float 1000 && killall Dock
defaults write com.apple.dock no-bouncing -bool TRUE && killall Dock

# Restore Dock
defaults write com.apple.dock autohide -bool false && killall Dock
defaults delete com.apple.dock autohide-delay && killall Dock
defaults write com.apple.dock no-bouncing -bool FALSE && killall Dock

Możesz również uruchomić każdą linię osobno.

Wyjaśnienie, co robi każda linia:

  1. Pierwsza linia włącza automatyczne ukrywanie
    • Jak ktoś wspomniał, Cmd+Alt+Dnadal przełącza widoczność Docka, tak jak wcześniej. Jest to przydatne, jeśli chcesz przypisać aplikację do określonej przestrzeni. Korzystanie z Doku jest jedynym sposobem (AFAIK) .
  2. Domyślnie, gdy automatyczne ukrywanie Docka jest włączone, najechanie kursorem na krawędź, w której się znajduje, pokazuje Docka niemal natychmiast. Ta linia sprawia, że ​​opóźnienie najechania wynosi 1000 sekund, przez co praktycznie niemożliwe jest przypadkowe pokazanie doku, jeśli akurat unosisz się nad krawędzią. Musiałbyś pozwolić mu siedzieć tam przez ~ 17 minut.
  3. Spowoduje to usunięcie animacji odrzuceń, która ma miejsce, gdy aplikacje wymagają Twojej uwagi lub podczas uruchamiania aplikacji. Zauważyłem, że w zależności od rozmiaru ikony Docku mogą one osiągać szczyt od krawędzi, gdy zaczną się podskakiwać. Pozbywa się tego problemu.

killall Dockna końcu każdej linii zmusza Docka do wyjścia, a następnie przywraca się automatycznie. Ma to zasadniczo na celu załadowanie nowych ustawień. Konieczne jest tylko bieganie killall Dockpo ostatniej linii, ale w ten sposób łatwiej jest uruchomić linie osobno, jeśli to konieczne ... i luzem to naprawdę nie ma znaczenia.


1
To jest dobra i kompletna odpowiedź. Nie używam już myszy, więc używam domyślnego gestu Launchpada do uruchamiania aplikacji i zorganizowałem to tak, aby uzyskać dostęp do moich aplikacji w locie. Pomyślałem, że warto zauważyć, że dok pojawia się również u dołu ekranu, gdy przesuwasz w górę, aby uzyskać kontrolę misji i przesuń w dół, aby wyświetlić App Exposé, które są również bardzo szybkimi sposobami, aby zobaczyć Dock, jeśli zajdzie taka potrzeba. Tu nie jest warta nowej odpowiedzi, ale może mógłbyś dodać ten punkt do swojej odpowiedzi?
Geoff Pointer

BTW ubar ma ustawienie, które eliminuje teraz stary dok
Samy Bencherif

2

Możesz zmienić rozmiar ikon na 1px:

defaults write com.apple.dock tilesize -float 1; killall Dock


Byłoby to pomocne, gdybyś podał więcej informacji o tym ustawieniu i jak przywrócić go do wartości domyślnych.
Geoff Pointer

To ustawienie zmienia rozmiar ikony doku jabłkowego.
Yukulélé

aby wrócić, uruchom tę komendę, ale zamień 1 na 64
Yukulélé

lub po prostu przejdź do preferencji systemowych> dokuj i zmień wartość rozmiaru
Yukulélé

Wadą tego pomysłu jest to, że nie jest łatwo, jeśli chcesz rzucić okiem na dok.
Geoff Pointer
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.