Obraz pulpitu nie wyświetla się w Mountain Lion z podwójnym monitorem


10

Mam MBA łączący się przez HDMI z monitorem Samsung. Problem polega na tym, że tło pulpitu dla monitora Samsung się nie wyświetla. Jest tylko szary pulpit i nie ma żadnych zmian, nawet ja staram się zmienić obraz pulpitu w Preferencjach systemowych. Zmiany na pulpicie MBA są w porządku. Czy to robak lwa górskiego?


Mam nieco podobną konfigurację (MBP i LG zewnętrzne) i nie widziałem tego problemu po przejściu na Mountain Lion. Czy po przejściu do preferencji „Wygaszacz ekranu i wygaszacz ekranu” są wyświetlane dwa okna dialogowe… jedno dla ekranu głównego i jedno dla „pulpitu dodatkowego”?
Phillip Mills,

1
Szary ekran ... czy na pewno nie uruchamiasz aplikacji w trybie pełnoekranowym?
Samantha Catania,

Odpowiedzi:


18

Ponowne uruchomienie Docka wydaje mi się działać, ale nie wiem, co powoduje to szare tło pulpitu.

Aby ponownie uruchomić Dock, wpisz to w Terminal i naciśnij enter:

killall Dock

Naprawiłem to dla mnie. Dzięki. Dość dziwny błąd lwa górskiego.
gak

Działa natychmiast, świetna wskazówka. Zastanawiam się nad tym od miesięcy.
Matt Gardner

4

OS X pozwala wybrać różne obrazy dla każdego wyświetlacza. Po otwarciu sekcji Pulpit w Preferencjach wygaszacza pulpitu i ekranu , na każdym ekranie powinno zostać wyświetlone jedno okno dialogowe do wyboru obrazu pulpitu. Każde okno kontroluje tylko obraz dla tego ekranu, więc upewnij się, że ustawiasz obraz na obu ekranach.


1
To ustawienie nie wydaje się zapisywać, jeśli odłączę i ponownie podłączę drugi ekran (na przykład kiedy wyjdę z pracy i zabiorę laptopa do domu, ale podłączę go ponownie jutro).
powerj1984,

0

Wystąpił również ten problem i znalazłem to obejście:

  • Otwórz Preferencje systemowe -> Wyświetlacze -> Uzgodnienia
  • włącz „Wyświetlacze lustrzane” i wyłącz je ponownie

Nie jest to oczywiście rozwiązanie problemu, ale przynajmniej tapeta wyświetla się ponownie bez ponownego uruchamiania ...

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.