Jak zapisać dzienniki czatu w Wiadomościach dla Mountain Lion?


16

Zawsze zapisywałem swoje dzienniki czatu, ponieważ używam wiadomości błyskawicznych w środowisku profesjonalnym. Teraz okazuje się, że nie mogę już zapisywać dzienników czatu. Ta opcja zniknęła. Czy istnieje jakieś obejście lub ukryte preferencje umożliwiające ponowne zapisywanie dzienników czatu?

Odpowiedzi:


20

W Preferencjach wybierz Wiadomości i zaznacz „Zapisz historię po zamknięciu konwersacji”. Teraz, gdy zamkniesz Wiadomości, utworzy kolekcję transkryptów czatu. Możesz łatwo uzyskać do nich dostęp w swoim folderze Library. Od Finder wybierz Idź> Idź do folderu i wpisz: ~/Library/Messages/Archive. Jeśli jesteś na Mavericks lub Yosemite, lokalizacja jest ~/Library/Containers/com.apple.iChat/Data/Library/Messages. Spowoduje to przejście bezpośrednio do odpowiedniego folderu.


Dziękuję bardzo, bardzo dużo. Obawiałem się, że ta niesamowita funkcja programu iChat zniknęła na zawsze.
Ben Kreeger,

1
Zrobiłem to i działa, ale tylko z tekstem. Czy wiesz, czy w ogóle Wiadomości mają zapisywać obrazy / pliki wysyłane przez czat?
chandsie

3
Obrazy są przechowywane w folderze „Załączniki”, który jest rodzeństwem dla „Archiwum”.
jeffbyrnes

2

Pamiętaj, że nowa lokalizacja dzienników w Mavericks to ~/Library/Containers/com.apple.iChat/Data/Library/Messages(tak, mimo że aplikacja nazywa się Wiadomości, kontener nazywa się iChat).

Wydaje się, że jest to sposób na odtworzenie sposobu, w jaki aplikacje takie jak iMessages działają w systemie iOS - Wiadomości uzyskują własny Libraryfolder z własną dedykowaną hierarchią plików.


1

Nie wiem, czy nadal szukasz odpowiedzi na to pytanie, ale wygląda na to, że możesz użyć Automatora (w aplikacjach), aby skopiować wszystkie pliki do określonego folderu, gdy elementy zostaną dodane do folderu archiwum „Akcja folderu”. Próbuję tego teraz, ale wydaje się, że powinien działać.


Wracajcie i dodawajcie do tego poprawki, gdy okaże się, że to działa lub nie działa. Witamy na stronie!
bmike

0

Oprócz natywnego Automatora, jeśli jesteś użytkownikiem Hazel lub Alfred, mogą dać ci inne sposoby na dodanie tego do folderu.


Czy możesz podać konkretne przykłady lub kroki, jak to osiągnąć dzięki wyżej wymienionym aplikacjom?
Jawa,

W Hazel możesz utworzyć regułę folderów dla ~ / Library / Messages / Attachments, która na przykład przechwytuje dodane tam nowe pliki i oznaczy je lub przeniesie zgodnie z zainteresowanymi kryteriami. Czy masz przypadek użycia? Jeśli tak, mogę pomóc ci w stworzeniu reguły Hazel.
Paul E. Oppenheimer

0

Miałem ten sam problem.

Na moim komputerze rozwiązałem problem, usuwając link Archiwum. Otwórz Wiadomości i wyślij wiadomość. Zamknij wiadomości. To powinno teraz utworzyć folder Archiwum. Skopiowałem moje starsze czaty do tego nowego folderu Archiwum i wszystko działało dla mnie.

cp -r / Users // Documents / iChats / /Users//Library/Containers/com.apple.ichat/Data/Library/Messages/Archive


-1

Jeśli chcesz najłatwiejszy i najbardziej niezawodny sposób, aby to zrobić przy użyciu najbardziej elastycznego formatu Z obrazami / filmami / gifami / emoji / wszystkimi innymi rzeczami, wykonaj następujące czynności. Ta metoda zawiera absolutnie zerową automatyzację, więc nawet twoja babcia biodrowa może podążać za nią.

 1. Otwórz aplikację Wiadomości
 2. Otwórz rozmowę, którą chcesz skopiować, i przewijaj do góry, aby załadować więcej wątków, aż załadujesz wszystko, co chcesz.
 3. Wybierz wszystko (Cmd + A)
 4. Kopiuj (Cmd + C)
 5. Otwórz TextEdit i uruchom nowy dokument
 6. Wklej (Cmd + V)

Jak widać, cały tekst i media są tam i możesz je edytować jak dowolny plik słowny. Chcesz go jako plik PDF? Wystarczy wyeksportować do pliku PDF, a nawet nie rozbija stron w środku obrazów i innych rzeczy (podobnie jak drukowanie do pliku PDF z aplikacji Wiadomości). Pamiętaj, aby zapisać gdzieś ten plik, zanim przejdziesz do dodatkowego kroku poniżej: zmiana rozmiaru zdjęć.

Jeśli twoja transkrypcja zawiera gigantyczne obrazy 3648 x 2736, takie jak moje, będziesz chciał zmniejszyć ich rozmiar, aby zmieścił się w dokumencie. Jest to proste: dane obrazu są zapisywane jako część dokumentu. Więc tylko...

 1. Kliknij dwukrotnie obraz, który chcesz zmniejszyć, aby otworzyć go w Podglądzie
 2. W oknie podglądu wybierz (z paska menu) Narzędzia> Dopasuj rozmiar
 3. Domyślnie wybrana jest wartość Szerokość, a wymiary są ograniczone (co oznacza, że ​​zmiana jednego dostosuje drugi, aby utrzymać go w bieżącym stosunku wysokości do szerokości), jak pokazano w pobliżu małej, zamkniętej ikony kłódki. Wprowadź bardziej rozsądną wartość; Do moich zdjęć lubię mieć rozdzielczość 640 x 480. Jeśli jesteś bystry, przejdź do kroku 4. Jeśli nie masz pojęcia, jaką wartość wprowadzić ... Najpierw upewnij się, że mała ikona kłódki jest „zablokowana”. Jeśli nie jest, kliknij na niego i powinien zostać zablokowany. Następnie wybierz większą z dwóch wartości (dwukrotne kliknięcie spowoduje jej pełne wybranie), usuń wartość, a następnie wprowadź 640. Naciśnij ENTER lub kliknij przycisk OK u dołu.
 4. Twój obraz powinien teraz zostać zmniejszony i możesz zamknąć okno (Cmd + W), wyjść (Cmd + Q) lub cokolwiek (Cmd + ????????)
 5. Powinieneś wrócić do dokumentu tekstowego, a rozmiar obrazu zostanie zaktualizowany. Uwaga: Jedyną rzeczą tutaj jest to, że TextEdit lubi przewijać cię do samego końca dokumentu. Są przerwy.

Masz to. Zapis czatu zarchiwizowany jak szef.


Pozwala to sprawdzić wiadomości za pomocą komputera Mac, ale nie jest to właściwy sposób synchronizacji z innymi urządzeniami iDevices… Nawiasem mówiąc, jest to uciążliwe, ponieważ jest to jedna z rzadkich rzeczy, które nie są synchronizowane przez „Dysk iCloud” ani widoczne przez iCloud.com.
llange

PS: High Sierra MacOS 10.13 ma opcję w preferencjach konta iMessage „Włącz wiadomość w chmurze”
llange
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.