Mountain Lion czasami zawiesza się, gdy mysz wchodzi do Docka - wskaźnik jest ruchomy, ale MacBook Air wydaje się inaczej zamrożony


2

Mam 13-calowego MacBooka Air z połowy 2011 roku (MacBookAir4,2 z Intel HD Graphics 3000).

Od czasu zainstalowania Mountain Lion czasami napotykam problem, kiedy przesuwam kursor myszy nad dokiem, aby coś kliknąć.

Czasami dostaję wiatraczek, czasem nie.

Ilekroć pojawia się problem:

  • pojawia się 75% przezroczysta etykieta dla elementu doku
  • Mogę nadal poruszać myszą
  • komputer się nie odzyskuje, uciekam się do wymuszonego zamknięcia.

Wydaje się, że nie ma jeszcze żadnych wspólnych mianowników, poza tym, że dzieje się to zawsze, gdy przesuwam kursor myszy po doku.

Czy istnieje dziennik lub coś, na co mogę spojrzeć, aby rozwiązać problem?


Proszę: jaką marką i modelem jest mysz? A może używasz zintegrowanego gładzika do poruszania wskaźnikiem? Czy możesz dostarczyć zrzut ekranu? Podczas gdy komputer wydaje się nie reagować na klawiaturze i innych ludzkich urządzeń wejściowych (hids), Command-Shift-3 może pracować cicho - poszukują zrzut ekranu po kolejnym zalogowaniu się.
Graham Perrin

Mogę potwierdzić, że wydaje się to naprawione w nowszych sterownikach Intel HD3000 w OS X 10.8.2, które, mam nadzieję, powinny wkrótce zostać udostępnione wszystkim.

Wystarczyło powiedzieć, że stało się to w ciągu ostatnich kilku tygodni, mogło zostać naprawione przez aktualizację oprogramowania.
Dunhamzzz,

Czy wystąpił czy nie ? ;-)
Graham Perrin

1
Nie , przypadkowo mam słowo
Dunhamzzz,

Odpowiedzi:


2

Nie jest to rozwiązanie problemu, ale stwierdziłem, że zamknięcie pokrywy i oczekiwanie na uśpienie komputera (pulsowanie diody LED) i otwarcie go działa. Przynajmniej jest to lepsze niż wymuszone wyłączenie, prawda?


1

Czytanie tego pytania wraz z wcześniejszym komentarzem z plakatu otwierającego…

Podejrzewa się, że występuje problem z WindowServer

Diagnoza przez system:

- w takim przypadku zgromadzone informacje sysdiagnosemogą obejmować wszystko, co jest potrzebne do analizy problemu przez człowieka.

Do szczegółowej analizy potrzebujemy więcej szczegółów w pytaniu. Zasugeruję wydanie i może dodam komentarz…


0

Może to być związane z systemem, który próbuje powiększyć mysz najbliższą ikoną Docka (czy powiększanie jest włączone?), A może system ulega awarii, ponieważ nie może znaleźć czcionki używanej do wyświetlania nazwy elementów Docka.

Czy próbowałeś utworzyć nowe konto użytkownika i odtworzyć tam problem? Dzięki temu będziesz wiedzieć, czy problem dotyczy całego systemu, czy dotyczy tylko Twojego konta użytkownika.


Pojawia się etykieta łania, więc nie sądzę, że to była czcionka, nie mam też powiększenia
Dunhamzzz

możesz zobaczyć szczegóły błędu w pliku /var/log/system.log. Otwórz Console.app z / Applications / Utilities i wyświetl ten plik dziennika. Nowe linie pojawią się w czasie rzeczywistym, jeśli wydarzy się coś złego, np. Zawieszenie lub awaria. Czy widzisz tam coś związanego z Dockiem?
PEM8000,

0

Spróbuj wyczyścić pamięć PRAM, przytrzymując Command ⌘+ Option ⌥+ P+ Rpodczas włączania komputera i przytrzymując, aż się zresetuje.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.