Co to jest korekcja znoszenia dźwięku w systemie OS X i jak go używać?


17

W Audio MIDI Setup istnieje możliwość włączenia / wyłączenia przesuwania dźwięku dla dowolnego urządzenia wyjściowego dźwięku?

Co to jest i jak go używać?

Chcę włączyć wyjście dźwięku dla wielu urządzeń: telewizora HDI i zwykłego gniazda, ponieważ nie zawsze wiem, które z nich jest podłączone.

Odpowiedzi:


19

(To odpowiada na stare pytanie, ale odkąd badałem ten temat ...)

Ma to związek z synchronizacją różnych urządzeń.

Podczas tworzenia urządzenia agregującego może być wymagany więcej niż jeden sprzęt do generowania dźwięku do jednoczesnego działania. Nawet jeśli urządzenia te działają z tą samą częstotliwością próbkowania, prawdopodobnie wszystkie używają niezależnych zegarów sprzętowych do wysyłania buforowanego dźwięku przez swoje przetworniki cyfrowo-analogowe i generowania dźwięku. Jeśli te zegary przestaną być zsynchronizowane, dźwięk również przestanie być zsynchronizowany, a ostatecznie jedno lub więcej urządzeń zacznie wyczerpywać bufor danych, zanim inne skończą z nimi. Krótko mówiąc, wszystko się popsuje i pęknie.

Na przykład możesz podłączyć telewizor przez HDMI i używać go jako drugiego monitora do oglądania filmów, ale możesz chcieć używać zarówno głośników telewizora, jak i głośników komputera - być może masz podłączone głośniki komputerowe z subwooferem i podoba ci się dodatkowy bas, którego głośniki telewizora nie są w stanie wytworzyć. Tak więc używasz Audio MIDI Setup, aby dodać zagregowane urządzenie do komputera i telewizora. Ale komputer wysyła cyfrowy dźwięk przez HDMI do telewizora, który niezależnie go dekoduje - musi istnieć sposób, aby upewnić się, że zarówno komputer, jak i telewizor dekodują z tą samą prędkością, bez żadnego przesunięcia zegara w czasie zepsuć wszystko.

Za pośrednictwem łączy cyfrowych, takich jak SP / DIF, urządzenia sprzętowe mogą zarówno przesyłać, jak i odbierać sygnał oprócz danych audio, które są wykorzystywane do tego rodzaju synchronizacji. To się nazywa zegar słowny . Jest to bardzo ważne, gdy nagrywasz cyfrowy dźwięk, aby nagrywanie cyfrowego zlewu było ściśle zsynchronizowane z nadającym cyfrowym źródłem. Możesz dowiedzieć się więcej na ten temat tutaj:

http://en.wikipedia.org/wiki/Word_clock

Jeśli wszystkie Twoje urządzenia agregujące obsługują taktowanie słów, nie potrzebujesz programowej korekcji znoszenia - urządzenie nadrzędne będzie używane jako źródło taktowania słowa, a dane taktu będą wysyłane do innych urządzeń. Wszyscy wykorzystają ten zegar, aby zachować synchronizację. W przeciwnym razie wszelkie urządzenia oprócz urządzenia głównego, które nie obsługują klikania słów, wymagają włączenia przełącznika korekcji znoszenia. Wykorzystuje pewien mechanizm programowy do walki z przesunięciem zegara (nie wiem, jak to faktycznie osiąga, ani jak jest solidny / niezawodny).

W przykładzie telewizora ustawisz komputer jako główne urządzenie audio i dodasz wyjście audio telewizora, umożliwiając korektę znoszenia dla telewizora (ale nie dla urządzenia głównego, ponieważ nie ma to sensu - zegar audio telewizora jest poprawione użycie ich wzorca jako odniesienia). Aby zapoznać się z innym przykładem tego, w jaki sposób działają synchronizacja zegara i korekcji znoszenia, zobacz kroki 11 i 12 tutaj:

http://www.absolutemusic.co.uk/community/entries/set-aggregate-audio-device-mac-os-lion


3
Ach! Zaraz po opublikowaniu, zorientowałem się, że nazywało się to „Resample”, a nie „Korekcja znoszenia”, a tak naprawdę było bardziej opisowe: „Każde urządzenie agregujące używa jednego z dołączonych urządzeń jako źródła zegara głównego i domyślnie jest to zwykle zegar Wbudowany sprzęt audio Maca [...] każde urządzenie na liście struktur ma również opcję Resample, która wykonuje konwersję częstotliwości próbkowania przy bieżącej częstotliwości próbkowania, która skutecznie blokuje przychodzące audio do zegara głównego ”- z : dyskusji.apple.com/thread/2068625?start=0&tstart=0
Andrew Hodgkinson

2
  • Wybierz źródło zegara w górnej części okna. Jest to interfejs audio, którego kod słowny zostanie użyty dla innych interfejsów audio w utworzonym agregacie.

  • Wybierz częstotliwość próbkowania, jest to częstotliwość próbkowania, przy której wszystkie inne interfejsy audio będą próbkować.

  • Korekcji znoszenia nie należy sprawdzać w interfejsie wybranym powyżej. Wszystkie pozostałe interfejsy / urządzenia audio powinny mieć zaznaczone pole Korekcja znoszenia.

Drift Correction utrzymuje te interfejsy / urządzenia w synchronizacji (w czasie) z głównym interfejsem z rozwijanego menu u góry, które wybrałeś, który staje się zegarem głównym.


cześć, zdaje się, że dużo wiesz o dźwięku, czy mógłbyś poradzić sobie tutaj też apple.stackexchange.com/questions/378023/... to sprawiło, że mój podcasting był bolesny
Nikos
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.