Czy udostępnianie ekranu wirtualnego wyświetlacza zostało usunięte w Mountain Lion?


11

Jedną z wielkich rzeczy w Lion był wirtualny wyświetlacz, w którym podczas udostępniania ekranu można było zalogować się jako drugi użytkownik, a nie tylko przejąć fizyczny wyświetlacz.

W efekcie przypominało to przekształcenie komputera Mac w (ograniczony) system dla wielu użytkowników, w którym 2 osoby mogły jednocześnie się zalogować i korzystać z niego.

Kiedy korzystałem z funkcji współdzielenia ekranu w Mountain Lion (aby sprawdzić, czy były jakieś zmiany, które mogłyby odpowiedzieć na to pytanie ), zauważyłem, że pozornie została usunięta.

Czy jest jakaś oficjalna dokumentacja wskazująca, że ​​jest ona usuwana, czy może nadal można to osiągnąć za pomocą innych narzędzi, takich jak Pulpit zdalny Apple?

Powinienem dodać, że używam ML na obu końcach udostępniania ekranu.


1
Nadal działa dla mnie (łączenie z systemu 10.6 do ML), opublikuję moje ustawienia później jako odpowiedź.
nohillside

Odpowiedzi:


9

OK, wydusiłem to. Nadal możesz to zrobić, po prostu sposób, w jaki to robisz, jest oparty na kontekście, a nie przy użyciu odpowiedniej komendy.

Zasadniczo, aby korzystać z wirtualnego wyświetlacza, potrzebujesz wielu kont użytkowników na maszynie docelowej i potrzebujesz konta, aby być już zalogowanym na maszynie docelowej, abyś mógł zalogować się drugi raz za pomocą wirtualnego wyświetlacza. Każde konto, na które chcesz się zalogować, oczywiście wymaga włączenia powiązanych praw udostępniania. Następnie postępuj zgodnie z następującą logiką:

  • Jeśli nikt nie jest zalogowany na komputerze docelowym, zawsze pojawi się ekran sprzętu pokazujący normalny ekran logowania, po zalogowaniu się z tego ekranu nadal będziesz korzystać z wyświetlacza sprzętu.
  • Jeśli użytkownik, którego próbujesz się zalogować, jest już zalogowany, zawsze przełączy się na tego użytkownika i będzie nadal korzystać ze sprzętu
  • Jeśli zalogować się użytkownik, który nie jest już zalogowany na wyświetlaczu sprzętowej ale ktoś inny jest (to jest klucz, potrzeby wyświetlania Sprzęt będzie używany przez kogoś innego), pojawi się następujący komunikat i zdolność do korzystania z wirtualny wyświetlacz.

Wybór wirtualnego wyświetlacza

Jeśli chcesz korzystać z wirtualnego wyświetlacza ze względów prywatności, nie możesz po prostu na niego przełączyć, tak jak w 10.7, ale możesz po prostu zostawić maszynę docelową z gościem zalogowanym na ekranie sprzętu, aby umożliwić Ci zalogowanie się jako główny użytkownik na wirtualny.


3

Wygląda na to, że obsługa Virtual Display jest nadal obecna zgodnie z OS X Mountain Lion: Udostępnij ekran innego komputera

Jeśli ktoś inny jest już podłączony do komputera Mac jako użytkownik zdalny, pojawi się okno dialogowe z pytaniem, czy chcesz udostępnić ekran drugiemu użytkownikowi zdalnemu („Udostępnij ekran”) lub skonfigurować własny ekran („Połącz z wirtualnym ekranem” ”). Wybierz żądaną opcję. Jeśli wybierzesz „Podłącz do wirtualnego wyświetlacza”, udostępnisz komputer Mac drugiemu zdalnemu użytkownikowi, ale nie udostępnisz tego samego ekranu.


Wydaje się to dziwne, jeśli dobrze to odczytam, co oznacza, że ​​mogę mieć 1 użytkownika lokalnego, 1 użytkownika zdalnego udostępniającego ten sam ekran (nadal 1 użytkownik na poziomie konta) i tylko drugi użytkownik zdalny może korzystać z wirtualnego wyświetlacza? Kiedyś istniała opcja menu umożliwiająca przejście do wirtualnego wyświetlacza, teraz wydaje się, że jest to okno dialogowe wyświetlane tylko wtedy, gdy istnieje istniejące połączenie zdalne?
farsz

0

Funkcjonalność wciąż wydaje się być obecna. Z następującymi ustawieniami

wprowadź opis zdjęcia tutaj

każdy użytkownik łączący się z innym komputerem Mac (lub prawdopodobnie dowolnym klientem VNC) przechodzi bezpośrednio do ekranu logowania i może tam wybrać lokalnego użytkownika.


Mam te ustawienia, ponieważ mówisz, że łączysz się z 10.6, myślę, że to problem klienta 10.8.
farsz

Istnieje również support.apple.com/kb/PH11152, ale to nie jest naprawdę pomocne.
nohillside
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.