Jak zsynchronizować notatki między dwoma macami z nowym Notes.app w Mountain Lion?


0

Próbowałem wykonać poniższe czynności, aby zsynchronizować notatki między dwoma macami z nowym notes.app w Mountain Lion:

  1. System Preferences & gt; iCloud i sprawdź usługę „dokument i data”.
  2. System Preferences & gt; Mail Calendar, wybierz konto iCloud i zaznacz pole synchronizacji notatek, a następnie kliknij dodaj. Odznaczył się sam po zamknięciu preferencji systemowych.
  3. System Preferences & gt; iCloud i zaznacz pole synchronizacji notatek. Poprosił mnie o określenie lub utworzenie konta @ me.com.

Jak zsynchronizować notatki między dwoma macami z nowym notes.app w Mountain Lion?

Czy jedynym sposobem jest utworzenie konta @ me.com?


Mam ten sam problem. Nie mogę udostępniać „notatek” z mojego komputera Mac, ponieważ nalega na zalogowanie się na konto me.com, ale moje logowanie do iCloud w Preferencjach systemowych pokazuje moje konto comcast.net jako moje konto powiązane z iCloud (które jest!), i żadna inna opcja do użycia, ale konto me.com. To musi być błąd.

Odpowiedzi:


1

Tak. Musisz mieć konto iCloud do synchronizacji iCloud do pracy.


mam konto icloud, ale czy potrzebuję konta @ me.com?
Jim

Na czym kończy się Twoje konto iCloud?
duci9y

zorientowałem się. użyłem mojego identyfikatora Apple ID / osobistego adresu e-mail, aby zalogować się do icloud, to było moje postrzeganie konta icloud. wydaje się, że aby zsynchronizować notatki, należy utworzyć konto user@me.com, aby działało. nie wiem, nie czuję się zbyt intuicyjnie.
Jim

Nie, nie musisz tworzyć konta „@ me.com”. Obecnie synchronizuję się z adresem @ gmail.com i działa.
duci9y

Jak konkretnie zrobiłeś synchronizację za pomocą adresu e-mail @ gmail.com?

0

Jak to wszystko działa.

W programie Notes do pracy działa podzbiór technologii poczty e-mail, podobnie jak przypomnienia. Dlatego zarówno przypomnienia, jak i notatki były kiedyś częścią aplikacji Poczta w poprzednich wersjach, zanim dostały swoje dedykowane aplikacje. Powiedzmy, że są „specjalnym rodzajem e-maila”, który nie jest wysyłany do nikogo, ale jest przechowywany w przyszłości.

W związku z tym potrzebne jest konto e-mail, które obsługuje zarówno te funkcje, jak i dostęp do iCloud. Widzisz, kiedy używasz swojego e-maila do zarejestrowania się w iCloud, używasz go podobnie jak na Facebooku: podajesz swój e-mail, a będzie to twoja „nazwa użytkownika”, ale podobnie jak Facebook, iCloud nie ma dostępu do twoich maili . Aby to zrobić, musisz zarejestrować swój adres e-mail w sekcji „Poczta, kontakty i kalendarze” w preferencjach systemowych.

Wiem, że to trochę mylące, ale pomyśl o tym w ten sposób: kiedy zarejestrujesz się w czymkolwiek innym, prosi o nazwę użytkownika, hasło i e-mail, nie? Apple chce ułatwić swoim użytkownikom zapamiętywanie nazw użytkowników, a więc e-mail staje się Twoja nazwa użytkownika. Twoje konto e-mail i iCloud nie są w żaden sposób połączone.

Co to wszystko znaczy?

Oznacza to, że aby zsynchronizować swoje notatki, musisz dodać swoje konto e-mail (gmail, yahoo, giełda itp.) W obszarze „Poczta, kontakty i kalendarze”, aby uzyskać dostęp do Apple lub utworzyć konto @ me.com, na które Apple będzie mieć dostęp.

Jeśli wybierzesz poprzednią metodę, zadziała, jeśli Twój dostawca poczty e-mail obsługuje notatki. Niektórzy użytkownicy zgłaszają problemy podczas synchronizacji z macami, które nie działają na Mountain Lion. Jeśli oba są na Mountain Lion, powinno być dobrze.

Jeśli wybierzesz tę drugą metodę, otrzymasz nowe konto e-mail, a będziesz mógł zalogować się do iCloud przy użyciu starego e-maila lub nowego.

Mam nadzieję, że to pomoże! Wszelkie pytania (wiem, że może to być nieco mylące) możesz komentować.


„bardzo przypomina przypomnienia” - to mnie myli, ponieważ synchronizacja Przypomnienia działa dobrze z moim @gmail.com Konto iCloud, ale synchronizacja programu Notes nie włącza się.
alexmuller
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.