Jak mogę dodać skróty do napędu sieciowego do paska bocznego Findera w Mountain Lion?


10

Zaktualizowałem do Lion Lion z Mountain i zauważyłem, że moje dyski sieciowe nie są już wyświetlane na pasku bocznym Findera w obszarze Urządzenia.

W preferencjach mam zaznaczone wszystkie pola wyboru. A kiedy klikam „Mój MacBook Pro”, widzę zamontowane dyski sieciowe, ale kiedy przeciągam je na urządzenia (jak kiedyś w Lionie), nie „przyklejają się”.

Czy mogę uzyskać skróty tylko poprzez dodanie ich do moich ulubionych? I nawet tam gubią się po ponownym uruchomieniu komputera.


Domyślam się, że musisz przejść do pref systemu użytkownika / grup i zaktualizować elementy logowania, aby automatycznie zamontować dyski sieciowe. Możesz to zrobić, montując je za pomocą Findera i upuszczając ikonę wyświetlaną na pulpicie na liście elementów logowania.
Andrew Lazarus,

Właśnie zaktualizowałem do ML i napotkałem ten sam problem. Bardzo frustrujące, ponieważ nasze biuro polega na dostępie do wielu udziałów sieciowych. To denerwujące, że muszę najpierw przejść do „Mój komputer”, aby móc je zobaczyć ...
OrangeBox

Odpowiedzi:


6

Jest to błąd w Mountain Lion, dla którego wydaje się, że nie ma jeszcze poprawki. Po wysunięciu folderu sieciowego, a następnie podłącz go ponownie, pojawi się na pasku bocznym, ale przy następnym logowaniu zniknie.


4

Dziękuję za odpowiedzi. To zdecydowanie błąd, który, mam nadzieję, naprawi Apple!

Rozwiązaniem, które działa dla mnie (więcej obejścia) jest to, że musisz otworzyć okno wyszukiwarki przed zamontowaniem jakichkolwiek udziałów sieciowych.

  1. Przeciągnij swoje udziały sieciowe do sekcji „Urządzenia” na pasku bocznym (na razie nie przykleją)
  2. Zamknij wszystkie programy i okna
  3. Otwórz nowe okno Findera ⌘N(nie ważne gdzie)
  4. Wyloguj się, a następnie zaloguj ponownie (nie musisz restartować)
  5. Altówka!

(Na niektórych komputerach z dużą liczbą elementów startowych przeciągnąłem „Macintosh HD” na listę przed elementami do montowania udziałów.)

To działało dla mnie na wielu maszynach ML, korzystających ze zwykłych udziałów SMB i udziałów zarządzanych programowo (AvidISIS).

Niestety nadal musisz pamiętać, aby podczas zamykania pozostawać otwarte okno wyszukiwarki. Ale w naszym przypadku większość maszyn pozostaje włączona, a jeśli muszę się zrestartować lub mam awarię, otwarcie wyszukiwarki, wylogowanie i ponowne zalogowanie zajmuje mniej niż 20 sekund. Niska cena do zapłacenia za resztę dnia z użytecznym paskiem bocznym: str

Podziękowania dla rizion216 za znalezienie rozwiązania


Należy rozważyć złożenie raportu o błędzie: bugreport.apple.com
zwerdlds

2

Oto poprawka:

Mac OS X może otwierać lub wykonywać wyznaczone elementy logowania natychmiast po zalogowaniu się na komputerze. Aby połączenie z serwerem stało się elementem logowania, wykonaj następujące czynności:

Uwaga: po wykonaniu poniższych kroków i wyświetleniu okna dialogowego „Połącz z serwerem” przy uruchomieniu, wpisz swoją nazwę i hasło lub wybierz Dostęp dla gości, a następnie kliknij Połącz. Pamiętaj, aby pamiętać dane uwierzytelniające w pęku kluczy, jeśli nie chcesz, aby za każdym razem pytano Cię o login i hasło.

W systemie Mac OS X 10.4, 10.5 i 10.6 i najwyraźniej 10,8 (sam testowałem to kwiecień 2013 r.)

Z menu Findera wybierz Preferencje. W sekcji „Pokaż te elementy na pulpicie” włącz opcję „Połączone serwery”.

Połącz się z woluminami serwera, które chcesz automatycznie zamontować podczas logowania. Otwórz Preferencje systemowe.

Wybierz panel preferencji Konta

Pod użytkownikiem: kliknij kartę Elementy logowania. Przeciągnij woluminy z Findera na listę elementów logowania w oknie Preferencji systemowych.

Wyloguj się i zaloguj ponownie. Poczekaj około 5-20 sekund, aż pojawi się na pasku bocznym.

Zaczerpnięte z http://support.apple.com/kb/ht4011?viewlocale=en_en


0

Domyślnie nie montuje żadnych dysków sieciowych ani folderów współdzielonych. Wystarczy dodać te dyski lub foldery do elementów logowania w obszarze Użytkownicy i grupy.0

Nie można już dodać skrótu udziału sieciowego do paska bocznego.

W OS X 10.8 i nowszych udziały sieciowe są wyświetlane według połączeń z serwerami.

Zapobiega to użyciu przez użytkownika różnych poświadczeń na tym samym serwerze, co nie jest dobrym pomysłem.

W preferencjach wyszukiwarki możesz wybrać opcję połączonych serwerów, aby wyświetlić listę połączonych serwerów.


0

Zakładam, że działa to w poprzednich wersjach systemu OS X, ale w systemie macOS Sierra możesz utworzyć alias dysków sieciowych i dodać aliasy do paska bocznego. Jeśli napęd nie zostanie zamontowany, kliknięcie go spowoduje również zamontowanie napędu. Ponieważ jest to alias, powinien pozostać między restartami, o ile nie usuniesz go z dysku lokalnego.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.