Jak włączyć menu debugowania w Kalendarzu?


14

Następująca komenda wprowadzona w terminalu uruchomi menu debugowania w programie iCal (Lion):

defaults write com.apple.iCal IncludeDebugMenu YES

Chciałbym to samo osiągnąć w Kalendarzu (Mountain Lion).


6
Hmmm, ciekawe. Haczyk „IncludeDebugMenu” nie jest obecny w binarnym kalendarzu, tak jak w binarnym iCal. Ponadto, dzięki iCloud, Kalendarz wydaje się robić coś innego defaultsniż iCal. Rzeczywiście w pliku binarnym znajduje się kilka odniesień do Menu Debugowania, ale mogą być po prostu szczątkowe z wcześniejszych wersji programu bez możliwości ich wywołania… To zasługuje na dalsze badanie!
Daniel

Odpowiedzi:


5

Menu jest najbardziej pożądane, więc nie jest to właściwa odpowiedź, ale oto…

Bez menu debugowania

Można zrobić przynajmniej niektóre rzeczy, które były możliwe w menu.

Top sekret

Niektóre rzeczy, które były w podmenu Top Sekret menu Debug w iCal…

Widok dni w tygodniu

5 lub 7 dni: użyj okienka ogólnego w preferencjach kalendarza.

14, 21 lub 28 dni:

defaults write com.apple.iCal "n days of week" 14

defaults write com.apple.iCal "n days of week" 21

defaults write com.apple.iCal "n days of week" 28

Zmiana będzie obowiązywać po następnym przejściu do widoku tygodnia.

Nowe okno kalendarza

+ Lnie działa. Zbadam…


Podoba mi się ta odpowiedź: dziękuję. Naprawdę chciałem samego menu debugowania z innych powodów (nie szukając więcej dni w moim kodzie), ale myślę, że twoja odpowiedź powinna pozostać i zostać oceniona tutaj, na wypadek, gdyby inni ludzie chcieli to zrobić.
Harv,

Zrobiłem małe testowanie z widocznymi czternastoma dniami… podejrzewam, że niektóre rzeczy mogą nie działać zgodnie z oczekiwaniami (przykład: automatyczna prezentacja zdarzenia po imporcie z .ics).
Graham Perrin,

@ Odsuń na chwilę wygodę menu, czy możesz osiągnąć to, czego potrzebujesz bez menu debugowania? Jeśli nie, link do pytania (lub pytań) opisującego dokładnie to, czego potrzebujesz. Dzięki.
Graham Perrin

Uh .. szczerze mówiąc, miałem nadzieję, że będzie miał funkcję debugowania, która pozwoli mi szczegółowo zobaczyć, co robi iCal . Mam problemy z synchronizacją i podejrzewam, że mogą wynikać z określonych (uszkodzonych?) Zdarzeń. Chcę zobaczyć, co się dzieje w programie iCal, ponieważ wykonuje synchronizację (i nie synchronizuje określonych zdarzeń).
Harv

@ Harv, zadaj pytanie - opisz usługi i urządzenia, z którymi synchronizujesz - a następnie link do pytania. Powinien być odpowiedzialny bez menu debugowania. Dzięki.
Graham Perrin,


1

Mam włączoną funkcję debugowania w programie Lion, wyświetlając 2 tygodnie w programie iCal. Uaktualniono do Mountain Lion i nie mogłem go przywrócić do widoku tygodniowego, dopóki nie znalazłem Mountain Tweaks .

W zakładce Lion (nie Mountain Lion) kliknąłem, aby wyłączyć Debugowanie programu iCal i zadziałało. Jest do pobrania za darmo, ale przekazałem darowiznę twórcy.


1

Niestety, wydaje się, że ta opcja zniknie na zawsze, skanowanie według plików iCal z 10.7 daje dwie opcje, które zawierają „InsertDebugMenu”. Jednak samo skanowanie pliku kalendarza z 10.8 nie pokazuje żadnego z nich, w rzeczywistości w tej wersji brakuje więcej niż kilku poleceń „debugowania”, które do tej pory były tylko ukryte, ale nadal dostępne. Mój najgorszy koszmar powoli się spełnia, OS X wkrótce będzie tak samo zamknięty jak iOS: /


Jeśli ktoś, kto ma więcej czasu, umiejętności lub szczęścia, przeczyta to, możesz spróbować znaleźć coś samemu za pomocą tego postu .


1

Menu debugowania było świetne, ponieważ pozwoliło wyświetlić kolejkę zdarzeń CalDAV. Kalendarz w Mountain Lion nie jest w pełni kompatybilny z MS Exchange i ma tendencję do zawieszania się w „Aktualizowaniu…”.

Co gorsza, przechodzi w tryb, w którym nie może w ogóle zaktualizować kalendarza Exchange i musisz wybrać styl dialogu „przerywanie, ponawianie, niepowodzenie” w stylu DOS. W tym trybie kalendarz nie będzie rozmawiać z Exchange, dopóki nie usuniesz pliku pamięci podręcznej kalendarza. Ten plik pamięci podręcznej najwyraźniej ulega uszkodzeniu i powoduje niezgodę między kalendarzem a programem Exchange.

Usunięcie pliku pamięci podręcznej nie stanowi problemu, ponieważ Kalendarz po prostu go odbudowuje po ponownym uruchomieniu Kalendarza. Nie zapomnij zakończyć Kalendarza przed usunięciem pliku pamięci podręcznej, a następnie uruchom Kalendarz, aby automatycznie go odbudować. Żadne dane nie zostaną utracone.

Plik pamięci podręcznej kalendarza znajduje się tutaj:

~ / Biblioteka / Kalendarze / Pamięć podręczna kalendarza

Dzieje się tak raz lub dwa razy dziennie, więc trzymam ten folder w doku i przechowuję alias do aplikacji Kalendarz w tym folderze, aby móc uruchomić kalendarz, zamknąć kalendarz, usunąć plik pamięci podręcznej, uruchomić kalendarz. Witamy w Mac OS X… (westchnienie)


0

OnyX to świetny mały program, który ma opcję włączenia menu debugowania dla kalendarza.
Alternatywnie, możesz spróbować com.apple.Calendar IncludeDebugMenu YESw Terminalu, chociaż nie jestem w 100% pewien, że to zadziała.


Opcja w OnyX nie działa na Mountain Lion. Identyfikator pakietu jest nadal com.apple.iCal.
Lri

O. Cóż, nieważne więc. Warto było
spróbować

0

To nie jest odpowiednia odpowiedź, ale myślę, że opcja debugowania została naprawdę wyłączona. Jednak zapisałem RADR, aby przywrócić go w nadchodzącym przyrostie kropki (mam nadzieję, że .2 lub .3).


Czy możesz do niego link? Jeśli inni będą w stanie dać +1, może zyska więcej uwagi i stanie się to z większą pewnością lub wcześniej.
Harv,

@Harv Najbardziej prawdopodobnym sposobem zwrócenia uwagi Apple'a na twoje własne wymagania jest wysłanie opinii do Apple. Nawiasem mówiąc, nie widzę nic pasującego w Open Radar .
Graham Perrin,

Graham dobrze wie, że metody, które niektórzy z nas stosują do zgłaszania raportów, nie pojawiają się w Open Radar i jesteśmy proszeni o składanie zgłoszeń tylko za pośrednictwem naszego własnego kanału. Więc nie, nie można dać +1, ale otrzyma uwagę, w ten czy inny sposób.
David DelMonte,

1
To jest zgłoszenie: Kontynuacja #: Oczekuje * SUBMISSIONID: F08D7334 ... * TYP: ER * OD: David Delmonte * PROJID: 1000624 * SEVERITY: wysoki * REPRODUCIBILITY: Nie dotyczy * POCHODZENIE: Safari * TYTUŁ: Przywróć menu debugowania dla Calendar.app * STRESZCZENIE: Ludzie narzekają, że ta funkcja nie jest dostępna. Proszę rozważyć przywrócenie menu. Możesz też spojrzeć na opcje dozwolone w menu Debugowanie i dodać je do samej aplikacji. * OBSZAR: kalendarz * KONFIGURACJA: * OS: Mac OS X * WERSJA: 12A269 * HW: MacBook Air 1,8 GHz Intel Core i7 (MacBookAir4,2) RAM: 4 GB * NET: Bezprzewodowo
David DelMonte
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.