Jak powiedzieć Google Chrome, aby używał mojego pęku kluczy


25

Tło:

Historia: Mój kolega powiedział mi o 1Password i wydaje mi się to dobre. Zawsze staram się używać narzędzi, które daje mi sam Mac OS X, więc wypróbowałem Keychain. Wydaje się satysfakcjonujący, ale nie wiem, jak powiedzieć Google Chrome, aby używał mojego konkretnego pęku kluczy. Potrzebuję go do oddzielenia zapisanych rzeczy do pracy i do prywatnego (synchronizowanie prywatnego do pracy, ale oddzielone od danych roboczych).

Rzeczy:

  • Google Chrome 21.0.1180.57 (w pełni zaktualizowany)
  • Mac OS X Lion (w pełni zaktualizowany)
  • OS X Mountain Lion (w pełni zaktualizowany)

Pytanie: Jak mam powiedzieć Chrome, aby używał określonego pęku kluczy i zapisywał dane z / do tego pęku kluczy?

Odpowiedzi:


8

Ta odpowiedź nie jest już poprawna: obsługa pęku kluczy OS X jest usuwana z Chrome 45. Aby uzyskać więcej informacji, zobacz odpowiedź @ patte8 .


O ile wiem, Chrome automatycznie używa pęku kluczy:

Google Chrome może zapisywać nazwy użytkownika i hasła do różnych witryn. Przeglądarka może wtedy automatycznie wypełnić pola logowania podczas następnej wizyty na tych stronach.

Te hasła są przechowywane w tym samym systemie, w którym zapisane są hasła z innych przeglądarek. Na komputerze Mac przeglądarka Google Chrome korzysta z dostępu do pęku kluczy do przechowywania danych logowania.

Źródło: https://support.google.com/chrome/bin/answer.py?hl=pl&answer=95606

(Powiem trochę o wyborze konkretnego pęku kluczy dla Chrome innej osobie, nie wiem, czy można to zrobić)


26

Ponieważ wer. 45 haseł chrome nie jest już synchronizowanych z pękiem kluczy OSX, obsługa została całkowicie usunięta.

https://code.google.com/p/chromium/issues/detail?id=466638

Usuń integrację pęku kluczy OS X dla zapisanych haseł

Począwszy od systemu OS X 10.9, Apple wprowadził pęku kluczy iCloud. Przejawia się to jako pęku kluczy „Przedmioty lokalne” w Dostępie do pęku kluczy. Elementy w tym pęku kluczy są dostępne tylko dla aplikacji z uprawnieniem grup pęku kluczy [1] [2]. To, podobnie jak inne uprawnienia iCloud, jest „dostępne tylko dla aplikacji przesłanych do App Store lub Mac App Store” [3].

Skutkuje to tym, że w wersjach 10.9 i 10.10 hasła przechowywane w Safari nie są dostępne dla Chrome (ale hasła pochodzące z Chrome są nadal udostępniane Safari)

Później w dokumencie:

Wszystkie zmiany dotyczyły wersji 45. Plan polega na pozbyciu się skomplikowanego kodu pęku kluczy, co poprawi niezawodność menedżera haseł Chrome.


Porównuję narzędzia do zarządzania hasłami. Ponieważ używam Chrome, to skutecznie wyklucza pęku kluczy, prawda?
amos

Co za ładunek byka. Nigdy nie pobieram ze sklepu App Store i wszyscy nadal mogą korzystać z pęku kluczy.
LeeR

1
To frustrujące, często używam pęku kluczy do wyszukiwania haseł zapisanych w Chrome.
Aaron McMillin

2
dobrze. Po prostu użyję Safari. to wszystko ... Chrome był miły
Alex

1

Stworzyłem małe narzędzie do dostarczania poświadczeń z Chrome do pęku kluczy macOS. Oto strona na github


Witamy w Zapytaj inaczej! Czy możesz podać krótki przegląd działania narzędzia?
JMY1000,

1
Cześć :) Program współpracuje z narzędziem wiersza polecenia macOS o nazwie securityz opcją add-internet-password. Przede wszystkim musisz ręcznie wyeksportować dane uwierzytelniające z chrome do .csvpliku. W Chrome jest taka funkcja. Pomysł jest więc bardzo prosty - lista poświadczeń z pliku jest dodawana do pęku kluczy systemowych za pośrednictwemsecurity
Nikita Tarasov

upewnij się, że narzędzie powinno być używane przez terminal macos
Nikita Tarasov


0

Cóż, jeśli utworzyłeś nowy brelok do pracy i jeden do osobistego, który sprawiłby, że Twoja odpowiedź na brak wszystkich haseł do chrome, możesz mieć wiele różnych breloków do nazw, ale głównie tylko jeden może być używany na profil.

Jeśli chodzi o pęki kluczy, tak chrom się go pozbywa i używa funkcji synchronizacji konta Gmail, aby zapamiętać wszystkie hasła i dane logowania, zakładki itp.

Jeśli chodzi o aplikację 1password, zmieniłem z roboform (6 lat) na 1password (2 rok) i uwielbiam 1password, kupiłem wersję pro, dzięki czemu mogę mieć pracę, osobę, rodzinę, znajomych z własnymi hasłami i linkami oraz każdą grupę możesz wyznaczyć osobne hasło, aby znajomi lub pies nie mogli zobaczyć haseł kota ani ich użyć.

Mam nadzieję że to pomoże


Twój drugi akapit jest niedokładny. Funkcje synchronizacji konta Google pozostaną, po prostu nie będą używać pęku kluczy iCloud, zamiast tego zdecydują się całkowicie korzystać z własnych serwerów Google.
ProLoser
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.