Jak zmienić język słownika OS X?


19

W Mountain Lion wewnętrzny słownik OS X, który można uruchomić, klikając słowo prawym przyciskiem myszy lub korzystając z widżetu deski rozdzielczej, wydaje się zyskać co najmniej jeden nowy język: niemiecki. Ponieważ niemiecki jest moim głównym językiem, ale czytam również wiele angielskich tekstów i stron internetowych, chciałbym zmieniać języki słownika na bieżąco. W jaki sposób mogę to zrobić?

Odpowiedzi:


13

Niezależnie od tego, które słowniki włączysz w preferencjach aplikacji Słownik, będą dostępne w oknie podręcznym słownika. Możesz je zmienić za każdym razem, gdy chcesz zmienić, lub pozostawić oba języki włączone przez cały czas.


1
Właśnie tego potrzebowałem. Działa świetnie.
Arne

7

Metoda jtbandes jest świetna, jeśli Apple zawiera język, na który chcesz się przełączyć, ale pamiętaj, że możesz także pobierać zewnętrzne słowniki z rozszerzeniem „.dict”. Oto kilka sposobów na rozpoczęcie pracy:

Oto, co robisz po pobraniu pożądanych słowników:

  1. Przejdź do / Library / Dictionaries, wykonując następujące czynności: Finder -> Idź -> Idź do folderu -> /Library/Dictionaries

  2. Przenieś słowniki z folderu Pobrane do /Library/Dictionaries

  3. Otwórz Słownik i przejdź do Słownik -> Preferencje i wybierz właśnie dodane słowniki.

Możesz sprawdzić kilka innych słowników pod tym linkiem: http://speedofmac.com/adding_dictionaries.html .

Mam nadzieję że to pomoże!


3

Można także zmienić priorytet słownika, przeciągając go na górę.

A jeśli potrzebujesz słownika nie dostarczonego przez Apple, możesz przekonwertować inne formaty na AppleDict, jak opisano tutaj .


-3

Możesz zmienić kolejność słowników, przeciągając.


Odpowiedź odpowiada duplikatowi z 29 stycznia i powinna zostać usunięta.
Tom Gewecke
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.