Jak mogę wyświetlić ukryte pliki w Finderze?


51

Zauważyłem, że za każdym razem, gdy dodam i usunę pliki, ich fizyczne miejsce pozostanie na dysku. Odinstalowałem NTFS Tuxera i nadal mam ten sam problem.

Musiałem więc włożyć dysk do innego laptopa z systemem Windows, aby zlokalizować pliki ./#### i je usunąć. Byłem zaskoczony, że nie mogłem zlokalizować tych plików w Finderze, ale okna pozwoliły mi je wyświetlić.

Czy istnieje sposób na większą kontrolę nad tym, jakie pliki są przeglądane w Finderze?

Platforma: Retina MacBook Pro, Mountain Lion (OS X 10.8)


1
Fakt, że nie można ich zobaczyć w Finderze, jest normalny, domyślnie pliki zaczynające się od kropki nie są wyświetlane.
Loïc Wolff

3
Miałeś tutaj dwa pytania. Ta strona działa lepiej, gdy jest tylko jedno pytanie na pytanie. W ten sposób innym osobom łatwiej jest znaleźć rozwiązanie, jeśli mają ten sam problem. Zredagowałem twoje pierwsze pytanie, ale zadaj je osobno. Jeśli tak, możesz wyjaśnić, czym jest i co robi Tuxera NTFS , jeśli szukasz zamiennika (i co uczyni to zastąpienie „lepszym”).
Daniel

Jeśli chcesz zobaczyć ⇧⌘. (dodane w Snow Leopard do otwierania i zapisywania okien dialogowych) działa również w Finderze, przejdź do bugreport.apple.com i zgłoś duplikat radaru: // 7096650. (Zobacz także apple.stackexchange.com/q/32612, aby uzyskać więcej odpowiedzi.)
Quinn Taylor

2
Począwszy od systemu macOS 10.12 Finder obsługuje ⇧⌘. przełączać widoczność ukrytych plików.
Quinn Taylor,

Odpowiedzi:


50

Aby umożliwić Finderowi wyświetlanie wszystkich plików (w tym plików „ukrytych”), możesz wpisać następujące polecenie w wierszu polecenia w terminalu :

defaults write com.apple.Finder AppleShowAllFiles -bool YES; killall -HUP Finder Pierwsza część ustawia ukryte preferencje, więc wyszukiwarka pokazuje wszystkie pliki; druga część ponownie uruchamia Findera, więc te preferencje zaczynają obowiązywać (killall sam w sobie nakazuje programowi zakończyć pracę; flaga -HUP prosi program o ponowne uruchomienie).

Jeśli chcesz to odwrócić, aby Finder ukrywał teraz pliki, które zwykle ukrywa, wpisz to w Terminalu:

defaults write com.apple.Finder AppleShowAllFiles -bool NO; killall -HUP Finder

Jeśli wygodniej jest korzystać z GUI, istnieje okienko Preferencje systemowe, które można zainstalować, o nazwie Secrets, które pozwala na zmianę tego ustawienia, ale wymaga instalacji oprogramowania innego producenta w systemie.

To powiedziawszy, twój rzeczywisty problem braku miejsca na dysku podczas „usuwania” plików jest w rzeczywistości z założenia.

Aby trwale usunąć plik, musisz opróżnić Kosz - Mac OS X nie usuwa plików bezpośrednio w Finderze; najpierw przenosi je do tymczasowego magazynu na oryginalnym woluminie, a następnie po opróżnieniu kosza… w Finderze pliki zostaną usunięte.

Niektórzy użytkownicy zgłaszają, że defaults write com.apple.Findernie działają w swoich systemach Mountain Lion, ale defaults write com.apple.finder(zwróć uwagę na małe litery) działają. W moim systemie, w którym działa Mountain Lion, stwierdzam, że polecenie działa tak, jak napisano, ale jeśli nie działa, spróbuj obniżyć literę F w Finderze w domyślnej instrukcji write.


1
Legenda, wielkie dzięki. I dzięki za edycję miałem wrażenie, że dwa pytania w jednym są odrzucone. Btw. Czy istnieje sposób przełączania polecenia terminalu? Za pomocą aplikacji lub skrótu klawiaturowego?
Odpłaca się

@Daniel: Dwa pytania dla ciebie: Jedno, zwykle piszę TRUE/ FALSEzamiast Yes/ No. Czy OSX rozpoznaje oba? Po drugie, do czego -HUPsłuży?
Matt

Zobacz zmiany w odpowiedzi i tak, zarówno prawda / fałsz, jak i tak / nie działają dla logicznych wartości.
Daniel

2
flaga HUP do killall wysyła łagodniejsze zapytanie do Findera - jeśli jest w środku czegoś wrażliwego, killall -HUP ma mniejsze prawdopodobieństwo uszkodzenia systemu plików itp. niż niezmodyfikowany killall (lub killall -9)
Daniel

6
Komenda, jak wspomniano powyżej, nie działała dla mnie na lwie górskim. Działa to jednak „domyślnie zapisuje com.apple.finder AppleShowAllFiles -bool true”
Manfred Moser

17

Możesz także utworzyć taką usługę w Automatorze:

[[ $(defaults read com.apple.finder AppleShowAllFiles) = 1 ]] && b=false || b=true
defaults write com.apple.finder AppleShowAllFiles -bool $b
killall Finder
open -a Finder

Następnie użyj skrótu w Preferencjach systemowych> Klawiatura> Skróty> Usługi.


1
powinieneś dodać opcję „-HUP”, jeśli chcesz od razu ponownie uruchomić Findera
meduz

10

W przypadku okien dialogowych Otwórz / Zapisz możesz wykonać CMD / shift /. (Kropka)

Powinno to przełączać widoczność ukrytych plików.


To doskonała odpowiedź ... Zaoszczędził mi wielu kłopotów ..
Pankaj Parashar

1
Właśnie tego szukałem / myślałem, że zapamiętałem ... ale nie wiedziałem, że dotyczy to tylko Open / Save :( +1
WiseOldDuck

6

Prosty i szybszy:

  1. W Finderze kliknij przycisk Go
  2. Przytrzymaj Optionklawisz, pojawią się ukryte katalogi i pliki.
  3. Kliknij wymagany katalog lub plik.

1
To pokazuje „Bibliotekę”, kiedy w menu Idź, nie widzę żadnego sposobu, aby to działało w głównych oknach okna Findera
user56reinstatemonica8

Nawet ja nie widzę za pomocą tego ukrytych plików.
Varun Bhatia

To nie pokazywało ukrytych PLIKÓW
GusDeCooL 19.04.13

5

Uruchom te polecenia, aby wyświetlić ukryte pliki

defaults write com.apple.finder AppleShowAllFiles -bool TRUE
killall Finder

Te do ukrycia

defaults write com.apple.finder AppleShowAllFiles -bool FALSE
killall Finder

Uwaga : fin com.apple.finderjest mały, a Fin Finderjest kapitałem.


1
Ta odpowiedź jest niepoprawna. Brak wymaganego kwalifikatora bool .
P.Brian.Mackey

Działa absolutnie idealnie 10.10.2. Nie wiem, dlaczego to dla ciebie nie działa.
Inder Kumar Rathore

3

Prostsze, bezpieczniejsze.

Na pasku menu wyszukiwarki wybierz „Idź / Idź do folderu ...”. Wpisz ścieżkę do niewidocznego folderu, w tym przypadku pierwszy ukośnik pierwszego folderu / folderName / ujawni wszystko wewnątrz niego bez użycia terminala.


0

Istnieje również opcja korzystania z Mountain Tweaks .

Ma funkcję polegającą na tym, że możesz po prostu włączać lub wyłączać wyświetlanie niewidzialnych plików, ale ma ona ograniczenia i wyświetla tylko ukryte pliki w systemie operacyjnym, z którego właśnie się uruchamiasz.

Na przykład, chcesz skopiować plik z ukrytego katalogu z bootowanego systemu operacyjnego na podłączony dysk, a jego ukrytego katalogu nie zobaczysz na „docelowym” dysku, ale zobaczysz go na tym, z którego uruchamiasz / pracujesz .

To przyszło mi do głowy, gdy przenosiłem niektóre pliki poczty na nowy dysk twardy w moim MBP, do którego aktualizowałem. Ale jeśli chcesz po prostu zobaczyć ukryte pliki, jest to miła funkcja, a aplikacja Mountain Tweaks ma również kilka innych bardzo fajnych funkcji, ale jest to aplikacja innej firmy, aw moim przypadku terminal jest łatwiejszy.


0

Zrobić Spotlightwyszukać plik, gdy jest podświetlona naciśnij i przytrzymaj przycisk Cmd+ Optioni ścieżka pojawi się na dole pliku podświetlona.


1
Jak to pomaga w sytuacji opisanej w pytaniu?
nohillside

0

Napisałem aplikację „Show Time” dla systemu Mac OS X, aby szybko ukryć i pokazać ukryte pliki z paska menu.

Jest to oprogramowanie typu open source i dostępne na GitHub.

Sprawdź źródło tutaj i wydanie tutaj .

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.