Jak zawsze wyświetlać „Bibliotekę” w Finderze w menu „Idź” bez przytrzymywania klawisza modyfikującego?


24

Często korzystam z folderu „Library” w folderze domowym ~/. Folder Library ( ~/Library/) jest pokazany (nie ukryty) i to nie jest pytanie.

Chciałbym również zawsze pokazywać punkt menu „Biblioteka” w menu Findera pod słowem „Idź”. Zwykle pokazuje się tylko po przytrzymaniu Option ⌥klawisza menu jest otwarte. Próbowałem przypisać „Bibliotekę” do skrótu „Pobrane” i podałem Pobranemu inny skrót, tak jakby działał dla „Zapisz jako…”. Ale pokazuje się tylko wtedy, gdy przytrzymasz Option ⌥klawisz.

Jak zawsze wyświetlać punkt menu „Biblioteka” w menu „Idź” Findera, bez przytrzymywania klawisza?

Na zrzucie ekranu przytrzymuję Option ⌥klawisz :

menu, przytrzymując klawisz opcji


Zwykle przypisanie niestandardowego skrótu do dodatkowego elementu menu to zrobiłoby, ale wydaje się, że w tym przypadku nie działa.
Lri

Nie mam dostępu do OSX do testowania, czy to działa, jeśli uniemożliwisz korzystanie z folderu chflags nohidden ~/Library?
Alex L,

1
Jak powiedziałem w pytaniu, folder ~ / Library / jest ukryty. Widzę folder w Finderze bez problemu, dlatego też chciałem, aby punkt menu był zawsze wyświetlany.

Mój przepływ pracy polega na użyciu Alfreda (lub rtęci), to jest jak reflektor. Po prostu naciskam CTRL+ Space, wpisuję Library i wciskam Enter.
Doug

Niezupełnie to, czego chcesz, ale może być pomocne: przytrzymaj klawisz opcji i otwórz folder biblioteki. Przeciągnij serwer proxy (na pasku tytułu okna biblioteki) na pasek boczny okna Findera. To da ci szybki dostęp w dół drogi. Przydaje się, gdy jesteś w oknie dialogowym Otwórz lub Zapisz i potrzebujesz dostać się do folderu Biblioteki.

Odpowiedzi:


10

Na razie nie ma ustawień, które można by dostosować do systemu, które zmieniłyby zachowanie menu „Idź”.

Zasadniczo, czy masz zdefiniowany skrót do otwierania Biblioteki, czy nie, musisz przytrzymać „Opcja”, aby Biblioteka była widoczna w menu.

Alternatywami dla komentarzy umożliwiającymi szybki dostęp do Biblioteki (jako obejście tego problemu) są

  • dodaj ~ / Library do paska narzędzi Findera
  • dodaj ~ / Library do paska bocznego Findera
  • zdefiniuj skrót klawiaturowy Findera
  • odkryj folder za pomocą chflags nohidden ~/Library
  • zautomatyzuj pisanie ~ / Library i użyj Idź do… Command-Shift-G
  • umieść folder w Docku lub alias na nim na pulpicie (lub w innym miejscu)

Szybki dostęp nie stanowi problemu, jak widać na zrzucie ekranu, do którego przypisałem skrót. Chcę, aby pojawiła się opcja biblioteki w menu.

chflags nohidden ~/Libraryjest dokładnie tym, czego szukałem. Dzięki.
Matt Ball

7

Nie jest to dokładnie to, o co prosiłeś, ale jest tak blisko, jak możesz na razie. Otwórz Terminal (w folderze Narzędzia) i wpisz to polecenie, a folder Library będzie widoczny w twoim katalogu domowym, jak zawsze przed Lionem. Ustawienie powinno pozostać do czasu następnej instalacji aktualizacji systemu operacyjnego. W tym momencie Apple „naprawi” flagę niewidoczności. Po prostu zrób to ponownie w tym momencie, a wszystko będzie dobrze.

chflags nohidden ~/Library

1
To mi pomogło. Nie mogłem zrozumieć, dlaczego nie widziałem już mojego folderu Library. +1
cosmicbdog 18.10.12

1

Można to naprawić tylko na Lwie, a nie na Lwie Górskim:

Otwórz Preferencje systemowe> Klawiatura> Skróty klawiaturowe

W skrótach aplikacji po lewej stronie dodaj wpis dla Finder.app o nazwie Biblioteka (użyłem option+ command+ L) i powinieneś zobaczyć go w Bibliotece - ponownie tylko dla 10.7 Mac OS X Lion.


Jak widać na zrzucie ekranu, użyłem tego samego skrótu kilka miesięcy temu. Wygląda na to, że problem występuje tylko u lwa górskiego.

2
Mogę potwierdzić, że w Mountain Lion - dodanie skrótu nie powoduje, że Biblioteka wyświetla się w menu (jednak skrót działa zgodnie z oczekiwaniami, nawet jeśli nie widzisz Biblioteki ani skrótu w menu).
bmike
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.