Jak sprawić, by terminale były otwarte obok siebie?


9

Używam terminali i często je otwieram i zamykam. Problem polega na tym, że ilekroć otwieram nowy terminal za pomocą + n, nakłada się on na obecny i najpierw muszę go usunąć. Czy istnieje sposób, aby były otwarte obok siebie od lewej do prawej?


Nie chcę być niegrzeczny, ale co jest złego w ich przenoszeniu? Naprawdę wątpię, aby coś z tym zrobić, jest to trochę zbyt trywialne.
Ali

1
@Alistair: Masz rację, to drobny szczegół, ale to nie jest powód, aby nie próbować go naprawić :)
Björn Pollex

W porządku :) spójrz na moją odpowiedź, mam nadzieję, że to nieco rozwiąże twój problem.
Ali

Zgadzam się, to zachowanie jest dość denerwujące :)
Robert S Ciaccio

Odpowiedzi:


5

To zachowanie nie występuje domyślnie w systemie OS X, ale cała gama aplikacji do układania okien innych firm powinna być w stanie pomóc:


Wygląda na to, że Shift jest jedyną dostępną bezpłatną opcją. Czy ktoś ma z tym doświadczenie?
Chase

Używam Spactacle na Macu, aby to osiągnąć.
Zinan Xing

3

Możesz również sprawdzić iTerm 2 . Jedną z ciekawych funkcji jest możliwość dzielenia paneli, z których każda pokazuje inną sesję. Możesz kroić w pionie i poziomie oraz tworzyć dowolną liczbę paneli w dowolnym możliwym układzie. Oferuje także szereg innych ulepszeń w stosunku do Terminal.app.


1

Spróbuj użyć funkcji kart. Kiedy jesteś w oknie terminala, naciśnij Cmd + T, a obok karty otworzy się nowa karta, tak jak w Safari. Możesz nawet zmienić nazwę kart, klikając dwukrotnie nagłówek karty i przypisując tytuł. Mam nadzieję że to pomoże.


W takim przypadku myślę, że wolałbym użyć screen, ponieważ jestem bardziej zaznajomiony z tym.
Björn Pollex

1

Nie będzie sposobu na osiągnięcie tego po wyjęciu z pudełka, będziesz musiał mieć jakieś narzędzie do zarządzania oknami innej firmy. Bardzo dobrze może być taki, który działa automatycznie, ale jeszcze go nie znalazłem :).

Moje dwie rekomendacje (w tej kolejności tylko dlatego, że użyłem Divvy, a nie SizeUp) to:

  1. Divvy - 14 USD, Divvy jest bardzo eleganckim, małym narzędziem. Na pierwszy rzut oka przykładem użycia jest otwarte i aktywne okno aplikacji, którego rozmiar chcesz zmienić, a następnie wywołanie Divvy poprzez kliknięcie jego ikony na pasku menu lub naciśnięcie zdefiniowanego skrótu aktywacyjnego, który wywołuje siatkę 6x6 na wszystkie aktywne ekrany (z uwzględnieniem wielu monitorów!), które można przeciągnąć, aby przenieść + zmienić rozmiar okna aplikacji.

Twój przypadek użycia prawdopodobnie obejmowałby utworzenie globalnego skrótu do zdefiniowania 1/2 lewego i 1/2 prawego wycięcia na ekranie głównym. Następnie możesz kliknąć terminal, który chcesz, nacisnąć tę serię klawiszy skrótów i inne, 1/2 szerokości szczelin dla okien terminala.

  1. SizeUp - 7 USD, SizeUp najprawdopodobniej będzie szybciej zacząć, jeśli wszystko, czego kiedykolwiek chcesz, to możliwość 1/2 lewej 1/2 1/2 prawej. Ma już zdefiniowane skróty do połowy, narożników i przesuwania okien po ekranach i przestrzeniach, ale to jest, o ile wiem, że ta funkcja się kończy.

Sprawdź je, zdecyduj, czego chcesz, a może zrób trochę więcej badań, aby sprawdzić, czy coś jeszcze istnieje.

Wydaje mi się, że pamiętam pytanie na tej stronie dotyczące funkcji przyciągania okien w systemie Windows 7. Przeciągnij okno na górę ekranu, aby go zmaksymalizować, od lewej do 1/2 w lewo, od prawej do 1/2 w prawo, ale znowu mój wybór terminów wydaje się ... nieefektywny. To i kupowanie okien za cenę zawsze leży w twoim najlepszym interesie.


Hyperdock ( hyperdock.bahoom.de ) ma wspomnianą funkcję „przyciągania”. Bardzo przydatne, jeśli mam być szczery, ale nie przyciąga okien takich jak SizeUp lub inne.
Martin Marconcini,

1

Oprócz narzędzi już wspomnianych powyżej, istnieje BetterTouchTool , bardzo miłe narzędzie, które pozwala na niestandardowe gesty dotykania palca na Magic Mouse lub dowolnym gładziku wielodotykowym. Skonfigurowałem go tak, aby okna przyciągały się do lewej lub prawej połowy ekranu za pomocą gestu przytrzymania i stuknięcia dwoma palcami. Nie tak miły jak menedżer okien kafelkowych, ale mimo to szybki i łatwy.


BTT jest niesamowity ...
Robert S Ciaccio
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.