Jak mogę otworzyć jedną aplikację przez niezidentyfikowanego programistę, nie zezwalając na wszystkie


37

Wiem, aby zapewnić bezpieczeństwo, nie można już otwierać aplikacji, które nie zostały pobrane ze sklepu z aplikacjami na komputery Mac.

Ale z pewnością istnieje sposób obejścia tego problemu, aby otworzyć aplikację, o której wiesz, że jest „dobra”, ale po prostu jej nie ma w sklepie z aplikacjami. Najlepiej zezwolić tylko na tę aplikację i nie zezwalać na otwarcie wszystkich pobranych aplikacji.

zrzut ekranu

Jak otworzyć aplikację, która nie została pobrana ze sklepu z aplikacjami w Mountain Lion?


1
Słuszna uwaga! Chciałbym, aby istniała opcja ręcznego zezwolenia na pojedynczą aplikację i nie burzenia całej ściany naraz.
gentmatt

Dzięki wprowadzonym zmianom pytanie jest o wiele bardziej jasne. Świetna robota!
Daniel

@gentmatt, jeśli chcesz zrobić ulgę lub wyjątek bez zmiany tego, co jest w Preferencjach systemowych, spróbuj apple.stackexchange.com/a/58522/8546… czy powinniśmy mieć osobne pytanie?
Graham Perrin

@GrahamPerrin Zgodnie z przyjętą odpowiedzią nie ma potrzeby zmiany tego, co mamy w Preferencjach systemowych. Myślę, że opcja kliknięcia prawym przyciskiem jest bardzo wygodna. Dlaczego chcesz opublikować osobne pytanie?
gentmatt

Miałem krótką dyskusję z @gentmatt
Graham Perrin

Odpowiedzi:


35

Możesz zignorować ograniczenia strażnika dla poszczególnych aplikacji, klikając prawym przyciskiem myszy / przytrzymując klawisz Control i wybierając „Otwórz”. A ponieważ kontrola jest wykonywana tylko przy pierwszym otwarciu, możesz uruchomić ją normalnie później.

Więcej szczegółów w:


5
Ta metoda jest w rzeczywistości oficjalnym sposobem Apple.

@cksum, czy masz link do oficjalnego sposobu Apple, fajnie byłoby dołączyć to w odpowiedzi.
LATA

@FLY Niestety nie. Sprawa została omówiona w prywatnym obszarze testowym i jako taka jest nadal objęta umową NDA firmy Apple. Ale jestem pewien, że Apple wkrótce udokumentuje tę funkcję.

1
@FLY, otwórz Centrum pomocy, wyszukaj „otwórz aplikację od niezidentyfikowanego programisty”. Ta metoda jest tam wymieniona.
Zestaw

10

Aby włączyć wykonywanie aplikacji w oparciu o zasady ustawione w Preferencjach systemowych, wystarczy kliknąć prawym przyciskiem myszy daną aplikację i kliknąć Otwórz. Spowoduje to kolejne „Jesteś pewien?” zaznacz, ale pozwoli ci otworzyć aplikację i przesłonić ustawienia podpisu aplikacji bez konieczności wchodzenia w Preferencje systemowe za każdym razem.


Ma to trwały efekt, prawda? Jeśli tak, byłoby wspaniale.
gentmatt

1
Najwyraźniej po uruchomieniu aplikacji, niezależnie od metody uwierzytelnienia, jej podpis został dodany do dozwolonej listy i możesz go uruchomić ponownie bez konieczności ponownego uwierzytelniania / potwierdzania itp.
stuff

1
Mogę potwierdzić, że zawsze pozwoli to na uruchomienie aplikacji: link
FLY

6

Chociaż Ctrl + prawy przycisk myszy może działać dla niektórych osób, nie działało to dla mnie. Klawiszami, aby to naprawić, jest otwarty Terminal.app(poniżej /Applications/Utilities) i wpisz

xattr -d com.apple.quarantine

następnie na końcu naciśnij spację i przeciągnij aplikację, którą próbujesz tam otworzyć, więc powinna wyglądać tak (to jest przykład dla Google Chrome):

xattr -d com.apple.quarantine /Users/username/Desktop/Google\ Chrome.app

(tutaj nazwa użytkownika odnosi się do nazwy konta użytkownika)


Patrzę w 2019 roku i tak dalej, a twoje rozwiązanie działa
barlop

2

Aby włączyć pojedynczą aplikację bez znaku, o której wiadomo, że jest bezpieczna, wykonaj następujące kroki:

  1. Przejdź do Preferencji systemowych , następnie Bezpieczeństwo i prywatność , a następnie kliknij „Anywhere”

    wprowadź opis zdjęcia tutaj

  2. Uruchom aplikację. Spowoduje to usunięcie statusu ostrzegawczego „niepodpisane pobieranie” z aplikacji.

  3. Wróć do Preferencji systemowych i przywróć ustawienia Gatekeeper do żądanego poziomu (domyślnie „Mac App Store i zidentyfikowani programiści”)

Twoja aplikacja powinna zostać uruchomiona zgodnie z życzeniem, ale przyszłe pobrane aplikacje będą podlegać kontroli Gatekeeper.


1
hmm tak, widzę teraz ... ale chciałem dodać konkretną aplikację do „białej listy”. Ale myślę, że na razie będzie to musiało dać +1, jeśli nikt nie wymyśli Lepszej odpowiedzi, zaakceptuję tę.
LATA

1
@FLY Nie zdawałem sobie sprawy, że chcesz umieścić na białej liście tylko jedną aplikację. Zobacz zmiany.
Daniel

1

Wyłącz strażnika tylko dla jednej aplikacji:

sudo xattr -rd com.apple.quarantine /Applications/LockedApp.app

Wyłącz gatekeeper dla wszystkich aplikacji:

sudo spctl --master-disable

Zainstaluj aplikację, a następnie włącz ją ponownie:

sudo spctl --master-enable

Możesz sprawdzić status ocen, wpisując:

sudo spctl --status
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.