Czy Mountain Lion sprawi, że starszy komputer będzie działał szybciej lub wolniej?


20

Wydajność / szybkość reakcji jest częstym problemem w przypadku nowego oprogramowania, zwłaszcza na starszych komputerach . Ogólnie rzecz biorąc, aktualizacja Snow Leopard (10.6) do Lion (10.7) nie była taka zła, ale teraz Mountain Lion (10.8) dodaje jeszcze więcej funkcji, takich jak Centrum powiadomień.

Jaki będzie wpływ Mountain Lion na komputery Mac, które zbliżają się do najniższych wymagań systemowych?


Szczególnie interesuje mnie to, co mają do powiedzenia ludzie używający siatkówki Macbook Pro! ;)
gentmatt

Retina nie jest nigdzie w pobliżu ;-)
Graham Perrin

2
@OP: Publikowanie informacji o modelu komputera Mac, ilości pamięci RAM itp. Byłoby fajne.
Nathan

3
Jako PO zatwierdzam wszystkie wprowadzone zmiany. Tak naprawdę to nie o mój komputer pytam, ale „mój” w znaczeniu „kogoś, kto może korzystać ze starszej maszyny i jest zaniepokojony aktualizacją do Mountain Lion”.
jtbandes

4
Mamy kilka pytań dotyczących wydajności w Lionie , nie widzę powodu, aby zamykać lub usuwać pytanie dotyczące wydajności w starszych, niższych komputerach z systemem Mountain Lion.
Graham Perrin

Odpowiedzi:


12

Szybciej.

Mam procesor Intel Core 2 Duo z połowy 2007 roku iMac 2,4 GHz z 4 GB pamięci RAM. Jest to najstarszy model iMaca, który może oficjalnie uruchomić Mountain Lion (zgodnie ze specyfikacjami technicznymi Apple ).

Uaktualniłem pierwszego dnia i jak dotąd nie zauważyłem żadnych spowolnień. Wydajność faktycznie wydaje się szybsza w Finderze, poczcie, podglądzie itp.

Safari wyróżnia się najbardziej pod względem zauważalnej poprawy prędkości.


8

Mam MacBooka, który kupiłem w 2009 roku (2,4 GHz Core 2 Duo, 4 GB pamięci DDR3 1067 MHz), zacząłem od Leoparda i miałem następujące doświadczenia z aktualizacjami w ciągu ostatnich 5 lat:

 • Snow Leopard - zauważyłem poprawę wydajności
 • Lion - zauważył znaczne spowolnienie wszystkich funkcji / aplikacji OS X, poważnie rozważał zakup nowego MacBooka
 • Mountain Lion - ogromne ulepszenia prędkości natychmiast po aktualizacji. Czas uruchamiania wszystkich aplikacji poprawił się 10-krotnie, szczególnie w Safari i iTunes. Kiedyś klikałem ikonę aplikacji i czekałem od 10 do 30 sekund, teraz otwiera się natychmiast. Oczywiście inżynierowie Apple OS X ciężko pracowali, aby dostroić i zoptymalizować 10.8 dla całego sprzętu, nawet starego.

5

Anegdota wydaje się, że Mountain Lion faktycznie jest szybszy niż Lion. Mountain Lion nie ma tak wielu nowych funkcji, co oznacza, że ​​inżynierowie Apple mieli więcej czasu na analizę i dostosowanie jego wydajności. Wiemy na przykład, że specjalnie zoptymalizowali przewijanie Safari, aby było bardziej płynne niż kiedyś. Funkcja Wersje jest również szybsza (a raczej wykonuje więcej swojej pracy niewidocznie w tle).


Jaki model? RAM i inne specyfikacje?
Graham Perrin

Moja matka skomentowała ten komputer Retina MacBook Pro (model podstawowy z 16 GB pamięci RAM). Używam go również na moim MacBooku Air 2011 (1,8 GHz i7 z 4 GB pamięci RAM); działa tam również bardzo ładnie, ale używam bety od kilku miesięcy, więc nie mam dobrego przeczucia, jak Lion się zachowuje.
Brent Royal-Gordon

Dzięki temu oba modele wydają się stosunkowo wysokiej klasy. Proszę nie obrażać się na głosowanie, myślę, że ludzie po prostu przeoczyli najniższy punkt pytania.
Graham Perrin

1
@GrahamPerrin: Zastanawiam się, czy jesteś jakimś moderatorem? Jak powiedział Martín Marconcini w innym komentarzu, pytanie nie wykluczało nowszego oprogramowania i pierwotnie nie było jasne. Te odpowiedzi na temat nowszego sprzętu mogą być przydatne dla innych. Dlatego głosowałem za odpowiedzią.
Nathan

1
Wszyscy użytkownicy są pewnego rodzaju moderatorem - dzięki temu strona działa. Zachęcamy wszystkich do komentowania, głosowania, sugerowania zmian itp. W celu uzyskania jak najlepszych pytań i odpowiedzi.
Daniel

5

Firma Apple wprowadziła kilka ulepszeń do podsystemu graficznego, w tym rzeczy OpenGL, które mogą zwiększyć wydajność nawet o 10 procent , w zależności od tego, co robisz.

Od czasu Snow Leopard Apple bardziej polegał na korzystaniu z kart graficznych w nietradycyjnych rolach, w tym w OpenCL , więc ten rodzaj zwiększenia wydajności nie będzie ograniczał się tylko do programów renderujących 3D. Każda aplikacja korzystająca z Core Image zyska na zwiększeniu wydajności grafiki, na przykład Pixelmator , który korzysta z GPU do edycji obrazu.


4

Posiadam 20-calowy iMac na początku 2009 r. Z 2 GB pamięci RAM i zauważyłem znaczny wzrost czasu uruchamiania z poprzedniej wersji Snow Leopard.


4

Jako dumny właściciel jednego z najwolniejszych komputerów Mac, który jest w stanie uruchomić Mountain Lion (mam model z początku 2009 roku, 2 GB pamięci RAM, 2,24 GHz (?) Intel Core 2 Duo i NVidia 9400M), muszę powiedzieć, że: w przeciwieństwie do tego, czego się spodziewałem, wszystko jest szybsze, szczególnie przy zmianie komputerów stacjonarnych. Przełączanie komputerów stacjonarnych czasami prowadziło do pewnych spadków klatek w Lionie, ale w ML wszystko jest całkiem płynne.

Dotyczy to również innych animacji systemowych, w tym animacji ikony kłódki w preferencjach systemowych, z którymi miałem problemy od czasu Snow Leoparda. Może to dotyczyć również gier, ale tak naprawdę jeszcze tego nie testowałem. Jak powiedział prawie każdy, Safari jest znacznie szybsze, bez żadnych problemów z przewijaniem.

I na koniec jest XCode, który buduje się szybciej niż pamiętam i tak naprawdę nie wydaje się już spowalniać mojego Maca.


3

Na moim MacBooku Air 2010 nigdy nie zmieniłem wersji na Lion i nie przeszedłem bezpośrednio ze Snow Leopard na Mountain Lion, a szybkość / wydajność jest całkiem dobra. Nie widzę niczego, co jest znacznie szybsze (oprócz Safari), ale nie widzę też nic wolniejszego.

Chrome czasami przewija się, ale myślę, że to tylko problem z Chrome. QuickTime spowalnia mój komputer podczas nagrywania ekranu (nie zrobił tego w Snow Leopard).

Safari jest znacznie szybsze, zwłaszcza z przewijaniem.

Nie sądzę, że Mountain Lion spowolniłby twój komputer, a jak powiedzieli inni, Apple miał więcej czasu na dostrojenie jego wydajności, więc jeśli już, to prawdopodobnie jest szybszy niż Lion. Animacje są również względnie szybsze / płynniejsze i nie widziałem niczego opóźnionego (z wyjątkiem używania rejestratora ekranu QuickTime).

Martwiłem się również, że Mountain Lion spowolni mój komputer, ale tak się nie stało. :)


2010 Macbook Air jest zbyt daleko od najniższego końca wymagań dla 10.8.
Graham Perrin

@GrahamPerrin Um, ok. Nie widziałem, żeby OP chciał wiedzieć o najniższym końcu wymagań. Może gdyby OP opublikował, jaki typ sprzętu ma, otrzymaliby lepszą odpowiedź, a nie tylko najniższy poziom wymagań.
Nathan

2
Zgadzam się z @Nathan, że oryginalny tytuł (i pytanie) tak naprawdę nie wykluczał nowszego sprzętu. Prosił o informacje „szczególnie” na starszym sprzęcie, ale NIE TYLKO. Więc nie sądzę, by opinie były akceptowalne.
Martin Marconcini

1
Chrome lubi pamięć, dużo. Ile pamięci ma Twoje Air?
Thorbjørn Ravn Andersen

3

Mam na początku 2008 iMac z 2,4 GHz Core 2 Duo i 4 GB pamięci RAM. Kieruję lwem od czasu wydania go w zeszłym roku. Uaktualniłem do wczorajszego lwa górskiego i jestem bardzo zadowolony z aktualizacji, ponieważ, co zaskakujące, faktycznie zwiększyło szybkość i wydajność mojego komputera. Wydaje mi się, że prędkość, którą straciłem od Śnieżnego Lamparta, powróciła z lwem górskim.


2

Szybciej - mam trzy macy i zawsze uważałem, że Lion jest trochę bardziej zasobny w zasoby, a więc wolniejszy niż lampart śnieżny (wystarczająco, aby być co najmniej denerwującym). Ale po zainstalowaniu ML odkryłem, że dwie maszyny, na których zainstalowałem, działają właściwie lepiej niż na Snow Leopard.


2

Mam komputer MacBook Pro 2010, który uaktualniłem ze Snow Leopard. W ciągu ostatniego miesiąca wszystko działało tak szybko, jak było, dopóki nie uruchomiłem iPhoto. Następnie wentylator zaczyna pracować w nadgodzinach, akumulator szybko się rozładowuje i wszystko powoli reaguje. Muszę uruchomić się ponownie, zanim komputer rozpozna, że ​​iPhoto nie działa. W tej chwili jest też bardzo gorąco. iCloud na iPhoto jest bardzo wolny i musiałem zmuszać się do wyjścia więcej niż raz.

Na moim 24-calowym Macu z 2011 r., Który zaktualizowałem z Lion, działa tak samo dobrze, jak wcześniej, co było nowe.


1

Szybciej. Zaktualizowałem swoją pracę MacBook Pro 15 "pod koniec 2011 r., 2,7 GHz i7, 8 GB pamięci RAM, fabryczny dysk SSD 256 GB, z 10.6.8 do 10.8.2 i jestem bardzo zadowolony z ogólnej wydajności.

Photoshop CS6 krzyczy na to.

Pamiętaj też, że aktualizacje systemu operacyjnego nie są nieodwracalne; użyj wciąż niesamowitego narzędzia Carbon Copy Cloner lub podobnego, aby utworzyć pełną i rozruchową migawkę systemu w stanie, w jakim się znajduje; Aktualizacja; zdecyduj, czy podoba Ci się nowe funkcje i wydajność.


1

MacBookPro2,2 | Koniec 2006 r. | 15 '' 2,16 Ghz Core2Duo (A1211)

 • Zaktualizowano pamięć RAM do 2 GB,
 • HDD uaktualniony do 500 GB, WD Green WD5000BEVT-11ZAT0 (cichy, zielony… wolny!)

Wydajność i szybkość reakcji:

 • 10.5 OK
 • 10.6 Poprawiony wyraźnie do poprzednika, bardzo wydajny! - Optymalny system operacyjny dla tej maszyny.
 • 10.7 Nie odpowiada, dużo piłek plażowych i 10-90 (!) Sekund później dostajesz nagłą informację zwrotną interfejsu użytkownika dla stosu interakcji w kolejce użytkownika.
  • Wydaje się, że nie jest to problem z procesorem, ale raczej za mało pamięci RAM, a wtedy mocniejsza wirtualna pamięć RAM na tym wolnym dysku twardym razem stanowi wąskie gardło wydajności!
  • 10.7 wykorzystuje także więcej animacji - z których wiele można dezaktywować, a tak przy okazji - ale wydaje się, że nie stanowią one problemu dla GPU ATI Radeon X1600 128 MB w tej maszynie, głównie płynnie, kilka klatek co chwilę, ale to nie przeszkadza.
  • Szczególnie zły przykład aplikacji: Google Chrome jest opóźniony jak diabli w wersji 10.7. Na bezczynnych kartach 10,6 ~ 5 zużywa około 1-3% procesora, przełączanie jest natychmiastowe, podczas gdy na 10,7 ten sam obecny Chrome, nawet z wyczyszczonymi pamięciami podręcznymi / rozszerzeniami / etc, opóźnia się jak diabli i wykorzystuje około 30-50% procesora!

Możliwość aktualizacji:

 • Pamięć RAM można rozszerzyć do 3 GB
 • Dysk SSD można dodać wewnętrznie do portu SATA 1,5 Gb / s
 • lub do gniazda ExpressCard (maksymalne dostępne pojemności to 256 GB i mają one niższe prędkości transferu niż obecne dyski SSD SATA).

Wniosek:

 • Najwyraźniej wirtualna / fizyczna pamięć RAM to problemy! Dzięki mojej nieco ulepszonej konfiguracji (2 GB pamięci RAM, 500 GB dysku twardego) wydajność w 10.7 jest nędzna, nie mogę jej polecić!
 • Być może przy maksymalnym możliwym pimpingu dla tego urządzenia (3 GB pamięci RAM, szybki wewnętrzny dysk SSD SATA) 10,7 może być wydajne. Jakieś doświadczenia? Doceniany!
 • Na razie obniżę ponownie wersję z 10.7.5 do 10.6.8.
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.