Jak mogę ponownie uruchomić zgodnie z harmonogramem, jeśli użytkownicy sieci są podłączeni?


2

Chcę zaplanować co noc ponowne uruchomienie mojego serwera mediów OSX, ale rutynowo mam inne urządzenia w domu zdalnie podłączone do tego komputera (ponieważ jest to również nasz system TimeMachine, biblioteka iTunes itp.)

Ustalenie zaplanowanego restartu jest trywialne, ale zawsze kończy się niepowodzeniem, jeśli inni użytkownicy są podłączeni, co w moim przypadku zawsze.

Jak mogę zaplanować nocne uruchamianie tego komputera, które automatycznie wykopie podłączonych użytkowników, zamknie wszystkie aplikacje i uruchomi się ponownie?

Jaki to będzie miało wpływ na wcześniej połączone aplikacje, takie jak iTunes, TimeMachine itp.? Czy po prostu ponownie zobaczą maszynę po ponownym uruchomieniu i wznawiają operacje? Czy może spowoduje to, że staną się złe?

Odpowiedzi:


3

Możesz użyć narzędzia innej firmy, takiego jak Power Manager, aby upewnić się, że restart został zakończony. Strona internetowa narzędzia zawiera przepis, który pokazuje, jak zaplanować ponowne uruchomienie .

DssW Power Manager dla Mac OS X.

Power Manager zapewni ponowne uruchomienie komputera Mac , nawet jeśli inne procesy lub aplikacje spróbują zablokować proces:

Power Manager jest doświadczony przez wielu użytkowników i najpierw zajmuje się zalogowanymi użytkownikami. W ramach każdej sesji zalogowanego użytkownika wykonywane są następujące kroki:

  • Do uruchomionych aplikacji wysyłane jest żądanie zamknięcia.
  • Działające aplikacje mają czas na wyjście.
  • Jeśli aplikacja nie zakończyła działania na czas, aplikacja wymusza zamknięcie.
  • Po zamknięciu wszystkich aplikacji użytkownik jest wylogowywany.

Po wylogowaniu wszystkich użytkowników Power Manager poprosi Mac OS X o wyłączenie. Sekwencję można oglądać w transkryptach pliku system.log na komputerze Mac.

W odniesieniu do wcześniej połączonych aplikacji, takich jak iTunes i Time Machine; aplikacje te zostaną zamknięte i żadne dane nie zostaną utracone. Time Machine wznowi tworzenie kopii zapasowej tam, gdzie został zatrzymany - został zaprojektowany do przerwania.

Po ponownym uruchomieniu wcześniej podłączone komputery Mac będą musiały ponownie się połączyć i poprosić o wznowienie odtwarzania dowolnej udostępnionej zawartości. Nie wyrządzi im to żadnej szkody.

Jeśli oglądasz film przesyłany strumieniowo podczas ponownego uruchamiania serwera multimediów, film zostanie zatrzymany i prawdopodobnie konieczne będzie wznowienie odtwarzania filmu. Inteligentny odtwarzacz może bezproblemowo obsłużyć zerwane połączenie sieciowe, ale jest to poza kontrolą serwera multimediów.

Ujawnienie: Stworzyłem Power Managera.


Doceniam narzędzie, które stworzyłeś, ale rozwiązanie nie jest dla mnie warte 50 $. Gdybym miał bardziej złożone wymagania, które spełnia twoje narzędzie, może to być inna historia ... ale dla moich potrzeb jest to przesada. W razie potrzeby po prostu ponownie uruchamiam serwer ręcznie. Jest to mniej wygodne, ale tylko trochę.
Jonathan van Clute,

Dobrze słyszeć, że masz realne rozwiązanie.
Graham Miln

cóż ... to naprawdę nie ma rozwiązania, ponieważ wciąż jestem na tej samej łodzi, którą zadałem, kiedy zadałem oryginalne pytanie. Nadal żałuję, że nie mam zautomatyzowanego (i bezpłatnego) sposobu ponownego uruchamiania serwera każdej nocy, ale ponieważ tego nie robię, akceptuję, że nie mogę tego zrobić.
Jonathan van Clute,

0

Cóż, możesz użyć crona do przesłania polecenia sudo shutdown -r now, ale nie jest to eleganckie. Jestem w tej samej pozycji, a użytkownicy z zamapowanymi dyskami zatrzymują restart serwera.


Czy możesz rozszerzyć swoją odpowiedź, aby szczegółowo opisać, jak ktoś to skonfiguruje?
grg

Zgadzam się, wyczerpująca odpowiedź na pytanie, jak to zrobić, byłaby potencjalnie przydatna dla niektórych osób czytających to pytanie, chociaż osobiście wolałbym bardziej eleganckie rozwiązanie, takie jak ty.
Jonathan van Clute

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.