Czy mogę zdobyć oryginalną czcionkę Mac na komputer Chicago na komputerze Mac Mountain Mountain?


16

Używam Mountain Lion na MacBooku Air w połowie 2011 roku.

Chciałbym móc ustawić czcionkę w najstarszej czcionce systemowej Macintosh, Chicago . Czy ta czcionka jest zawarta w dowolnym miejscu w OS X Mountain Lion? Jeśli nie, to jaki system operacyjny Macintosh zawiera najnowszą czcionkę i czy można ją kupić w dowolnym miejscu?


Czy kiedykolwiek wyodrębniłeś czcionkę Chicago?

2
Tak, i to jest niesamowite.
Daniel

Odpowiedzi:


34

Ostatnią wersją systemu operacyjnego używającą tej czcionki jako domyślnej był System 7 .

W przypadku systemu Mac OS 8 Apple zdecydowało się odrzucić tę wspaniałą część tożsamości swojej marki i zleciło Davidowi Berlowowi z Font Bureau zaprojektowanie grafitu.

Apple faktycznie wydało System 7 do bezpłatnego pobrania tutaj . Możliwe, że możesz załadować System 7 w emulatorze takim jak Sheepshaver i jakoś usunąć czcionkę. Lub rozpakuj obrazy systemowe dostarczone przez Apple, chociaż nie wiem, jakie oprogramowanie byłoby potrzebne.

Apple porzucił Chicago z OSX, o czym świadczy oburzenie tutaj . Lokalnie mogę kupić oryginalny komputer iMac z systemem OS 9 za 50 EUR. Abyś mógł kupić jeden z nich i przenieść czcionkę :-)


AKTUALIZACJA: ekstrakcja Chicago z Systemu 7

  1. Pobierz obraz dysku System 7 z Apple za darmo tutaj
  2. Rozpakuj System 7.0.1.smi.bin za pomocą „The Unarchiver.app” (bezpłatnie w App Store tutaj )
  3. Konwertuj System 7.0.1.smi do obrazu dmg za pomocą Narzędzia dyskowego, używając elementu menu „Obrazy> Konwertuj”
  4. Otwórz wynikowy System 7.0.1.smi.dmg i weź Fonts.image do środka
  5. Konwertuj Fonts.image na dmg za pomocą Narzędzia dyskowego
  6. Otwórz wynikowy plik Fonts.image.dmg
  7. Ciesz się swoją retro dobrocią.

Chicago OSX


Za pomocą czcionki jak w czcionce systemowej i włączając go z OS są dwie różne rzeczy, choć oczywiście druga jest warunkiem koniecznym dla pierwszego.
Daniel

3
Tak, zobaczyłem mój błąd i zaktualizowałem post. Znalazłem również sposób na wyodrębnienie go z Systemu 7, więc dodaję to również do mojej odpowiedzi.
Tyr

2
Niesamowite instrukcje krok po kroku. Ta odpowiedź się kołysze!
Daniel

Jednym z powodów rezygnacji była technologia wyświetlania - Chicago zaprojektowano tak, aby było łatwe do odczytania na grubych ekranach. W czasach wyświetlaczy Retina nie jest tak potrzebne. Jednak z tego samego powodu (duże piksele na wyświetlaczu) odrodziły się na dużych białych iPodach. Argument „ekrany są lepsze” może wyjaśnić, dlaczego nie jest to czcionka systemowa, ale nie dlaczego został całkowicie usunięty. Właśnie zainstalowałem krój pisma na moim polu Mavericks. Ciągle widzę ten krój pisma, głównie w Azji / Japonii.
Rich Homolka

2
Myślę, że to najczystsze instrukcje, jakie kiedykolwiek widziałem w Internecie. Dziękuję Ci!
jmtroos

8

Co dziwne, czcionka Krungthep obecnie dostarczana z OS X, podczas gdy czcionka w języku tajskim, ma narysowane w Chicago znaki łacińskie.

Odkryłem to tutaj , próbując dowiedzieć się, dlaczego Krungthep wybrana przez nietechnicznego przyjaciela do nagłówków jej projektu strony wyglądała tak znajomo ...


6

Aktualizacja dla El Capitan :

OS X 10.11 ma nowe narzędzie dyskowe, które nie może zrobić tego, co sugeruje najlepsza odpowiedź. Musimy dostosować to, co robimy w krokach 3 i 5.

Gdy użyjesz Unarchiver do rozpakowania pliku .bin z kroku 2, wskocz do terminalu (zamierzam zaznajomić się z podstawową obsługą terminalu) i wydaj następujące polecenie:

hdiutil convert System\ 7.0.1.smi -format UDRO -o sys7.dmg

To da ci montowalny obraz dla Systemu 7 o nazwie sys7.dmg. Zamontuj go i skopiuj Fonts.image na przykład na pulpit. Musimy zrobić to samo ponownie w tym pliku czcionek.

hdiutil convert Fonts.image -format UDRO -o fonts.dmg

Voilà! Teraz mamy nowoczesny, montowany obraz dysku o nazwie fonts.dmg. Wszystkie czcionki System 7 będą w środku, w tym Chicago. Kliknij dwukrotnie czcionkę, aby zainstalować ją na komputerze.


Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.