Czy oprogramowanie Microsoft Intellipoint współpracuje z Mountain Lion?


14

Używam oprogramowania Microsoft Intellipoint z Leopardem, Snow Leopardem, a obecnie Lionem, aby zapewnić ruch kursora myszy, który przypomina bardziej Windows. Czy ktoś próbował zainstalować to na Mountain Lion i stwierdził, że jest kompatybilny czy nie?


Zupełnie nie na temat, ale jeśli używasz go z gładzikiem, ponieważ wielu długoletnich użytkowników nadal nie zna jednej uroczej funkcji OS X: czy wiesz, że przeciągając element, możesz puścić gładzik na około po drugie, aby zmienić położenie palców? Tak jak w przypadku dotknięcia krawędzi gładzika, ale nie przeciągnięcia wystarczająco daleko: po prostu puść, przesuń palce na drugą stronę i kontynuuj przeciąganie. (Kiedyś jednak przyzwyczajony do tego, używanie innych trackpadów / systemów operacyjnych może stać się okropnym doświadczeniem ...)
Arjan

1
Ciekawe: co dokładnie oznacza „bardziej przypomina Windows” ?
Arjan

1
Po zainstalowaniu oprogramowania Intellipoint podczas przesuwania myszy kursor porusza się raczej tak, jak w systemie Windows: szybciej niż OS X, gdy poruszasz myszką powoli, wolniej niż OS X, gdy poruszasz myszką szybko i pozornie z bardziej płaską krzywą między tymi dwoma stawkami. Odkryłem, że replikacja systemu Windows za pomocą suwaka w panelu sterowania jest niemożliwa.
Tom Seddon

Odpowiedzi:


11

Wygląda na to, że nie jest w pełni kompatybilny. Po ponownym uruchomieniu komputera Mac Intellipoint nie uruchamia się po uruchomieniu systemu OS X. Musisz przejść do Preferencji systemowych i otworzyć panel preferencji Intellipoint. Czekam na wydanie przez Microsoft nowej wersji narzędzia.

Kilka linków z tym samym problemem na forach MacRumors i InsanelyMac .

Mam rozwiązanie tymczasowe: dodaj „Microsoft Mouse.prefPane” do listy elementów logowania (w Preferencjach systemowych> Użytkownicy i grupy). Pełna ścieżka panelu preferencji to /Library/PreferencePanes/Microsoft Mouse.prefPane.

Jest to jednak niewygodne, ponieważ przy każdym logowaniu lub ponownym uruchomieniu należy zamknąć Preferencje systemowe po automatycznym otwarciu.


19

Wydaje mi się, że odkryłem prawdziwy powód, dla którego tak się dzieje i najczystsze rozwiązanie (wersja 8.2 nie naprawia tego dla mnie).

Dlaczego tak się dzieje:

Problemem było dla mnie przywrócenie prędkości śledzenia (i przyspieszenia myszy!) Do domyślnego OS X i nieużywanie ustawień Intellipoint. Po dwóch godzinach nauki języka AppleScript, aby włamać się do problemu i dostosować ustawienia czułości za pomocą automatycznego skryptu, aby dostosować okienko preferencji, przypomniałem sobie, że powinien działać proces o nazwie „MicrosoftMouseHelper”, aby Intellipoint działał, i zauważyłem to nie działał na czystym ponownym uruchomieniu. Myślę, że to jest problem, ponieważ należy go uruchomić, aby aktywować funkcje sprzętowe i programowe myszy. (Użyj Monitora aktywności, aby sprawdzić, czy działa on na czystym rozruchu i prawdopodobnie nie będzie działał, lub jeśli już otworzyłeś panel preferencji zgodnie z sugestią @ tquang, zabij proces MicrosoftMouseHelper i zobacz, jak zmienia się zachowanie myszy).

Oto moje czystsze / mniej inwazyjne rozwiązanie:

  1. Otwórz Finder.
  2. Przejdź do: /Library/PreferencePanes/.
  3. Kliknij prawym przyciskiem myszy „Microsoft Mouse.prefpane”.
  4. Wybierz opcję Pokaż zawartość.
  5. Nawiguj przez Spis treści> Zasoby.
  6. Pozostaw powyższe otwarte, a teraz otwórz Preferencje systemowe.
  7. Wybierz użytkowników i grupy.
  8. Kliknij użytkownika i kliknij Elementy logowania.
  9. Wróć do okna Findera, wybierz plik „MicrosoftMouseHelper” i przeciągnij go do obszaru elementów logowania po prawej stronie strony elementów logowania (w oknie Preferencji systemowych).
  10. Ustawienia Intellipoint powinny być teraz ładowane przy logowaniu, zastępując domyślne ustawienia OS X dla szybkości wskaźnika, przewijania i przycisków.

2
To zadziałało Świetnie, wielkie dzięki Tim! Nawiasem mówiąc, zdarza się, że mam też niestandardowe klawisze skonfigurowane na klawiaturze i wykonując kroki Tim powiedział, że nadal muszę otwierać klawiaturę Microsoft, więc zrobiłem te same kroki, ale dostałem się do klawiatury Microsoft. Przygotuj i przeciągnij klawiaturę zamiast tego pomocnik

Drogi Tim, to świetnie. Próbowałem po swojemu i bardzo dobrze.
tquang

5

Microsoft wydał nową wersję Intellipoint: wersja 8.2. Chociaż strona twierdzi, że obsługuje tylko wsparcie 10.4 do 10.7, przetestowałem ją i wydaje się, że działa na 10.8. Wszystkie błędy i problemy, które znam, zostały naprawione od wersji 8.0.

Oto link do pobrania:

http://www.microsoft.com/hardware/en-us/d/wireless-mobile-mouse-4000-limited-edition lub http://www.microsoft.com/hardware/en-us/d/wireless- mobile-mouse-4000-studio-series

Chociaż wersja 3 ma inną nazwę, ale działa również z tym samym sterownikiem


EDYCJA: Problem rozwiązany, patrz komentarz poniżej ... Właśnie uaktualniłem z Lion do Mountain Lion i mam zainstalowany Intellipoint 8.2. Wcześniej mogłem przypisać „Wheel Click” do „Exposé (All Windows)”, co działało dobrze w „Mission Control”. Jednak po uaktualnieniu do „Mountain Lion” nie działa już; cóż, przynajmniej przez większość czasu tak nie jest. Microsoft powinien zaktualizować Intellipoint, aby obsługiwał Lion / Mountain Lion. Nie ma opcji „Kontrola misji”, tylko „Exposé”, które już nie istnieją ... Ale poza tymi specjalnymi zadaniami mysz działa dobrze (kliknięcia i przewijanie kół)

Właśnie ponownie zainstalowałem IntelliPoint i IntelliType i chociaż nadal jest to wersja 8.2, moje przypisanie koła do „Exposé (wszystkie Windows)” teraz poprawnie otwiera „Kontrola misji”. Ponowne naciśnięcie koła istnieje „Kontrola misji”. Fajnie;)

@tquang Czy wiesz, że masz dwa konta na stronie? Mają tę samą nazwę, ale jedna jest niezarejestrowana. Powinieneś połączyć je oba, aby łączyły reputację.
Cajunluke

Sugerowałbym również, aby w przyszłości edytować odpowiedź, aby ją zaktualizować, zamiast dodawać nową odpowiedź. Nie oczekuję, że zrobisz to tutaj, ponieważ chociaż może być czystsze, skończyłbyś usuwanie trzydziestu doskonale dobrych punktów reputacji i nie ma powodu, aby to robić. :)
Cajunluke

@Andrej Próbowałem ponownie zainstalować IntelliPoint, ale wszelkie funkcje Exposé są ignorowane. Prawe, lewe i środkowe kliknięcie działa świetnie, ale przypisanie Exposé do bocznych przycisków nic nie robi. Jakieś pomysły?
skelly
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.