Czy mogę używać klawiatury innej niż Apple z OS X?


11

Ostatnio zastanawiałem się nad pomysłem migracji z komputera PC na komputer Mac, w szczególności Mac Mini. Największym problemem jest jednak sprzęt, ponieważ nie jestem pewien, co będzie, a co nie będzie działać w systemie OS X.

Pierwszą kwestią, jaka przychodzi mi do głowy, jest klawiatura, obecnie używam Logitech G15. Jeśli podłączę go do komputera Mac, jak dobrze będzie działać z kluczami specyficznymi dla systemu OS X, takimi jak Option, Cmd itp.? Czy to działa po wyjęciu z pudełka ze wszystkimi klawiaturami, czy raczej powinienem kupić klawiaturę Apple?


3
@ Chris Trzymanie klawisza F12 przez kilka sekund robi to samo, co klawisz wysuwania na klawiaturach innych niż Apple.
Michael Lowman,

Odpowiedzi:


17

Komputery Mac działają dobrze z klawiaturami firm innych niż Apple. Altstaje się option, a Windowsklucz staje się commandkluczem. A jeśli chcesz je zmienić, możesz to łatwo zrobić w Preferencjach systemowych:

alternatywny tekst

Jednak wolę używać klawiatur Apple z moim komputerem Mac, ponieważ mają one przyciski u góry, aby kontrolować ekspozycję, głośność oraz wstrzymywanie / przewijanie do tyłu / przewijanie do przodu odtwarzania multimediów. Klawiatury Apple mają również lepiej ustawiony klawisz poleceń dla skrótów klawiaturowych niż klawisz Windows na zwykłych klawiaturach.


3

Jeśli klawiatura jest USB, powinno być w porządku. Ta sprawa z USB jest ważna - na komputerze Mac nie ma portów PS2. Mogłem bez problemu korzystać z klawiatury cymotion, ale jak zauważył Kyle, musiałem ponownie przypisać jeden lub dwa klawisze.


3

Używam klawiatury komputera z moim MacBookiem Pro i niedawno miałem problem. Chciałbym szybkiego skrótu klawiaturowego, aby uśpić komputer bez wyskakującego okienka. Istnieje skrót, który używa przycisku „wysuwania”, ale moja klawiatura nie ma przycisku „wysuwania”. Wydaje się, że nie ma sposobu na zdefiniowanie skrótu ani na emulację przycisku „wysuwania”.

To jest dla ciebie punkt danych.


2

Używam klawiatury Microsoft z moim nowym Macbookiem Pro i jest w porządku. Polecaj klawiaturę Microsoft Natural Ergonomic 4000 v1 każdemu. Uratuje twoje nadgarstki.


1

Na wypadek, gdyby ustawienie wstępne Klawiatury się nie utrzymało, spróbuj połączyć je z KeyRemap4MacBook

Kilka wyjaśnień tam .

Przy okazji, nie zdziw się, jeśli sterowniki producenta będą działać dziwnie, a nawet powodować panikę jądra - kiedy ostatnio sprawdziłem, trzy miesiące temu, sterownik Microsoft nadal nie był w pełni funkcjonalny w systemie Snow Leopard. I zainstalowałem go na mini mojej mamie…

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.