Jak naprawić problemy DNS związane z Mountain Lion po przebudzeniu?


10

Po zainstalowaniu Mountain Lion pewnego dnia zauważyłem coś bardzo denerwującego. Niemal za każdym razem, gdy budzę iMaca (27 ", połowa 2010 r., CI7) ze stanu uśpienia: wygląda na to, że coś jest związane z DNS. Podczas próby połączenia z innymi komputerami przy użyciu ich adresów IP (v4 i v6) mogę SSH i wysyłać pingi, ale rozwiązywanie nazw hostów nie działa zbyt dobrze.

Teraz nie próbowałem jeszcze sprawdzać dzienników serwera DNS, aby sprawdzić, czy żądania w ogóle tam się pojawiają. Chociaż podejrzewam, że żądanie DNS nie dociera do serwera DNS, ponieważ szybkie ponowne uruchomienie komputera klienckiego lub użycie innego komputera klienckiego działa dobrze.

Widziałem kilka wzmianek o podobnych problemach na innych stronach, ale nie ma wiarygodnych odpowiedzi na pytanie, dlaczego ten problem się pojawia, jeden użytkownik, który korzystał z Wi-Fi najwyraźniej „naprawił” go, przełączając niektóre losowo pozornie niezwiązane ustawienia Wi-Fi i snu, co tylko mnie podejrzewa. że ten problem jest zepsuty.

Chciałbym znaleźć niezawodne obejście / rozwiązanie tego problemu, ale dwukrotnie sprawdziłem wszystkie ustawienia w panelach zarządzania energią i preferencjach sieci i wszystko wygląda dobrze. Próbowałem też ponownie zapisać ustawienia po wprowadzeniu pewnych zmian, a następnie powrócić do oryginalnych ustawień, aby zobaczyć, czy to również mnie naprawiło, bez powodzenia. Jak naprawić rozpoznawanie DNS po przebudzeniu?

Edycja: Sam używam sieci przewodowej, a Wi-Fi jest całkowicie wyłączone. Zarówno ustawienia IPv4, jak i IPv6 zostały wprowadzone ręcznie.

Sieć to zwykła stara podsieć 192.168.1.0/24, w której wszystkie maszyny są podłączone do dość taniego zarządzanego przełącznika gigE, połączenia FTTH 100/100 Mbps, które trafia do urządzenia FreeBSD, które działa jak brama, dhcp (isc-dhcp dla 192.168. 1.1-72) i serwer DNS (bind). Łączność IPv6 odbywa się przez tunel Sixxs. Całkiem standardowa konfiguracja, która nie powodowała żadnych problemów w przeszłości.


Czy mógłbyś dodać trochę więcej szczegółów? Wspominasz o korzystaniu z Wi-Fi przez innych ludzi, ale nie jest jasne, czy twoje własne problemy dotyczą sieci przewodowej lub bezprzewodowej, czy też obu.
Graham Perrin

@GrahamPerrin Sieć to zwykła stara podsieć 192.168.1.0/24 ze wszystkimi komputerami podłączonymi do dość taniego zarządzanego przełącznika gigE, połączenie FTTH 100/100 Mbps, które trafia do urządzenia FreeBSD, które działa jak brama, dhcp (isc-dhcp dla 192.168.1.1-72) i serwer DNS (bind). Łączność IPv6 odbywa się przez tunel Sixxs. Całkiem standardowa konfiguracja, która nie powodowała żadnych problemów w przeszłości.
mludd

1
@mludd Czy możesz to odtworzyć (a jeśli tak, to na jakich warunkach?) Polecam uruchomienie konsoli (i najlepiej monitorowanie system.log), a następnie próbę odtworzenia problemu. Gdy urządzenie się obudzi, wyczyść ekran konsoli i / lub ustaw znacznik, a następnie spróbuj przeglądać. Zobacz, co dzieje się w dziennikach - może to wskazywać, co się dzieje z DNS.
Harv,

Dobre sposoby rozwiązania tego problemu: na routerze FreeBSD, - włącz rejestrowanie DNS i przejrzyj dzienniki za pomocą „tail” i / lub - uruchom tcpdump np. Sudo tcpdump -vv -i en1 port 53
Matthew Elvey

Odpowiedzi:


1

Miałem dokładnie to samo doświadczenie, choć nie za każdym razem. Czasami oznacza to, że witryny, które ostatnio odwiedziłem, są niedostępne, ale inne witryny, których nie odwiedziłem od wieków, ładują się dobrze.

Zwykle opróżnianie bufora DNS rozwiązuje go.

sudo killall -HUP mDNSResponder

3
Wydaje się, że ponowne uruchomienie mDNSRespondernie pomaga, sieć wciąż kończy się na wpół martwa, kiedy budzę komputer z trybu uśpienia.
mludd

1

Czasami też to rozumiem. Kiedy to się dzieje, każę systemowi opróżnić DNS:

# As root or sudo it
dscacheutil -flushcache

W ustawieniach zasilania, aby uniknąć problemów związanych z trybem uśpienia / budzenia, wyłączyłem opcję systemową „uśpienia dysku”, ponieważ najwyraźniej może to powodować problemy ze skrzynkami wyposażonymi w SSD.


1
Zrobiłem to z użytkownikiem i to rozwiązało mój problem, nie jestem pewien, czy jest to spowodowane aktualizacją.
Matteo

Widziałem kilka notatek, które zmieniły sposób aktualizacji / zmian w sieci. Nie miałem nic prócz udostępniania połączenia internetowego. Zastanawiam się, czy Yosemite to naprawi.
Wing Tang Wong
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.