Jak zmienić liczbę komputerów stacjonarnych w Mountain Lion?


10

Właśnie pobrałem Mountain Lion i chciałbym mieć więcej niż jeden pulpit (ustawienie domyślne) w jaki sposób mogę zmienić liczbę komputerów stacjonarnych?


Po aktualizacji ML nie było też dla mnie. Nie w lewo ani w prawo. Zalogowałem się jako inny użytkownik. Tam działało. Zalogowałem się ponownie jako mój użytkownik i on też wrócił do pracy.

Odpowiedzi:


23

Otwórz „Kontrola misji” (ikona powinna znajdować się w Docku lub w Launchpadzie) i przesuń mysz do prawego górnego rogu. Pojawi się znak „+”, umożliwiający utworzenie dodatkowego wirtualnego pulpitu. Przyciemniona połowa nowego pulpitu pojawi się w lewym górnym rogu, jeśli dok zostanie zmieniony na prawą stronę ekranu, ale poza tym znajduje się w prawym górnym rogu, gdy dok znajduje się po lewej lub na dole.

Dodaj pulpit

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Usuń pulpit

wprowadź opis zdjęcia tutaj


Nie, nie ma czegoś takiego jak znak „+”

2
tak, pojawia się „nowy pulpit” ze znakiem + na środku.
Stu Wilson,

Znak + może być trudny do zobaczenia, w zależności od obrazu na pulpicie.
GEdgar

1
Działa również, jeśli nie widzisz znaku „+” :-) Ważną częścią jest słaby obraz nowego pulpitu wsuwającego się z prawej strony ekranu.
nohillside

4
Warto zauważyć, że przycisk plus pojawi się po lewej stronie ekranu, jeśli stacja dokująca jest przypięta do prawej.
dwukropki,

1

Właśnie otrzymałem nowy od Apple Macbook Pro z systemem ML, 10.8, 2 listopada 2012.

Aby uzyskać więcej komputerów, aktywuj Kontrola Misji i umieść mysz w prawym górnym rogu. Pojawia się bardzo mały obraz pulpitu, którego używam. Kliknij go, aby utworzyć kolejny pulpit.

Aby usunąć / usunąć pulpit, najedź kursorem na pulpit, aby go usunąć, a pojawi się X (podczas „kontroli misji”). Podobnie jak widżety lub aplikacje na iPhonie.


Wylogowałem się więc z mojego konta użytkownika i zalogowałem jako inny użytkownik, a oto, prawy górny róg jest obrazem pulpitu z niewielkim plusem. Być może zależy to od czegoś ... Ale to jest mały obraz pulpitu - kliknij na niego, a otrzymasz inny pulpit.
Dave

1

Oprócz doskonałej odpowiedzi udzielonej przez @Tyr, możesz szybko utworzyć nowy pulpit, przeciągając dowolne okno do obszaru, w którym pojawiają się nowo utworzone pulpity. Obraz przycisku przyciemni się, a funkcja Mission Control natychmiast utworzy nowy pulpit dla tego okna (lub grupy okien).

Przed upuszczeniem okna:
Przed upuszczeniem okna
Po upuszczeniu okna:
Po upuszczeniu okna


W dowolnym momencie w ramach kontroli misji możesz przytrzymać, Altaby zobaczyć obraz przycisku „Nowy pulpit”, a także przyciski „Zamknij” na wszystkich komputerach.

Edycja: Zapomniałem wspomnieć, że trzymanie Alttrzyma cię również w kontroli misji; kliknięcie pulpitu spowoduje skupienie pulpitu w MC, ale go nie aktywuje. Przydaje się.


-1

W Mountain Lion, jeśli stacja dokująca znajduje się po prawej stronie ekranu , musisz przejść do lewego górnego rogu ekranu, a nie do prawego górnego rogu. Nie jestem pewien, dlaczego ta zmiana była konieczna ...


3
Ton Dwighta Schrute'a : FAŁSZ! Nadal musisz przejść do prawego górnego rogu, aby dodać komputery stacjonarne. Jeśli chcesz usunąć pulpit, przejdź do lewej górnej części okna podglądu.
gentmatt

W prawym górnym rogu dla mnie OSX
10.8.2

2
Pojawi się w lewym górnym rogu, jeśli twoja stacja dokująca jest po prawej stronie.
dwukropki,

2
@IndDawson jest poprawny - obowiązuje domyślna górna prawidłowa pozycja dodawania pulpitu - chyba że przesunąłeś stację dokującą w prawo, w którym to przypadku dodaj pulpit w lewym górnym rogu. Zredagowałem zaakceptowaną odpowiedź, aby wyjaśnić pewne rzeczy. Możesz skasować wszystko, co nie ma już sensu, ponieważ kontekst doku jest, mam nadzieję, jasny dla wszystkich.
bmike
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.