Eclipse 4.2 w Mountain Lion: strażnik odrzuca jako niezidentyfikowany programista?


12

Właśnie zaktualizowałem lwa górskiego i pobierz najnowszą wersję Eclipse 4.2, aby zaktualizować starą. Jednak podczas otwierania aplikacji pokazuje, że pochodzi ona od niezidentyfikowanego programisty, a strażnik odmawia jej otwarcia.

Wiem, że istnieje możliwość zmiany opcji bezpieczeństwa i prywatności, aby na to pozwolić, ale chcę wiedzieć, czy istnieje sposób, aby po prostu dodać zaćmienie do listy. Wszelkie wskazówki na ten temat?

Więcej informacji: przed aktualizacją mam Eclipse 3.7.2 na komputerze, a po aktualizacji działa płynnie (myślę, że dodałem go do listy dozwolonych). Czy można to zrobić w Eclipse 4.2?

Z góry dziękuję!


1
Kliknij prawym przyciskiem myszy aplikację Eclipse i wybierz opcję otwórz. To powinno sprawić, że OS X mu zaufa.
Thorbjørn Ravn Andersen

Odpowiedzi:


17
  1. wyłącz Gatekeeper („Zezwalaj na aplikacje pobrane z: Anywhere”)
  2. uruchom Eclipse raz
  3. zresetuj Gatekeeper do bardziej rygorystycznego poziomu („Mac Store i zidentyfikowani programiści”).

Dzięki temu mogłem uruchomić Davmail, także aplikację Java, po tym, jak Mountain Lion początkowo twierdził, że plik binarny jest uszkodzony (komunikat o błędzie „Aplikacja jest uszkodzona i nie można jej otworzyć”), nawet gdy powrócił na bardziej rygorystyczny poziom.

Inną opcją, jak wspomniano w doskonałej recenzji Johna Siracusa , jest wykonanie następujących czynności z terminalu:

% xattr -d com.apple.quarantine /path/to/Eclipse.app

Ja (jeszcze) osobiście tego nie testowałem, ale John jest solidnym źródłem.


2
Tak, polecenie działa;)
DiogoNeves,

Mogą również działać alternatywne narzędzia do rozpakowywania. Na przykład przy ekstrakcji ekspandera archiwum StuffIt, Eclipse.app można uruchomić bez problemu ...
rec

7

W rzeczywistości wystarczy kliknąć prawym przyciskiem myszy dowolną aplikację, na którą narzeka Gatekeeper, i wybrać „Otwórz”. Otrzymasz ostrzeżenie, ale jeden z przycisków jest „otwarty”. Po wybraniu opcji „otwórz” w oknie dialogowym nigdy więcej nie zobaczysz ostrzeżenia dla tej aplikacji.

Wyjaśnia się to jako wyłączenie określonej aplikacji w często zadawanych pytaniach Gatekeeper firmy Apple:


5

Nie , nie ma konkretnej edytowalnej „listy” dla Gatekeeper. Aplikacje, które są już obecne w twoim systemie, są domyślnie dodawane do „białej listy” Gatekeeper, dlatego działa bez incydentów po aktualizacji do Mountain Lion.

Jedyne opcje, jakie masz, to zmienić preferencje bezpieczeństwa, aby zezwalać na wszystkie aplikacje, lub kliknąć prawym przyciskiem myszy / pobrać nowo pobraną aplikację i wybrać „Otwórz”. Pozwoli ci to ominąć Gatekeepera dla tej aplikacji teraz i zawsze.


Istnieje taka lista: / var / db / SystemPolicy.
chiggsy

0

Tak, istnieje taka lista:

od man spctl

/var/db/SystemPolicy.

Użyj narzędzia spctl, aby dodawać i usuwać elementy z zasad.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.