Czy istnieje sposób na określenie, która aplikacja chce zainstalować Javę?


13

Po aktualizacji do Mountian Lion zarówno na moim MacBooku Air, jak i na MacBooku mojej żony, otrzymałem monit z prośbą o zainstalowanie Java (nie dostałem tego na moim iMacu).

Zastanawiałem się, co spowodowało to wydarzenie, aby poprosić o Javę. Czy to dlatego, że wcześniej działało środowisko wykonawcze Java? Nie pamiętam instalacji jednego (i nie jestem pewien, dlaczego mój Air miałby o to pytać, ale nie mój iMac, wiele innych rzeczy jest zainstalowanych na moim iMac).

Jak mogę dowiedzieć się, co to spowodowało? Jak mogę usunąć środowisko wykonawcze, jeśli było tam starsze, a teraz niezgodne?

Czy jest też miejsce, w którym mogła być starsza maszyna JVM, i gdzie ją zobaczyła i postanowiła mnie o to poprosić? Jeśli tak, pomogłoby mi to wyśledzić powiadomienie, ale także usunąć je z mojego komputera.


Chciałbym również poznać odpowiedź na to pytanie. Jeden z naszych komputerów Mac stale wyświetla monit w języku Java i chciałbym wiedzieć, która aplikacja jest odpowiedzialna przed (niechętnie) zaakceptowaniem instalacji.
Greg W

Powiązane, to polecenie terminala będzie szukać aplikacji, które mają komponent Java. Używam go, aby zdecydować, czy odinstalować Javę:find /Applications -type f -name *.jar
Alesh Houdek

Odpowiedzi:


6

Zrobiłem więcej badań i w końcu odkryłem kilka rzeczy:

  • Mam zainstalowane zdalne oprogramowanie Logitech, a podczas jego uruchamiania wyświetla się monit, ale nieco inny. Wiem, że mam zainstalowanych kilka aplikacji Java, ale działo się tak, gdy coś nie uruchomiłem
  • Mój rzeczywisty błąd związany był z częścią czatu na Facebooku, którą zainstalowałem jakiś czas temu, której nigdy nie instalowałem na swoim komputerze iMac. Nazwano go „com.facebook.videochat. [Nazwa użytkownika] .plist” i znajdował się w moim katalogu ~ / Library / LaunchAgents.
  • Właściwie natknąłem się na to pytanie (zadane po moim), gdy szukałem jedynej informacji Java, którą znalazłem Console.app:

    31.08.12 18:44: 23.606 PM Pobierz komponenty Java [7588]: com.apple.message.domain: com.apple.java.usage2.DownloadOnDemand.complete com.apple.message.result: awaria com.apple. message.signature: install_canceled com.apple.message.domain.version: 12A269

  • Zalecałbym najpierw sprawdzenie katalogu ~ / Library / LaunchAgents, a możesz łatwo grepować dla java, wykonując: cd ~/Library/LaunchAgentsa potem grep -i "java" *.*. Wyszukuje słowo java (bez rozróżniania wielkości liter) we wszystkich plikach w tym katalogu. Tam znalazłem odniesienie do listy filmów na Facebooku.

0

Oparłem się instalacji Java na podstawie monitu podczas uruchamiania, więc mogłem sprawdzić, czy otrzymam podobny monit podczas otwierania określonej aplikacji. Dla mnie rzeczywiste zdarzenie minęło szybko, gdy byłem pochłonięty pracą, ale wydaje się, że zostało wywołane przez Adobe CS5 InDesign (lub jakąś powiązaną aplikację używaną przez CS5).


Chyba nie mam zainstalowanych żadnych produktów Adobe.
jmlumpkin
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.