Czy Centrum powiadomień ma skróty klawiaturowe?


14

Czy są jakieś skróty klawiaturowe do sterowania Centrum powiadomień w systemie OS X Mountain Lion? Szczególnie interesujący jest skrót odpowiadający Click to Tweetprzyciskowi, który pojawia się w górnej części Centrum powiadomień (gdy wybrana jest wymagana opcja w panelu Ustawienia powiadomień), ale jeśli zdarza się, że ma inne skróty (zdefiniowane lub zdefiniowane w Preferencjach systemowych - Nie widziałem żadnych) te też byłyby przydatne.


Co „kliknij, aby ćwierkać” ma wspólnego z Centrum powiadomień?
Daniel

System Preferences -> Notifications -> Share Button -> Check "Show share button in Notification Center"powoduje, że przycisk z tą etykietą pojawia się u góry NC. Zgadzam się, że to dziwne miejsce na umieszczenie tego przycisku, ale nie jestem szalony: tam jest. :)
Dan J

Curiouser i curiouser… Nie mam tej opcji w Preferencjach systemowych. Ale w aplikacji Centrum powiadomień rzeczywiście jest share_twitter.tiff.
Daniel

1
Uważam, że musisz mieć skonfigurowane co najmniej jedno konto na Twitterze pod System Preferences -> Mail, Contacts & Calendars(inną nieintuicyjną lokalizacją ... domyślam się, że nie ma doskonałego miejsca do wtłoczenia Twittera do OS X: P), aby opcja pojawiła się w ustawieniach powiadomień.
Dan J

1
Łał. To jest zupełnie dziwne.
Daniel

Odpowiedzi:


9

Istnieje konfigurowalny skrót klawiaturowy, aby otworzyć Centrum powiadomień:

Poza tym wydaje się, że nie można skonfigurować żadnych skrótów klawiaturowych. Najbliższe, co mogłem uzyskać, to odkrycie, że możesz ustawić Centrum powiadomień jako akcję dla gorącego rogu. Jeśli chcesz to zrobić po naciśnięciu klawisza, możesz spróbować połączyć to z AppleScript (jak w tym poście ).


2
Dzięki za wskazówkę. Zastanawiam się, dlaczego jabłko nie przypisało standardowego skrótu.
ra170

Niepotrzebne. Prawie każdy ma urządzenie wielodotykowe, a jeśli ci się to nie spodoba, będziesz wiedział, jak samodzielnie ustawić skrót
Alexander - Przywróć Monikę

Myślę, że to nieuzasadnione założenie, @XAleXOwnZX. Być może zdecydowana większość. "Prawie wszyscy?" może nie. Podobnie jak automatyczne oczekiwanie wiedzy na temat ustawiania skrótu, klawiatury, skrótu lub w inny sposób.
Jason Salaz,

9

Prawidłowa odpowiedź na to pytanie brzmi „nie”. Ale to nie jest bardzo satysfakcjonująca odpowiedź. Jeśli więc zdecydujesz się korzystać ze skrótów klawiaturowych dla Kliknij, aby ćwierkać w Centrum powiadomień, możesz to zrobić:

Ostrzeżenie: jest to kompletny i kompletny hack, ale wydaje się, że możesz (na razie; może się to łatwo zepsuć) uruchomić przycisk Tweet poprzez bardzo delikatne użycie skryptów interfejsu użytkownika.

 • Utwórz usługę Automator.

 • Daj mu jedną akcję: uruchom AppleScript

 • Oto skrypt:

  tell application "System Events"
    tell process "Notification Center"
      click menu bar item 1 of menu bar 1
      click button 1 of UI element 1 of row 2 of table 1 of scroll area 1 of window "window"
      keystroke "Whatever text you want as your default tweet"
    end tell
  end tell
  
 • Zapisz usługę (oczywiście zmodyfikuj ją z mojego przykładu), przypisz ją do klawisza w Preferencjach systemowych i voila: masz skrót klawiaturowy… dopóki Centrum powiadomień nie zostanie przestawione i przycisk 1 elementu interfejsu użytkownika 1 w wierszu 2 tabeli 1 w obszar przewijania 1 okna „okno” nie jest już przyciskiem Tweeta.

Jeśli to wygląda na zawiłe, to dlatego, że tak jest. Jeśli nie chcesz tego używać, nie obwiniam cię i możesz polegać na odpowiedzi „nie, nie ma skrótów klawiaturowych”.


5
Hah! To przerażająco kruche rozwiązanie, ale podziwiam twoją kreatywność. :)
Dan J

4

Chociaż nie działa w przypadku „kliknij, aby ćwierkać”, w rzeczywistości istnieją trzy skróty klawiaturowe, które działają z Centrum powiadomień. Są , i return. W połączeniu z możliwością przypisania skrótu klawiaturowego do otwierania Centrum wiadomości, na normalne wiadomości można reagować przy użyciu samej klawiatury. Jednak przycisk Udostępnij i przełącznik wyciszenia wydają się nie reagować na te dane wejściowe.


6
Chciałbym dodać, że CMD + Shift + D wysyła tweet po wprowadzeniu tekstu do arkusza.
GhostLyrics,

2

Oto co robię:

 • Mam ustawiony skrót, aby otworzyć Centrum powiadomień. Jest to odwzorowane na F13, jak opisano w innych odpowiedziach.
 • Mam również włączony klawisz tab, aby przenosić fokus klawiatury między „wszystkimi kontrolkami”: Zrzut ekranu

  1. Naciśnij F13, aby otworzyć NC.
  2. Naciśnij klawisz tab dwa razy, aż „kliknij, aby ćwierkać” zostanie podświetlone na niebiesko: zrzut ekranu 2
  3. Naciśnij spację.
  4. Wpisz mój tweet (nie znalazłem sposobu na dodanie lokalizacji bez klikania).
  5. CMD + Shift + D, aby wysłać.

Od tamtej pory odkryłem, że to może być błąd.
Macrod

1

Chociaż nie jest związany z Centrum powiadomień, można to łatwo osiągnąć przy użyciu oficjalnego klienta Twittera dla OS X . Ma opcję konfiguracji dla „Global New Tweet”, która pozwala komponować tweety z kombinacją klawiszy, bez aplikacji Twittera na pierwszym planie.

Zrzut ekranu z preferencjami Twittera


0

Oto alternatywa:

display dialog "Tweet?" default answer "" buttons {"OK"} default button 1
set mytweet to text returned of result

tell application "System Events"
  tell process "Notification Center"
    click menu bar item 1 of menu bar 1
    click button 1 of UI element 1 of row 2 of table 1 of scroll area 1 of window "window"
    keystroke mytweet
    repeat 3 times
      keystroke tab using {control down}
    end repeat
    keystroke space
  end tell
end tell

Nie uważam, że naciśnięcie klawisza Control ma jakikolwiek wpływ - ostatnia spacja z klawiszem wpisuje po prostu literalną spację.
Daniel

Czy w sekcji klawiatury w preferencjach systemowych masz włączoną „pełną kontrolę”?
Ewwis,

0

Jeśli używasz gładzika, pojawia się również nowy gest, aby pokazać / ukryć centrum powiadomień: przeciągnij dwoma palcami od prawej krawędzi gładzika w kierunku jego środka.

To ustawienie można włączyć / wyłączyć w Ustawieniach -> Trackpad.


Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.