Opóźnienie reakcji klawiatury po wybudzeniu z Mountain Lion?


20

Po przejściu na Mountain Lion, teraz kiedy otwieram wieko na moim MacBooku Air 13 "2010, występuje 3-5 sekundowe opóźnienie między włączeniem ekranu a momentem, w którym klawiatura zareaguje na naciśnięcia klawiszy w oknie dialogowym logowania.

Nie zdarzyło mi się to za Lwa.

Czy to znany błąd?


1
Czasami też tego doświadczam na moim MacBooku Pro (siatkówce).
jtbandes

2
Zgłoś to jako błąd na bugreport.apple.com, aby Apple mógł to naprawić (jeśli jeszcze tego nie zrobił).
Mathias Bynens,

Ten błąd wystarczył, aby wyłączyć ochronę hasłem po przebudzeniu dla mojego MacBooka Air.
Daniel

Zdarzyło mi się to również pod rządami Lwa, choć mogło się to pogorszyć. Czy być może włączyłeś FileVault 2 od czasu aktualizacji? Myślę, że Lion mógł zacząć wykazywać ten problem, gdy go włączyłem ...
Dan J

2
Widzę to samo na moim MacAir (2012, 13 "). Zauważyłem, jak ludzie wspomnieli w swoich odpowiedziach poniżej: 1) Jest lepiej, jeśli uruchomisz ponownie. 2) Zwykle jest gorzej po długich cyklach snu ( np. kiedy otwieram go rano)
GradGuy

Odpowiedzi:


12

Chociaż uważam, że Macbooks Air zrobił to przed Mountain Lion, wydaje się, że masz wznowienie ze stanu gotowości . Wszystkie laptopy Mac domyślnie zapisują zawartość pamięci na dysk, gdy są w trybie uśpienia, ale pozostawiają zasilanie pamięci RAM na szybkie wznowienie. Zapisywanie zawartości pamięci na dysku następuje, aby nie stracić danych, jeśli system straci moc.

Jednak w Macbookach Air i Retina Macbooks Pro, które mają wbudowaną pamięć Flash (co Apple odróżnia od 2,5-calowych dysków SSD w Macbooks Pro), aby zareklamować 30-dniowy czas czuwania, po godzinie system wyłącza zasilanie z Pamięć RAM. Jeśli więc śpisz dłużej niż godzinę, w rzeczywistości wznawiasz pracę z dysku. Jest to znacznie szybsze niż na urządzeniu bez dysku SSD, ale wciąż jest zauważalne opóźnienie. Apple nazywa to „gotowością” , a po wznowieniu w zasadzie widzisz nieruchomy obraz ekranu logowania, z którym nie możesz wchodzić w interakcje.

Można wyłączyć tryb gotowości z tym nieobsługiwanym polecenia: sudo pmset -a standby 0. Spowoduje to, że bateria znacznie rozładuje się, gdy system będzie spał, ale znacznie przyspieszy jego wznowienie.

Dokumentacja Apple dotycząca trybu gotowości znajduje się tutaj .


5
+1 To dokładnie opisuje problem, gdy go doświadczam. Warto zrozumieć, że prawdopodobnie nie jest to błąd i jest to po prostu szczegół implementacji (niefortunny: wolałbym mieć ekran „Wznawianie ze stanu gotowości ...” ze wskaźnikiem postępu niż „zamrożone” okno logowania, które mogę ” t interakcji z!)
Dan J

Dan J. Zgadzam się w 100%, że nie ma usprawiedliwienia dla przedstawienia danych wejściowych formularza, z którymi z założenia nie można oddziaływać. To jest ... szalone.
przytula

1

Uważam, że problemy ze snem / budzeniem mogą zachowywać się nieco lepiej po ponownym uruchomieniu. Spróbuj, daj nam znać, czy to pomogło.

Czy zaktualizowałeś również http://support.apple.com/kb/DL1559 ?


Jak już wspomniano, używam MacBooka Air, a nie MacBooka Pro, więc powyższa aktualizacja nie ma zastosowania.
Shawn Yeager

1

Po tym, jak świeżo zainstalowałem ML na moim Macbooku Pro Retina, napotykam to samo opóźnienie 3-5 w gładziku klawiatury, gdy pokrywa jest otwarta i ekran jest włączony. Pamiętaj, że zwykle dzieje się to po długich godzinach snu. Jest inny wątek, który omawia dokładnie ten sam problem tutaj http://forums.macrumors.com/showthread.php?t=1415204 .


Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.