Czy mogę dostosować kolory ANSI w Terminalu bez dodatkowych narzędzi, takich jak SIMBL?


12

Zauważyłem, że kolory w Snow Leopard Terminal.app nie są tak świetne (używając motywu Pro, ale inne motywy są gorsze).

Wydaje się, że nie ma łatwego sposobu na dostosowanie kolorów, a googlowanie pokazało tylko dziwne obejścia obejmujące SIMBL i zmuszanie terminalu do 32-bit.

Czy nadal tak jest, czy jest sposób na zmianę kolorów w Terminal.app Snow Leopard? Moja powłoka to Zsh, a nie bash, jeśli to robi różnicę.

Wyjaśnienie: Mam na myśli kolory ANSI, takie jak zielony, czerwony, niebieski itp. Domyślnie terminal wygląda następująco:

Domyślna

Te kolory nie są świetne, chcę, żeby wyglądały tak:

Chcę te kolory

Znalazłem wtyczkę SIMBL / TerminalColours kompatybilną z 64- bitami , ale jeśli mogę uniknąć konieczności używania SIMBL, to byłby mój cel. Wiem, że istnieją alternatywne terminale, takie jak iTerm, ale chcę Terminal.app.


czy jest jakiś powód, dla którego dostosowanie kolorów w preferencjach nie działa dla Ciebie?
Robert S Ciaccio

@calavera po prostu nie mają potrzebnej opcji. Mają tekst, pogrubiony tekst i zaznaczenie, ale chcę mieć kolory ANSI, takie jak zielony, niebieski, czerwony itp.
Michael Stum

3
Dla porównania: Lion to naprawił, kolory ANSI można teraz zdefiniować w Terminal.app.
Michael Stum

1
super, dzięki za aktualizację. prawdopodobnie nadal będzie korzystać z iterm2: P
Robert S. Ciaccio

Odpowiedzi:


4

Terminal.app ma na stałe zapisane w nich kolory. Metody wewnętrzne, takie jak +[NSColor(Terminal) vtRedColor]użycie na stałe stałych zmiennoprzecinkowych do ustawiania kolorów.

Jak zauważyłeś, istnieją wtyczki SIMBL, które mogą to załatać, ale zauważyłeś już ich obecne ograniczenia. SIMBL został zaktualizowany do obsługi aplikacji 64-bitowych, dlatego należy skontaktować się z autorami wtyczek, aby poprosić o ich przebudowanie w celu obsługi wersji 64-bitowej. Do rozważenia jest także inna wtyczka SIMBL .

Jedyną inną opcją dla Terminal.app jest napisanie prośby o dodanie funkcji na http://bugreport.apple.com i mam nadzieję, że ktoś w Apple będzie zachęcany, aby dodać personalizację kolorów do Terminal.app dla Lion.


„Jedyną inną opcją dla Terminal.app jest napisanie prośby o dodanie funkcji na stronie bugreport.apple.com i mam nadzieję, że ktoś w Apple zachęci się do dodania dostosowywania kolorów do Terminal.app dla Lion”. Kontynuacja: I tak się stało.
Chris Page

Dobra robota Chris. :-)
omhmics

3

Począwszy od systemu Mac OS X Lion 10.7, szesnaście kolorów ANSI można dostosować w preferencjach terminalu.

Terminal> Preferencje> Ustawienia> [profil]> Tekst> Kolory ANSI

Preferencje kolorów terminalu ANSI

Po wskazaniu jednego z elementów sterujących kolorem wyświetlana jest nazwa i numer koloru ANSI jako odniesienie.

Podczas edycji koloru ANSI na panelu kolorów znajduje się przycisk do resetowania poszczególnych kolorów ANSI z powrotem do wartości domyślnych:

Panel kolorów terminalu ANSI

Kilka wskazówek na temat panelu preferencji Ustawienia:

  • Podobnie jak w przypadku większości Ustawień, możesz wybrać więcej niż jeden profil na raz (np. Shift lub Command + kliknięcie, lub wybierz Edycja> Wybierz wszystko ) i zmienić kolory dla wszystkich z nich jednocześnie.

  • Panel preferencji Ustawienia obsługuje Cofnij (i Ponów), dzięki czemu możesz wypróbować zmianę (lub kilka zmian) i przywrócić zmiany, których nie lubisz.


1

Kody specjalne ANSI mogą robić, co chcesz. Nie są teraz tak popularne, jak wtedy, gdy wszyscy pracowali w terminalu przez modem, ale nadal działają w Terminalu i iTerm i tym podobnych. Nie zdziwiłbym się, gdy zobaczyłem, że Terminal używa ich za kulisami do kontrolowania kolorów.

Warto zajrzeć na magiczną stronę IBM Monituj . Kody ANSI powinny umożliwiać dostosowanie kolorów, jeśli zaczynasz od podstawowego profilu terminala.

Wikipedia ma dodatkowe informacje na temat kodu ucieczkowego ANSI .


1
Problemem nie był faktyczny kod ucieczki, ale to, jak interpretował je Terminal.app. Przed Lionem nie można było zmienić wyglądu kolorów.
Michael Stum
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.