Jak mogę wyłączyć opóźnienie + minimalną odległość podczas usuwania ikon z Docku, przeciągając w Mountain Lion?


10

Jak wszyscy wiemy, ikony Docka można usunąć, po prostu klikając je i wyciągając z Docka. Gdy tylko pojawi się animacja „puchatek”, możesz zwolnić przycisk myszy, aby usunąć ikonę.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Wygląda na to, że w Mountain Lion jest trochę opóźnienia i minimalna odległość wymagana pomiędzy rozpoczęciem przeciągania i pojawieniem się animacji „puchatek”, tj. Kiedy możesz zwolnić przycisk myszy, aby usunąć ikonę. Jeśli zwolnisz przycisk myszy, zanim pojawi się animacja „puchatek”, ikona nie zostanie usunięta z Docku. Jeśli nie przeciągniesz ikony wystarczająco daleko od Docka, animacja „kupa” w ogóle się nie pojawi i ponownie ikona nie zostanie usunięta z Docku po zwolnieniu przycisku myszy.

Czy istnieje ukryte ustawienie ( defaults writestyl) lub jakiś inny sposób wyłączenia tego opóźnienia i / lub ustawienia minimalnej odległości?


2
Szczere pytanie: jak często wyciągasz rzeczy z Docka? Czy to naprawdę wpłynie na codzienne korzystanie z komputera?
jtbandes

8
@ jtbandes Wpływa głównie na to, ile czasu zajmuje mi skonfigurowanie komputera Mac po czystej instalacji OS X. Więc nie, to tak naprawdę nie wpływa na moje codzienne korzystanie z komputera - ale to nie powstrzymuje mnie od chęci powrotu do starego zachowania.
Mathias Bynens

1
Nie znalazłem niczego w gdb i stringsnie można go używać z plikiem wykonywalnym Docka. Nawet jeśli istnieje preferencja, jest mało prawdopodobne, aby została odkryta, chyba że istnieją inne sposoby wyszukiwania ukrytych preferencji, które zostały przeoczone.
Lri

1
Byłem w stanie uzyskać ciągi Docka za pomocą strings Dock.app/Contents/MacOS/Dock, ale nic przydatnego. Oto bardzo obszerna lista domyślnych poleceń: github.com/mathiasbynens/dotfiles/blob/master/.osx, ale nie mogłem tam znaleźć niczego związanego z twoim pytaniem.
Ricardo Sanchez-Saez

3
@rsanchezsaez Hah, to moja kolekcja, do której właśnie
linkujesz

Odpowiedzi:


2

Nawet jeśli była ukryta preferencja, przynajmniej nie byłem w stanie jej znaleźć. Jeśli ktoś zna inne sposoby wyszukiwania ukrytych preferencji, opublikuj odpowiedź na temat Jak odkryć więcej domyślnych poprawek w OS X? .

stringsnie można go używać z plikami binarnymi kilku aplikacji, takich jak Dock, Finder, Safari lub Transmit. Zgodnie z odpowiedzią na pytanie Dlaczego plik wykonywalny Docka nie dostarcza żadnych użytecznych ciągów, w przeciwieństwie do innych aplikacji OS X? , mogą być zaszyfrowane przez Dont Steal Mac OS X.kext.

Nie znalazłem też nic z gdb ani przez uruchamianie ciągów w plikach binarnych frameworka . Inni mogą jednak dać obu tym szansę.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.