Alerty znikające - Centrum powiadomień nie działa zgodnie z ustawieniami preferencji


15

Próbuję zrozumieć, jak sprawić, by Powiadomienia działały poprawnie w Mountain Lion. Rozumiem wszystkie pojęcia dotyczące ich włączania i konfigurowania itp., Ale nie wydaje się, aby działały w sposób reklamowany.

Użyję Safari jako mojego przykładu tutaj:

Mam następujące preferencje ustawione zarówno w Preferencjach systemowych, jak i na karcie Preferencje powiadomień Safari:

Sys Prefs

Safari Prefs

Jak widać, ustawiłem styl alertu tak, aby każdy alert pozostawał na ekranie aż do odrzucenia, a ostatnie 5 alarmów powinno pozostać, chyba że zostanie odrzuconych w „zasobniku” centrum powiadomień.

Teraz, gdy uruchamiam alerty (i w tym celu włączam alerty na pulpicie w Zapytaj w innym pokoju czatu i nakłaniam ludzi do pingowania mojego imienia), otrzymuję wiele dziwnych zachowań.

Czasami, gdy otrzymuję alerty, widzę, że pojawiają się zarówno w prawym górnym rogu, jak i na „tacy”, ale jeśli je zignoruję, nie tylko znikną automatycznie (nie powinny, nie używam alertów banerowych) ), ale następnie usuwają się z tacy bez żadnego działania z mojej strony.

Innym razem powiadomienia nie wyświetlają się i pojawiają się tylko w Centrum powiadomień bez wyskakiwania poprawnie - myślę, że dzieje się tak w przypadku zminimalizowanego Safari.

Zmieniłem je na typ banera iz powrotem, i bez zmian. Ale wygląda na to, że działa dobrze w Mail, alerty (ustawione w tym przypadku jako Banery), znikają, kiedy powinny, ale ostatnie 5 pozostaje w zasobniku zgodnie z oczekiwaniami, ale nie mogę pozwolić, aby ktoś pozostał w zasobniku dla Safari w ogóle. Przetestowałem również powiadomienia za pośrednictwem Twittera i Wiadomości, ze stylami banerów i alertów, i wszystkie wydają się działać normalnie.

Zrobiłem następujące zrzuty ekranu, które pokazują, że powiadomienia w stylu alertów po prostu znikają bez żadnego potwierdzenia w Centrum powiadomień, a także takie, które pokazują, że w ogóle się nie wyświetlają:


http://www.youtube.com/watch?v=SUiR3cFrEw4&feature=youtube_gdata_player

http://www.youtube.com/watch?v=89q5r6OpThM&feature=youtube_gdata_player


Czy ktoś wie, czy to jest Safari, czy błąd NC? Jakieś inne aplikacje, które zachowują się w podobny sposób? Jakieś sposoby, aby to „naprawić”?

Dodatkowo: po sprawdzeniu komentarzy i obszernym omówieniu (i testowaniu) na czacie wydaje się, że wiele osób ma podobne problemy. Natknąłem się na ludzi, którzy po prostu nie dostaję kropki, używając tej samej konfiguracji co ja, i użytkownicy Chrome również uzyskują te same wyniki, więc wygląda to na problem NC, a nie Safari. Dodaj swoje problemy, jeśli masz jakieś komentarze, postaram się rozszerzyć pytanie, jeśli zauważę wspólny temat. Nie przeczytałem jeszcze niczego, co wskazywałoby na to, że jest on szeroko rozpowszechniony, ale anegdotycznie tutaj i na czacie wydaje się, że to nie tylko ja. Następujące odpowiedzi zostały usunięte z powodu bycia „ja też”, ale pokazują, że inni mają te same problemy:


Widzę dokładnie to samo w / safari i Gmaila. alerty wyskakują poprawnie i widzę powiadomienie wyświetlane w centrum powiadomień. Ale gdy tylko ostrzeżenie „bańka” zniknie, element zostanie usunięty z centrum powiadomień. Jeśli otworzę aplikację pocztową i skonfiguruję konto Gmail, te powiadomienia e-mail będą wyświetlane w centrum powiadomień w porządku.

odpowiedział 26 lipca o 15:03

JDR


o odpowiedz Jestem afriad, ale mam ten sam problem z pocztą i Notificaiton Center. Moje e-maile i Gmail (wcześniej MobileMe) i Gmail nie generują powiadomień.

Wydaje się jednak, że NC działa z moimi elementami iCalendar i aktualizacją App Store.

odpowiedział 27 lipca o 8:13

Sam


Nie otrzymuję żadnych powiadomień. Ani wyskakujące okienka, ani w centrum powiadomień. Dodałem oba moje konta Hotmail i Gmail w ustawieniach poczty, skonfigurowałem ustawienia powiadomień, wysłałem testowe wiadomości e-mail z innych kont i nic. Nie jestem pewien, czy brakuje mi czegoś prostego lub jest to problem z nowym systemem operacyjnym. Czy ktoś jeszcze ma ten problem? Rozwiązanie ktoś?

odpowiedział 26 lipca o 22:27

Lew w SDCzy jesteś w Safari, gdy otrzymujesz powiadomienia, czy jesteś w innej aplikacji? Jeśli korzystasz z Safari lub aktualnie znajdujesz się na stronie, gdy otrzymasz alerty, które mogą być przyczyną, dla której nie zostają. Podobnie jak w przypadku poczty, gdy otrzymujesz wiadomość e-mail w systemie iOS, ponieważ Twoja wiadomość e-mail i oczywiście widzi nowe wiadomości, które zostały do ​​Ciebie wysłane, nie musi przechowywać jej w NC. Proszę nas poinformować.
de_an777

Po prostu spróbowałem, poprosiłem kogoś, aby utworzył ładunek, zminimalizował Safari, otworzył pocztę i czekał z aktywnym oknem Mail. Te same wyniki.
farsz

Mam dokładnie te same problemy z powiadomieniami Gmaila. Za każdym razem, gdy otrzymuję wiadomość e-mail, pojawia się okienko wyskakujące, ale w Centrum powiadomień nie pozostają żadne powiadomienia, niezależnie od tego, ile „ostatnich elementów” chcę mieć w Centrum powiadomień lub jaki powinien być styl alertu.
mouser

Odpowiedzi:


8

Jestem programistą Mac OS X i właśnie zakończyłem dodawanie obsługi Centrum powiadomień do mojej aplikacji. Oto, co warto:

  • Domyślnie powiadomienia (alerty) NIE są wyświetlane, jeśli aplikacja jest już na pierwszym planie (wyjaśnia to, dlaczego alerty czasami się nie wyświetlają, a powiadomienia są wyświetlane tylko w Centrum powiadomień). To zależy od danych aplikacji do nadpisania i nie jest to bardzo proste, więc oczekuj, że większość aplikacji nie będzie wyświetlać powiadomień, gdy są aktywne. Moim zdaniem jest to bardzo denerwujące.
  • Aplikacja po wysłaniu powiadomienia nadal ma dużą kontrolę nad danym powiadomieniem. Może usunąć go z ekranu w dowolnym momencie, niezależnie od ustawień. Zasadniczo, jeśli Safari z jakiegoś powodu zostało ustawione do usuwania powiadomień po X sekundach, zrobi to, twoje ustawienia nie mają znaczenia.

Nie mam pojęcia, czy jest to błąd w Safari, Centrum powiadomień, czy w obu. Jestem jednak całkiem pewien, że nic nie można zrobić z drugim problemem (może być ukryte ustawienie domyślne dla pierwszego, ale o tym nie słyszałem). Sprawdziłem specyfikację interfejsu API WebKit, aby upewnić się, że nie robią tego poszczególne witryny, i możesz wykluczyć witryny z listy podejrzanych, ponieważ nie mają żadnej kontroli nad powiadomieniami.

Chyba będziemy musieli poczekać i sprawdzić, czy Apple rozwiąże ten problem w następnej wersji poprawki błędów (10.9). Wygląda jednak na to, że brak wyświetlania powiadomień, gdy aplikacja znajduje się na pierwszym planie, jest „funkcją”, więc nie miej nadziei.


Wydaje się, że jest wiele do nauczenia, nie oczekuję lepszej odpowiedzi, więc dziękuję za poświęcenie czasu na jej przeliterowanie z perspektywy użytkownika.
faszerowanie
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.