Zamienny czytnik RSS dla Mountain Lion, zintegrowany z Centrum powiadomień?


9

Szukam rekomendacji dla zamiennego czytnika RSS dla Mountain Lion. Używałem kanałów RSS w Mail.app do pół-ważnych alertów, takich jak ogłoszenia serwisowe z mojego hosta lub nowe posty na rzadko aktualizowanych blogach. Nie chcę ani nie potrzebuję pełnego dedykowanego „czytnika wiadomości”. Okazjonalne wiadomości w mojej skrzynce odbiorczej były idealne.

Czy istnieje dobry, niedrogi czytnik RSS, którego nie muszę sprawdzać osobno, ale który zapewnia mi aktualność w przypadku takich sporadycznych aktualizacji RSS? Najlepiej zintegrowany z Centrum powiadomień, co miałoby sens.

Odpowiedzi:


4

Po pierwsze, aby zintegrować się z Notification Center, aplikacja musi zostać zakupiona w App Store. Mogą z niego korzystać tylko aplikacje App Store (tak samo jak większość funkcji iCloud). Twoje wyszukiwanie musi się tam rozpocząć.

2 bardzo popularne czytniki RSS to Reeder i NewsNetWire. O ile wiem, nie aktualizowano też, aby korzystać z Centrum powiadomień, ale na pewno niektóre z nich będą.

Jest prawdopodobne, że jeśli znajdziesz czytnik RSS, który używał Growl jako metody powiadamiania, zostanie on zmodyfikowany na czas, aby zamiast tego użyć Centrum powiadomień, ale jest tak wiele czytników RSS (szczególnie na iOS, być może mniej na Mac App Store), że nie mogę teraz nazwać konkretnej aplikacji.

Szybkie wyszukiwanie „powiadomienia rss” nie daje żadnych wyników, ale „rss growl” daje 3 trafienia (zauważ, że dla tych, którzy nie są świadomi, Growl jest w rzeczywistości narzędziem strony trzeciej, które zrobiło to, co Centrum powiadomień zrobi już od lat, i wiele aplikacji już go obsługuje):

http://itunes.apple.com/gb/app/cappuccino/id492594411?mt=12

http://itunes.apple.com/gb/app/monotony/id533978766?mt=12

http://itunes.apple.com/gb/app/feeds/id458374415?mt=12

Fakt, że te 3 już obsługują niektóre formy powiadomień może będą wskazywać, że będą jednymi z pierwszych, którzy będą obsługiwać Centrum powiadomień OS X 10.8.

Jest jednak inny sposób:

W przypadku tych aplikacji (nie tylko RSS), które używają Growl, mówi się, że Growl przekształci się w rodzaj pomostu między Centrum powiadomień i aplikacjami innych niż MAS, ponieważ znajduje się on w samym MAS i jako taki może instalować powiadomienia w zasobniku i może również odpytywać inne aplikacje o powiadomienia Growl i po prostu przekazywać je bez formalnej aplikacji, która potrzebuje wiedzieć o Notification Center. Widzieć to wpis na blogu w celu uzyskania informacji.

Tak się jeszcze nie stało, chociaż istnieje już aplikacja do połączenia między Growl and Notification Center o nazwie HISS (patrz tutaj http://9to5mac.com/2012/07/25/put-growl-in-your-notification-center-with-hiss/ ), który zamiast tego wyrzuci wszelkie uprawnione powiadomienia do NC, chociaż jest to bardzo Beta, i szczerze mówiąc zostanie zastąpiony, gdy tylko Growl dostanie swój własny akt, ale przynajmniej jest dostępny teraz .

Jako taki możesz być w stanie przetoczyć swój własny tymczasowy bodge za pomocą kombinacji czytnika RSS, jak sugerowano powyżej, który obsługuje Growl, instalowanie i używanie Growl, instalowanie Hissa, aby przekazywać powiadomienia Growl do Centrum powiadomień ...


Oczywiście, nie potrzebujesz aplikacji z App Store, jeśli HISS może to zrobić. Mimo to nadal potrzebujesz wsparcia aplikacji dla Centrum powiadomień, które prawdopodobnie pojawi się wkrótce w większej liczbie aplikacji.
leberwurstsaft

Jest to niejasne, gdy ogłoszono, że tylko aplikacje MAS będą miały do ​​nich dostęp NC. Zobacz pierwszą reakcję Grown Devs tutaj ( growl.posterous.com/… ) „Naszym zdaniem z raportów prasowych w tym momencie jest to, że Centrum powiadomień jest dostępne tylko dla aplikacji z Mac App Store”, a ja nie jestem w 100% pewien, czy to po prostu nie jest prawdą, czy też HISS działa tylko z wersja Mowl Growl. Tak czy inaczej, jeśli twoja aplikacja obsługuje Growl, wkrótce będzie również poprawnie obsługiwać NC bez konieczności aktualizacji. HISS to poprawka na czas.
stuffe

Dzięki. Monotonia wygląda bardzo obiecująco. Autor stany w weekend będzie pracował nad integracją NC, w przeciwnym razie robi dokładnie to, czego chcę.
deceze

BTW, lokalne powiadomienia są całkowicie możliwe dzięki lokalnemu interfejsowi API i nie wymagają aplikacji do przechodzenia przez App Store. Wymagają tego tylko powiadomienia iCloud.
deceze

Ach, to chyba jest zamieszanie. Dzięki.
stuffe

1

Caffeinated to jedyna aplikacja rss, o której wiem, że używa centrum powiadomień.0

Próbować LuckNews - jego darmowy i nie używający Google Reader API, który Google ogłosił, odejdzie w lipcu. Obsługuje powiadomienia i wiele więcej.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.