Co to jest asystent?


10

Od czasu uaktualnienia do systemu OS X Mountain Lion i zainstalowania systemu OS X Server wciąż otrzymuję monity o podanie hasła pęku kluczy z procesu o nazwie assistantd. Jestem prawie pewien, że jest to proces OS X, ale nie chcę udzielać dostępu do mojego pęku kluczy dowolnemu procesowi.

Więc moje ostateczne pytanie brzmi: czy ktoś wie, co to assistantdjest i dlaczego potrzebuje dostępu do mojego pęku kluczy?


Jeśli szukasz za pomocą mdfind, zobaczysz, że jest w /System/Library/PrivateFrameworks/AssistantServices.framework/. Zobacz także lew górski - demony lub inne procesy odpowiedzialne za dyktowanie w 10.8? - Zapytaj inaczej .
Lri

Odpowiedzi:


6

Według tej strony, ciągły przekrój asystentów nagłówków - Przydatny dla modów Siri , wydaje się, że assistantdjest powiązany z funkcjonalnością Siri w iOS.

Biorąc to pod uwagę, podejrzewam, że assistantdMac OS X jest związany z nową funkcją dyktowania. Dyktowanie w systemie Mac OS X 10.8 wykorzystuje Kontakty i inne dane osobowe w celu zwiększenia dokładności; uzyskanie dostępu do tych informacji wyjaśniałoby potrzebę dostępu do pęku kluczy.


1
Nie do końca. Pobieranie kontaktów nie wymaga dostępu do pęku kluczy. To oddzielny interfejs API.
bot47

@MaxRied czy mógłbyś rozwinąć to, co masz na myśli, mówiąc, że jesteś oddzielnym API? Dostęp do pęku kluczy może być wymagany do celów innych niż przechowywanie haseł; być może demon wymaga dowodu, że ma odpowiednie uprawnienia do żądanych informacji.
Graham Miln

0

Ma on wspierać funkcję mowy. Domyślnie dyktowanie jest uruchamiane po dwukrotnym naciśnięciu przycisku fn.


0

Jeśli masz problemy z zamknięciem wyskakującego okienka i się go pozbyć, powinieneś otworzyć Wyszukiwanie Spotlight - Napisz Monitor aktywności - otwórz go - po otwarciu programu na górze kliknij „Dysk” i wyszukaj asystenta lub konta (prawie to samo) kliknij dwukrotnie, a po zakończeniu pojawi się wyskakujące okienko. Spójrz w dół w wyskakującym oknie i kliknij zamknij i wymuś zamknięcie.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.