Jak ukryć przycisk Centrum powiadomień w Mountain Lion?


17

Używam Mountain Lion.

Jedyną zaletą (dla mnie) nad gestem jest to, że Option+ kliknięcie przycisku włącza / wyłącza wyświetlanie alertów i banerów (przełącza przełącznik w centrum powiadomień).

Czy istnieje sposób na ukrycie przycisku na pasku stanu, który otwiera centrum powiadomień?Mam nadzieję, że odpowiedź na twoje pytanie rozwiąże również mój problem, ale nie mam nadziei, że już tam jest. Aby to wyjaśnić, chcesz wyłączyć przycisk bez całkowitego wyłączania Centrum powiadomień, prawda?
Daniel

@DanielLawson poprawnie, przycisk wydaje się raczej zbyteczny z tak ładnym gestem, aby go otworzyć.
penguinrob,

Co mam zrobić z nagrodą? Nie ma odpowiedzi, która tak naprawdę na to odpowiada ... ale z jakiegoś powodu niektórzy głosowali powyżej limitu 2 głosów, więc dostaną nagrodę, nawet jeśli nie odpowie na pytanie.
houbysoft

@houbysoft Nie jestem pewien; nie ma sposobu, aby przedłużyć nagrodę, prawda? Gdyby ktoś wymyślił, w jaki sposób barman ukrywa ikonę, i napisałby to w prostym skrypcie, byłoby to idealne.
penguinrob,

Odpowiedzi:


6

Wczoraj miałem ten sam problem i znalazłem to narzędzie o nazwie Barman . Jest to płatne oprogramowanie.

Na moim komputerze Mac z systemem Mountain Lion ikona zniknęła, ale pozostała inna funkcja powiadomień.


1
Po prostu sam to wypróbowałem i mogłem tylko ukryć wszystkie elementy paska menu oprócz ikony Centrum powiadomień (Spotlight, Zegar, WiFi itp.).
rickster

@ Rickster Widzę ikonę tylko przez sekundę po ponownym uruchomieniu. jak tylko Macbartender się skończy. Przejdź ponownie do konfiguracji i może opublikuj informacje o swojej konfiguracji.
Jan

Nie udało mi się też usunąć Centrum powiadomień. Zdecydowanie nie mogłem zmusić go do opuszczenia Spotlight i ukrycia Centrum powiadomień, czego chciałem.
Daniel

1
Aby to zaktualizować, Bartender osiągnął status v1.x i nie jest już wersją beta. Ma 15 USD i działa z wszystkimi reklamowanymi ikonami systemu. Właśnie teraz - no cóż, 5 minut temu - zainstalowałem go i użyłem do ukrycia ikon Centrum powiadomień, Bluetooth i Wi-Fi. (Centrum powiadomień całkowicie ukryte, a BT / WiFi przeniosło się do „Baru barmana”.)
Bryson,

1
Mogę potwierdzić, że wersja próbna Bartendera działa, ale nie chcę płacić tyle, aby usunąć jedną ikonę :) nadal szukam darmowego / lepszego rozwiązania.
FLY

3

Niestety nie możemy jeszcze usunąć ikony bez całkowitego wyłączenia Centrum powiadomień.

Jeśli chcesz kontynuować, ta procedura wymaga krótkiego wyłączenia odpowiedzialności.

Ostrzeżenie:
wiąże się to z włamaniem do folderu systemowego; wykonaj odpowiednie kopie zapasowe i zachowaj ostrożność!

Idź do /System/Library/CoreServicesi wybierz Notification Center.app. Naciśnij, Iaby uzyskać informacje. Kliknij ikonę Zablokuj na dole ekranu, aby odblokować ustawienia (pojawi się monit o podanie hasła). W części Udostępnianie i uprawnienia w okienku kliknij znak plus. Dodaj swoje konto jako specjalny użytkownik, a następnie ustaw dla siebie kolumnę Uprawnienia na Odczyt i zapis. Następnie w polu Nazwa i rozszerzenie dodaj literę xna początku nazwy pliku, odrzucając wszelkie ostrzeżenia, które system wyrzuci na twój sposób.

Uruchom ponownie system.

Jeśli nie chcesz zrestartować komputera, możesz użyć Terminal.app, który można znaleźć pod /Applications/Utilities/Terminal.app. Wpisz killall NotificationCenteri naciśnij enter. To kończy proces NotificationCenter.

Pamiętaj, że eliminuje to ikonę, ale także całą funkcjonalność Centrum powiadomień.


2
Wciąż chcę centrum powiadomień, tylko bez przycisku, ale dziękuję za badania w tej sprawie!
penguinrob,

Postępując zgodnie z instrukcjami, pojawi się błąd uniemożliwiający usunięcie otwartego pliku programu. Czy może zrestartowałeś się, a następnie wyrzuciłeś plik?
bmike

@bike: wypróbowałeś moje rozwiązanie?
Matt

@matt - Nie można przeciągnąć ikony poza pasek i nikt nie opisał pełnego sposobu nawet na usunięcie uruchomionej aplikacji. Jestem pewien, że istnieje komenda launchctl, aby zwolnić zadanie Centrum powiadomień, aby można je było usunąć, ale znowu to zabija usługę - nie tylko ikonę interfejsu użytkownika.
bmike

1
@matt - zawsze lepiej jest edytować dokładną odpowiedź - ale masz nową odpowiedź, jeśli masz coś krótkiego, przetestowanego i to działa ;-) (I przez prace - tak naprawdę nie wyłącza funkcji). Być może mamy odpowiedzi na inne pytanie - jak usunąć wszystkie powiadomienia, a większość z nich powinna się tam przenieść ...
bmike

-5

Przytrzymanie klawisza Command, a następnie kliknięcie i przeciągnięcie paska menu całkowicie działało! To jest świetne. (Chciałem usunąć moją nazwę logowania użytkownika z tego miejsca. Wiem, kim jestem i nigdy nie zmieniam użytkowników ... zmarnowane miejsce.) Mogę również potwierdzić, że ten pomysł działa na wszystkie te ikony systemowe tam.


4
Jesteś pewny? Nie mogę usunąć ikony paska menu Centrum powiadomień .
gentmatt

3
To nie działa. Ani ikony Spotlight, ani ikony Centrum powiadomień nie można usunąć za pomocą myszy i dowolnej kombinacji klawiszy modyfikujących. Być może @ kren źle zrozumiał nazwę ikony?
bmike
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.