Jakie funkcje Lion zostaną utracone podczas aktualizacji do Mountain Lion?


Odpowiedzi:


14

Oczywiście. Podczas dodawania funkcji zachowanie poprzednich funkcji zmienia się, nie zawsze na lepsze.

Jeśli znajdziesz funkcje, które były obecne w Lion, ale których brakuje w Mountain Lion, edytuj tę odpowiedź, aby dodać swój wkład do tej listy.

 • Mountain Lion upuszcza obsługę niektórych modeli komputerów Mac obsługiwanych przez Lion.

 • Kliknięcie w prawym górnym rogu nie powoduje już włączenia Spotlight (ikona paska menu Spotlight jest nadal obecna, obok nowej ikony Centrum powiadomień).

 • Wskaźnik baterii w pasku menu nie będzie już pokazywał pozostałego czasu .

 • X11.app jest dołączony, ale sama aplikacja nie zapewnia już funkcji X11. Gdy użytkownik po raz pierwszy uruchamia X11.app - lub aplikację wymagającą X11 - dialog prowadzi użytkownika do artykułu Apple HT5293 na temat XQuartz , który zapewnia tę funkcjonalność.

 • Wsparcie dla Mail.app i Safari.app dla kanałów RSS.


Odnośnie do niektórych punktów - szczególnie tych, które mogą wygenerować komentarz - pożądana może być osobna odpowiedź.
Graham Perrin

Co do RSS: stare archiwa są nadal w ~/Library/Mail/V2/RSS. Nie mam pojęcia, jak z nich korzystać. :-(
Arjan

5

Jednym z większych problemów w przypadku niektórych jest przycisk „Udostępnianie sieci” w Preferencjach systemowych> karta Udostępnianie, która kontroluje Apache. Apache wciąż tam jest i można go skonfigurować ręcznie, ale starego rozwiązania za jednym kliknięciem już nie ma. To była jedna z rzeczy, które zademonstrowałem osobom początkującym na Macu, które były dla nich zadziwiające.


1
Odkryłem, że clickontyler.com/blog/2012/02/web-sharing-mountain-lion jest przydatnym sposobem na uzyskanie kontroli nad Apache za pomocą jednego kliknięcia.
penguinrob

3
 • Safari nie ma osobnych okien źródłowych
 • Kalendarz nie obsługuje skryptów planowania
 • Usunięto opcję wyłączenia płynnego przewijania
 • Karta zainstalowanych aktualizacji została usunięta z preferencji aktualizacji oprogramowania
 • Poczta nie obsługuje notatek
 • Zagnieżdżone tytuły menu >File>Duplicatenie działają już w preferencjach skrótów klawiaturowych
 • Starych plików nie można automatycznie zablokować
 • Safari nie ma przycisków RSS

Porzucili już obsługę notatek w programie Mail? Czy nie dodali tej funkcji w Lion?
user1457323,

Nie pamiętam, czy dodali obsługę notatek iCloud w Lionie, ale Mail obsługiwał notatki IMAP w wersji 10.6 i wcześniejszych.
Lri

Usunęli notatki z aplikacji Mail, ale utworzyli własną aplikację. Ta funkcja wciąż istnieje, ale nie jako część programu pocztowego.
Ken

2

Zmiany w Safari:

Brak okna aktywności:

Przed Mountain Lion istniało okno aktywności, które można było otworzyć z „Safari> Okno> Aktywność”. Teraz jednak ta funkcja nie jest już dostępna. Uważam, że okno Aktywność jest szczególnie przydatne do pobierania filmów z witryn takich jak YouTube. Jestem pewien, że było wiele innych zastosowań, ale właśnie do tego przede wszystkim go użyłem.

Delete Przycisk Już nie przechodzi do poprzedniej strony:

W Lion można przejść do poprzedniej strony w Safari, naciskając deleteklawisz, ale w Mountain Lion ta funkcja nie jest już domyślnie aktywna (w Mountain Lion to Cmd[). Można go jednak aktywować za pomocą tego polecenia terminala:

defaults write com.apple.Safari com.apple.Safari.ContentPageGroupIdentifier.WebKit2BackspaceKeyNavigationEnabled -bool YES


1

Narzędzie dyskowe może utracić możliwość prezentowania statusu SMART

Jak widzę, podstawowa przyczyna: w Narzędziu dyskowym dysk fizyczny może być niewidoczny .

Bez narzędzia dyskowego

Status SMART będzie widoczny w Informacjach o systemie lub za pomocą polecenia takiego jak to:

diskutil info disk0 | grep SMART

0

Oprócz usuniętych funkcji systemu operacyjnego wiele aplikacji innych firm nie będzie działać, przynajmniej dopóki nie zostaną zaktualizowane przez ich programistów. Istnieje dość obszerna lista stworzona przez społeczność pod adresem http://roaringapps.com/apps:table/ .-1

MAIL stracił pasek postępu, a także wskaźniki pępka przy każdej skrzynce pocztowej ... więc nie wiesz, kiedy serwery są sprawdzane, kiedy wiadomości są wysyłane lub pobierane, ani jak postępują ... czy nie.

Ponadto MAIL stracił przycisk DELETE, więc musisz użyć przycisku Usuń na klawiaturze. Drobne kłopoty, ale po co dodawać kłopoty?


Wszystkie są nadal dostępne. Ale musisz trochę poszukać tych opcji. Aby zobaczyć pasek postępu, kliknij Ukryj (w lewym górnym rogu) i mały trójkąt w lewym dolnym rogu. Przycisk usuwania to kosz, który jest wyświetlany w domyślnym układzie paska narzędzi. Możesz dostosować pasek narzędzi, klikając go prawym przyciskiem myszy.
gentmatt
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.