Jak wyświetlić dzienniki w Airport Utility v6 lub zainstalować 5.6 w Mountain Lion?


20

Właśnie uaktualniłem do Mountain Lion i oglądam trochę Netflix na moim Apple TV, kiedy przestaje przesyłać strumieniowo i mówi mi, że nie jest już podłączony do sieci. Rzeczywiście, mój Air stracił także łączność sieciową, a Airport Extreme świeci na pomarańczowo na lampce stanu.

Czekam chwilę, zaczyna migać na zielono, potem świeci na zielono, a moje SSID powoli zaczynają się pojawiać i wszystko znów jest normalne.

Zakładam, że AE właśnie się zrestartowało, więc odpalam Extreme Airport, aby przejrzeć dzienniki i pamiętam, że w Airport Utility 6.0 wszystkie ładne zaawansowane funkcje (i niektóre niezbyt zaawansowane) nie są dostępne. Wśród nich jest przeglądanie dzienników. Pobieram więc wersję 5.6, która jest najnowszą wersją inną niż 6.0, która wykorzystuje stare sposoby i umożliwia przeglądanie dzienników itp. - i nie można jej zainstalować, ponieważ nie jest kompatybilna z Mountain Lion.

Trochę googowania ujawnia również, że najwyraźniej wersja 6.0 będzie zarządzać tylko sieciami Wireless-N. Wydaje się, że każdy, kto ma starszy zestaw lotniskowy, lub potrzeba zrobienia czegoś nieco zaawansowanego w ML jest przekręcona.

Czy ktoś wie, jak mogę wyświetlić dzienniki w wersji 6 lub zainstalować wersję 5.6 w wersji 10.8?


To bardzo miły towarzysz dla apple.stackexchange.com/questions/38855
bmike

Odpowiedzi:


29

Jeśli nie chcesz (lub nie możesz) pobrać aplikacji z kopii zapasowej, możesz ją rozpakować z instalatora.

Pobierz narzędzie Airport Utility 5.6 dla Lion i przenieś plik AirPortUtility56.pkg zawarty w pliku dmg do folderu ~ / Downloads. Następnie w oknie terminalu wykonaj:

$ cd ~/Downloads
$ pkgutil --expand ./AirPortUtility56.pkg ~/Downloads/AirPortUtility56
$ gunzip -c < ./AirPortUtility56/AirPortUtility56Lion.pkg/Payload | sudo tar -C / -xvf - "./Applications/Utilities/AirPort Utility 5.6.app"

Aplikacja działa bez problemów na Mountain Lion w moich dotychczasowych ograniczonych testach.


Jeśli chcesz zmodyfikować pakiet, aby pominąć sprawdzanie, jeśli chcesz na przykład łatwo zainstalować pakiet na wielu komputerach Mac, oto, czego potrzebujesz:

Narzędzie o nazwie „Flat Package Editor” do modyfikacji pliku o nazwie Dystrybucja w AirPortUtility56.pkg. Aby uzyskać to narzędzie, pobierz „Narzędzia pomocnicze dla Xcode” ze strony Apple Dev . Jest ukryty w PackageMaker.app/Contents/resources/Flat Package Editor.app. Za jego pomocą możesz bezpośrednio otworzyć pkg:

pkgeditor

Po prostu przeciągnij plik Distribution i usuń następujące linie:

// Less than 10.8
if(-1 != system.compareVersions(my.target.systemVersion.ProductVersion, '10.8')) {
 my.result.type = 'Fatal';
 my.result.message = system.localizedString('ERR_OSHIGH');
 return (false);
}

Przeciągnij nową wersję z powrotem, usuń starą dystrybucję i zapisz.


1
Mój 5.6 (dla starego AirPort Express) był nadal dostępny po aktualizacji do Mountain Lion, a tymczasem zmieniłem SSID, hasło i ustawienia AirPlay. Wydaje się, że naprawdę działa dobrze.
Arjan

1
Fajny przykład omijania kontroli instalatora. Widziałem także ludzi, którzy edytowali skrypt inspekcji wstępnej (gdy jest to skrypt tekstowy lub skrypt powłoki). Założę się, że to zadziała, aby zainstalować większość niższych wersji aplikacji.
bmike

W takim przypadku odpowiednia kontrola wydaje się być w skrypcie o nazwie Dystrybucja w AirPortUtility56.pkg. Dodam instrukcje, jak zmodyfikować pakiet do mojej odpowiedzi.
Tyr

1
To jest doskonałe. Doszedłem nawet do tego, że odpaliłem Lion na maszynie wirtualnej, żeby to działało! Dzięki.
farsz

2
Niestety nie działa już w systemie OS X Mavericks
Kai Mattern

3

Przywróciłem wersję 5.6 z kopii zapasowej Lion Machine firmy Time Machine i działa ona poprawnie, jednak powinieneś także móc pobrać ją z Apple i rozpakować aplikację z .pkg za pomocą Pacifist.


2

Korzystam z Airport Utilty dla Windows na moim wirtualnym komputerze w Vmware Fusion, aby skonfigurować zaawansowane ustawienia.


2

Ja również nie mogłem zmusić żadnego z instalatorów do zainstalowania żadnej starszej wersji narzędzia 5.x na Mountain Lion, ale zrobiłem kopię na AirPort Utility 5.3.3 z maszyny Lion i działało dobrze od kilku dni, aby zarządzać niektórymi sprzęt komputerowy. Nie jest podpisany, więc GateKeeper nie pozwoli Ci go uruchomić, dopóki nie przejdziesz do preferencji bezpieczeństwa i zezwolisz na pobieranie z dowolnego miejsca.

Prawdopodobnie skonfiguruję przekazywanie syslogd, więc nie muszę uruchamiać maszyny wirtualnej Lion ani uruchamiać ponownie systemu Lion w celu rutynowej diagnostyki.

Jest to trochę uciążliwe, ponieważ nie można wykonać niektórych z następujących czynności w obsługiwanym kliencie Mountain Lion:

 • zapisywać i zarządzać profilami
 • patrz wykresy siły sygnału
 • skonfiguruj przekazywanie syslog
 • spójrz na dzienniki systemowe

To wydaje się kiepskim rozwiązaniem, ponieważ nowsze wersje AirPort nie są użyteczne nawet w wersji 5.6 oprogramowania i zdecydowanie nie lubię używać nieobsługiwanego oprogramowania do zarządzania czymś w rodzaju routera sieciowego.


2

Oto jak to zrobiłem. Działa dobrze dla mnie:

 1. Znajdź narzędzie Airport Utility 5.6 na maszynie z systemem Lion. Skopiuj go bezpośrednio z folderu Aplikacje na sformatowany dysk USB lub podobny. (Lub wyodrębnij aplikację z .pkg przy użyciu Pacifist.)

 2. Skopiuj aplikację na pulpit komputera Mountain Lion.

 3. Zmień nazwę na Airport Utility 5.6.app

 4. Skopiuj go do folderu Aplikacje. Koniec.

Wszystkie problemy pojawiają się przy próbie WYMIANY 6.x. Więc nie wymieniaj go ... po prostu zainstaluj je obok siebie.

W ten sposób uzyskujesz to, co najlepsze z obu światów: oba działają dobrze (jeśli możesz nazwać coś o 6.x „w porządku”). Wykonanie tego w ten sposób nie zakłóca aktualizacji. A jeśli chcesz włączyć SNMP, po prostu otwórz 6.x i zrób to. Następnie zamknij to cholerstwo i użyj 5.6 do wszystkiego innego.


Jest to mój preferowany sposób robienia tego często, gdy chcesz uruchomić wiele wersji tej samej aplikacji. Czasami to oczywiście nie działa, dzięki za faktyczny raport użytkowania!
NOTjust - user4304


-1

Airport Utility v5.53 działa dobrze w wersji 10.8


Przepraszamy, ale ten sam błąd - przed złożeniem skargi musisz przejść przez część instalacji, ale po wybraniu dysku instalacyjnego popełnia błąd. Poza tym nie jest podpisany, a Gatekeeper nie chce na to pozwolić, co mnie rozśmieszyło :)
faszeruje

Próbowałem instalatorów, które są dostępne w Apple od 5.3.2 i nowszych - wszystkie odmawiają instalacji w Mountain Lion.
bmike

To szaleństwo, cieszę się, że kilka miesięcy temu zainstalowałem 5.6.
nohillside

To nawet więcej niż zwykły, @patrix, ponieważ starsze urządzenia AirPort Express nie działają z wersją 1.6. Myślę, że OP powinien zgłosić błąd. (Cieszę się, że wcześniej zainstalowałem 5.6).
Arjan

-1

Po wypróbowaniu wszystkich innych dostępnych rozwiązań, to w końcu dla mnie zadziałało: Pobierz Pacifist na Maca. Otwórz pakiet w Pacifist, a następnie WYCIĄGNIJ go w folderze Aplikacje. Następnie wykop pliki, aż znajdziesz aplikację. Otwórz i możesz iść.


1
Witamy, aby zapytać inaczej! Odpowiedzi nie są sortowane w żaden specjalny sposób, więc zazwyczaj trudno jest zrozumieć, do którego pakietu się tu odnosisz. Nie zdziwiłbym się również, gdyby nie wszyscy wiedzieli, czym jest pacyfista i skąd go wziąć. Dodając to, uczynisz swoją odpowiedź bardziej przydatną dla wszystkich.
nohillside

-1

Powyższe nie będzie działać z nowym routerem i urządzeniem Time Capsule Apple Extreme 802.11ac. Apple zdecydowało się wyeliminować SNMP w oprogramowaniu.


Czy możesz wyjaśnić, co konkretnie powyżej nie zadziała. Odpowiedzi można sortować według głosów, czasu i nowości, więc nie ma ustalonej kolejności.
bmike

Airport 5.6 nie pozwoli Ci włączyć SNMP w nowym routerze i urządzeniu Time Capsule Apple Extreme 802.11ac. Używam iNet i nie widzę przepustowości ruchu, ponieważ nie mogę włączyć SNMP. Jakieś obejścia dla wersji 802.11ac?
Kent
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.